• 2 decembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Putin volal s nemeckým kancelárom: Útoky na Ukrajine sú nevyhnutné, pretože nás vyprovokovali

Putin volal s nemeckým kancelárom: Útoky na Ukrajine sú nevyhnutné, pretože nás vyprovokovali

Putin vyhlásil v telefonáte s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom, že raketové útoky na ukrajinskú infraštruktúru sú vynútenou a nevyhnutnou reakciou na provokácie Ukrajiny. Šéf Kremľa ďalej označil západnú podporu Kyjevu za deštruktívnu a vyzval Berlín, aby prehodnotil svoj prístup.

Scholz podľa svojho hovorcu vyzval Putina, aby čo najskôr našiel diplomatické riešenie vojny a stiahol z ukrajinského územia ruské jednotky.

Putin si podľa vyhlásenia Scholzovi na „deštruktívnu“ líniu západných štátov vrátane Nemecka, ktoré „pumpujú zbrane kyjevskému režimu“ a cvičia ukrajinskú armádu.

„To všetko rovnako ako rozsiahla politická a finančná podpora Ukrajiny vedie Kyjev k tomu, že úplne odmieta myšlienku akýchkoľvek rokovaní,“ píše sa vo vyhlásení k telefonátu medzi Putinom a Scholzom.

Kyjev dlhodobo deklaruje, že je ochotný rokovať s Moskvou o prímerí iba pod podmienkou, že sa ruské invázne sily úplne stiahnu z Ukrajiny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neboja sa USA?! Čína a Rusko nasadili vesmírne zbrane pre útok na satelity Ameriky

„Kancelár odsúdil najmä ruské nálety na civilnú infraštruktúru na Ukrajine a zdôraznil odhodlanie Nemecka podporiť Ukrajinu pri zabezpečovaní jej obranyschopnosti proti ruskej agresii,“ uviedol podľa Reuters Scholzov hovorca k telefonátu štátnikov.

Šéf Kremľa podľa ruského vyhlásenia tvrdil, že ruské ozbrojené sily sa dlho „zdržiavali“ útokov na niektoré ciele na Ukrajine, ale tie sa stali „vynútenou a nevyhnutnou reakciou na provokatívne útoky Kyjeva proti ruskej civilnej infraštruktúre“.

Spomenul pritom Kerčský most, ktorý spája ruskú pevninu s ukrajinským polostrovom Krym, ktorý Moskva v rozpore s medzinárodným právom anektovala v roku 2014.

Stavbu zničil mohutný výbuch na začiatku októbra, čo sťažilo pohyb a zásobovanie ruských jednotiek na juhu Ukrajiny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Putin sa na Ukrajine vozil autom, ako by sa nič nedialo

Moskva z explózie obvinila ukrajinské tajné služby a výrazne zintenzívnila vzdušné útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru aj civilné ciele. Kyjev oficiálne zodpovednosť za čin odmieta.

Putin ďalej povedal, že je potrebné transparentne vyšetriť okolnosti útokov na plynovody Nord Stream, pričom na vyšetrovaní by sa podľa neho mali zúčastniť aj Rusi. Na dvojici plynovodov spájajúcich po dne Baltského mora Rusko a Nemecko sa v septembri objavilo niekoľko prierev.

Švédske vyšetrovanie došlo k tomu, že boli výsledkom sabotáže, Dánsko zase k tomu, že ich spôsobili mohutné explózie. Niektorí európski politici vyjadrili presvedčenie, že za poškodením plynovodov stála Moskva. Tá to odmietla a zo sabotáže obvinila Britániu.

Podobné články

USA vyslali taktické bombardéry k ruským hraniciam. Ruská stíhačka okamžite štartovala

USA vyslali taktické bombardéry k ruským…

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruská stíhačka Su-35 bola v pondelok vyslaná nad Baltské more po tom, ako dva americké strategické…
Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi dcéru červíkmi. Pozrite, čo urobil vo videu

Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba skritizoval moderátora Mateja Cifru alias Sajfu, ktorý nahral na sociálnej sieti video, ako kŕmi svoje malé dieťa…
Niečo sa deje! Akcie európskych bánk začali prudko klesať

Niečo sa deje! Akcie európskych bánk…

Akcie európskych bánk na začiatku dnešného obchodovania prudko oslabili. Bankový index STOXX 600 po začiatku obchodovania strácal približne tri percentá a…
Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným hmyzom

Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným…

Známy moderátor Matej Sajfa Cifra uverejnil na sociálnej sieti video s jeho dcérou, ako jej dáva ochutnávať sušený hmyz. Európska únia…
Tak toto je extrém! Heger nevie, čo má Naď a jeden nevie, čo vie druhý? Novinári sa chytali za hlavy

Tak toto je extrém! Heger nevie,…

Keď jeden nevie, čo hovorí druhý? Alebo ako by sme nazvali tlačovku, kde dočasný premiér Eduard Heger a dočasný minister obrany…
Kotleba sa pekne obul do Danka: Vy ste nakúpili stíhačky do Američanov! Napĺňaš ciele NATO!

Kotleba sa pekne obul do Danka:…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba sa vo svojom facebookovom statuse tvrdo oprel do šéfa strany SNS Andreja Danka. Kotlebovi sa nepáči, že…

Pridaj komentár