• 2 marca, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Putin zvolal bezpečnostnú radu. Ukrajina sa obáva, že sa chystá masívny útok ruských vojsk

Putin zvolal bezpečnostnú radu. Ukrajina sa obáva, že sa chystá masívny útok ruských vojsk
Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!

Ruské médiá vo štvrtok informovali o likvidácii skupiny diverzantov, ktorí sa chystali prekročiť ruské hranice v Brjanskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou a Bieloruskom.

Podľa RBK-Ukrajina môže ísť v skutočnosti o provokáciu a útok pod falošnou vlajkou, ktorý by mohol slúžiť ako zámienka na začatie masívnej ruskej ofenzívy. V súvislosti s týmto incidentom narýchlo zasadá bezpečnostná rada pod vedením ruského prezidenta Vladimira Putina. Kyjev poprel akciu na ruskom území.

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov pre ruský spravodajský server RBK povedal, že „v tejto chvíli je ťažké odpovedať na otázku, či incident v Brianskej oblasti ovplyvní stav špeciálnej vojenskej operácie“, ako Rusi nazývajú inváziu na Ukrajinu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tak toto je masaker! V Paríži vyšlo do ulíc stotisíc ľudí, žiadajú hlavu Macrona

K údajným sabotážnym útokom sa vyjadril aj poradca ukrajinského prezidenta Michail Podoljak. Informácie označil za „zámernú ruskú provokáciu“.

„Dve dediny, Šušany a Ľubešany v Klimovskom okrese, boli napadnuté sabotérmi. Šesť ľudí bolo zajatých ako rukojemníci. Prebieha tam prestrelka,“ uviedla tlačová agentúra TASS.

Portál RT.com však uviedol, že sabotéri už boli zlikvidovaní. A ruský spravodajský server RBK s odvolaním sa na vojenskú stanicu Zvezda napísal, že informácie o rukojemníkoch sa nepotvrdili.

„V pohraničnom Klimovskom okrese Brjanskej oblasti príslušníci FSB (rozviedky) a pridružené sily ministerstva obrany podnikajú opatrenia na likvidáciu ozbrojených ukrajinských nacionalistov, ktorí narušili štátnu hranicu,“ dodal ruský server RBK.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakane umrela mladá modelka a jazdkyňa: 25-ročná žena bola zdravá a plná síl

Ukrajinský server RBK-Ukrajina zasa píše o možnej provokácii: „Rusi pravdepodobne opäť realizujú provokatívny plán. V Brjanskej oblasti si vymysleli údajnú prestrelku s ukrajinskou prieskumnou a diverznou skupinou, ktorá prenikla do oblasti, a tiež fantazírujú o ‚rozsiahlych bojoch‘ a ‚rukojemníkoch‘,“ píše server RBK-Ukrajina.

Podľa webovej stránky výber miesta nebol náhodný, keďže obce Ljubečany aj Sušany, kam údajne preniklo 50 ukrajinských diverzantov, sa nachádzajú v blízkosti hraníc s Ukrajinou.

Podobné články

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej rady OSN, toto odkazujú svetu

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Prevzatie rotujúceho predsedníctva Bezpečnostnej rady OSN Ruskom je symbolickou ranou pre…
Francúzsko je na nohách, bez záujmu svetových médií

Francúzsko je na nohách, bez záujmu…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Hnev na dôchodkové reformy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa nezmiernil ani…
Čínsky genetický experiment môže viesť k armáde supervojakov odolných voči radiácii

Čínsky genetický experiment môže viesť k…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Správy z Číny naďalej potvrdzujú, že tamojší vedci sa stále snažia…
Americký generál povedal, do ktorého roku sa nepodarí Rusov poraziť

Americký generál povedal, do ktorého roku…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podľa najvyššie postaveného amerického generála je nepravdepodobné, že Ukrajina získa späť…
Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským. Toto keď Putin uvidí

Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským.…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Dočasný premiér Eduard Heger bol na návšteve Ukrajiny, kde sa stretol…
„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko už nemá kapacity na pomoc Ukrajine

„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podpora Ukrajiny na Slovensku je „morálne a finančne vyčerpaná“, uviedla slovenská prezidentka Zuzana…

Pridaj komentár