• 30 apríla, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Realita USA: Väčšina mileniálov žije od výplaty k výplete

Realita USA: Väčšina mileniálov žije od výplaty k výplete

Z nedávneho prieskumu vyplynulo, že väčšina Američanov, ktorí pociťujú finančné ťažkosti, sú mileniáli, ktorí si musia dovoliť starostlivosť o deti a všetky výdavky spojené s výchovou detí, ako aj starostlivosť o starnúcich príbuzných.

Nové zistenia naznačili, že väčšina mileniálov v USA žije od výplaty k výplate v dôsledku pretrvávajúcich osobných a ekonomických ťažkostí.

Spoločný prieskum spoločností PYMNTS a LendingClub zistil, že 60,1 % opýtaných spotrebiteľov žije v rámci obmedzeného finančného rozpočtu, pričom mileniáli – ľudia vo veku 27 až 42 rokov – tvoria 73,2 % skúmanej skupiny.

Úradníci tiež zistili, že finančné napätie postihlo aj 64,2 % generácie X a 49,5 % ľudí z obdobia baby boomu. Generácia Z, do ktorej patria ľudia narodení v rokoch 1997 až 2012, tvorila 65,5 % osôb, ktoré riešia finančné obmedzenia, čo je o 8 % viac ako v predchádzajúcom roku.

Baby boomers sú označovaní ako všetci jednotlivci medzi rokmi 1946 a 1964, pričom generácia X predstavuje ostatných narodených v rokoch 1965 až 1980.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  WHO vyzýva na prípravu na ďalšiu globálnu zdravotnú krízu

„Najstarší mileniáli majú už 40 rokov a často spravujú výdavky nielen pre svoje deti, ale aj pre starnúcich rodičov,“ uviedol pre americké médiá Anuj Nayar, odborník na finančné zdravie v spoločnosti LendingClub.

Pokiaľ ide o dôvody takejto neradostnej situácie, najčastejšie (38,4 %) respondenti uvádzali, že majú plat, ktorý stačí len na zaplatenie základných účtov. Viac ako štvrtina respondentov však uviedla, že ich situácia bola spôsobená aj potrebou platiť za ďalších členov rodiny a „významnými“ naakumulovanými dlhmi.

Finančnú záťaž mnohých z nich ďalej komplikovala skutočnosť, že mnohí Američania prišli o svoje úspory v hotovosti počas vrcholiacej pandémie COVID-19, keď mnohí prišli o hlavný zdroj príjmu alebo museli pristúpiť k zníženiu platu, aby vyžili.

„Tretina spotrebiteľov uvádza, že v súčasnosti nešetrí žiadne peniaze, pričom 60 % z týchto spotrebiteľov tiež uviedlo, že nemajú žiadne predchádzajúce úspory,“ uvádza sa v správe. „Okrem toho polovica spotrebiteľov, ktorí majú finančné problémy, nie je schopná sporiť a nemá žiadne úspory.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Putin tras sa! Zelenský to ohlásil: Je čas začať! Už nemôžeme čakať!

Napriek finančným ťažkostiam správa tiež načrtla, že mileniáli sú najschopnejší dobre hospodáriť so svojimi financiami, keďže ich priemerné úspory minulý mesiac predstavovali 11 000 USD, čo je viac ako 7 300 USD rok predtým. Celkovo sa ako najvýznamnejšie dôvody tvorby úspor uvádzali odchod do dôchodku a krytie nepredvídaných mimoriadnych udalostí.

„Medzi všetkými spotrebiteľmi je najdôležitejším dôvodom stanovenia krátkodobých cieľov sporenia splatenie dlhu. Spotrebitelia, ktorí majú finančné problémy, najčastejšie uvádzajú ako najdôležitejšiu motiváciu splatenie dlhu,“ dodáva správa.

Výsledky správy boli zozbierané v dňoch 8. – 17. marca a vychádzajú z vyváženého sčítania ľudu, ktorého sa zúčastnilo 3 363 amerických spotrebiteľov.

Podobné články

Väčšina Američanov si myslí, že existujú len dve pohlavia, ukázal prieskum

Väčšina Američanov si myslí, že existujú…

Viac ako sedem z desiatich (71 %) dospelých Američanov súhlasí s tvrdením, že „existujú dve pohlavia, mužské a ženské“, ako vyplýva…
Popredná americká banka uzavrela dohodu s ruským veriteľom, na ktorého boli uvalené sankcie

Popredná americká banka uzavrela dohodu s…

Najväčší americký veriteľ Citigroup uzavrel dohodu o prevode portfólia kreditných kariet svojej ruskej jednotky (Citibank) na komerčnú banku Uralsib, informovali v…
Rusko odkazuje USA: Dáme si jadrové zbrane, kde chceme my, vy to robíte desaťročia

Rusko odkazuje USA: Dáme si jadrové…

Rusko odmietlo kritiku amerického prezidenta Joea Bidena v súvislosti s rozmiestnením taktických jadrových zbraní Moskvou v Bielorusku a uviedlo, že Washington…
Biden a McCarthy dosiahli dohodu o zvýšení limitu dlhu USA, aby dokázali splatiť účty

Biden a McCarthy dosiahli dohodu o…

Americký prezident Joe Biden a predseda Snemovne reprezentantov Kevin McCarthy dosiahli v sobotu večer po dlhom telefonáte „predbežnú“ dohodu o zvýšení…
USA majú silnú konkurenciu: 20 krajín chce pod krídla Číny a Ruska do BRICS

USA majú silnú konkurenciu: 20 krajín…

Pred blížiacim sa samitom BRICS v Južnej Afrike prejavili záujem o vstup alebo aspoň podporu dve desiatky krajín. Majú medzi nimi…
Bankrot USA je možný tento piatok, majú posledných 60 miliárd dolárov

Bankrot USA je možný tento piatok,…

Svetový finančný trh vykazoval zmiešané signály v súvislosti s blížiacim sa termínom stanovenia stropu dlhu USA. Indexy na Wall Street v…

Pridaj komentár