• 12 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 2minúty čítania

Rodičia Jána Kuciaka žiadajú milión eur ako náhradu škody

Rodičia Jána Kuciaka žiadajú milión eur ako náhradu škody

Rodičia Jána Kuciaka, slovenského investigatívneho novinára, ktorý bol v roku 2018 brutálne zavraždený spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou, sa rozhodli požadovať náhradu nemajetkovej ujmy vo výške jeden milión eur. Toto oznámenie zaznelo počas záverečnej reči pred senátom Špecializovaného trestného súdu, ktorá sa zaoberala prípadom objednávky týchto vrážd.

Peter Kubina, splnomocnenec rodiny Kuciaka, vo svojom prejave uviedol, že existuje dostatok dôkazov na dokázanie viny obžalovaných, Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. Kubina spomenul aj to, že obaja obžalovaní uznali autenticitu textových správ, ktoré boli prezentované počas hlavného pojednávania.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už žiadne komáre či iný hmyz u vás doma. Stačí nastriekať WD-40 na okná

Svedok prípadu, Zoltán Andruskó, potvrdil vinu oboch obžalovaných počas svojich výpovedí. Zdôraznil aj skutočnosť, že Marian Kočner a Alena Zsuzsová sa na rozdiel od minulosti nevyhovárali na autenticitu textových správ, ale na šifrovanie.

Druhý splnomocnenec rodiny Kuciaka, Roman Kvasnica, povedal, že neexistujú žiadne pochybnosti o tom, že Marian Kočner prostredníctvom Aleny Zsuzsovej objednal vraždu Jána Kuciaka. Kvasnica poukázal na niekoľko pasáží z textovej komunikácie obžalovaných, najmä na miesta, kde si Alena Zsuzsová mala vytvoriť alibi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prečo by ste nemali tankovať príliš málo paliva do auta, ale ani nie úplne plnú nádrž. Povieme vám to

Podobné články

Mariana Kočnera oslobodil súd z vraždy Jána Kuciaka

Mariana Kočnera oslobodil súd z vraždy…

Špecializovaný trestný súd dnes opakovane rozhodoval o tom, či bude Marian Kočner a Alena Zsuzsová vinní či nevinní v prípade vraždy…

Pridaj komentár