• 23 marca, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Putin tras sa! Heger ťa dá zatknúť, ak sa u nás objavíš. Budú v strehu aj mestskí policajti?!

Putin tras sa! Heger ťa dá zatknúť, ak sa u nás objavíš. Budú v strehu aj mestskí policajti?!

Na prezidenta Ruskej federácie je vydaný medzinárodný zatykač, ktorý platí v niekoľkých krajinách po celom svete.

Putina obžaloval Medzinárodný trestný súd v Holandsku a krajiny, ktoré tento súd uznávajú, musia ruského prezidenta zatknúť.

Keď sa novinár opýtal premiéra Eduarda Hegera, či by Slovensko zatklo Putina, odpovedal, že je to jasné.

Je asi viac ako jasné, že Putin sa na Slovensku tak skoro neobjaví a ľudia už na sociálnych sieťach žartujú „Budú na neho striehnuť aj naši mestskí policajti?“ píše v komentári Jano.

Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina v súvislosti s jeho činmi počas vojny na Ukrajine – ide o prvé medzinárodné obvinenie od invázie Ruska do susednej krajiny pred viac ako rokom.

ICC vydal zatykač v piatok a obvinil Putina z „údajnej zodpovednosti za vojnový zločin nezákonnej deportácie obyvateľstva (detí) a nezákonného presunu obyvateľstva (detí) z okupovaných oblastí Ukrajiny do Ruskej federácie“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skúsení ľudia takto ľahko čistia okná a rámy. Majú ich dlhé roky ako nové

Podobný zatykač bol vydaný aj na ruskú komisárku pre práva detí Mariu Alexejevnu Ľvovú-Belovú v súvislosti s jej údajnou účasťou na únosoch ukrajinských detí a tínedžerov.

Vyšetrovatelia v Haagu v priebehu minulého roka zhromažďovali dôkazy proti Putinovi, ale stíhanie zo strany Medzinárodného trestného súdu zostáva náročnou úlohou, pretože Rusko neuznáva tento súd ani jeho jurisdikciu, takže súdny proces je nepravdepodobný. Moskva tiež nevydáva svojich občanov.

Ukrajina zároveň nie je členom súdu. Udelila však Medzinárodnému trestnému súdu jurisdikciu nad svojím územím.

Hlavný prokurátor ICC Karim Kham, ktorý od začiatku vyšetrovania pred rokom navštívil Ukrajinu štyrikrát, už skôr uviedol, že únosy ukrajinských maloletých sú prioritou jeho tímu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Putin tras sa! Zelenský to ohlásil: Je čas začať! Už nemôžeme čakať!

V správe, ktorú minulý mesiac zverejnila organizácia Conflict Observatory, sa uvádza, že Rusko od začiatku vojny systematicky premiestnilo najmenej 6 000 detí do táborov a zariadení, v ktorých sa na deťoch uplatňovala proruská prevýchova. Conflict Observatory, ktorý podporuje ministerstvo zahraničných vecí, je program, ktorý sleduje údajné vojnové zločiny na Ukrajine. Správa bola vypracovaná v spolupráci s Humanitárnym výskumným laboratóriom Yaleovej univerzity.

Vyšetrovanie Medzinárodného trestného súdu sa začalo v prvých dňoch vojny a sústredilo sa na vyšetrovanie obvinení z vojnových zločinov, zločinov proti ľudskosti a genocídy na Ukrajine.

Podľa definície OSN sa vojnovým zločinom rozumie „závažné porušenie zákonov a zvyklostí platných v medzinárodnom ozbrojenom konflikte“ vrátane úmyselných útokov na civilné obyvateľstvo, mučenia, brania rukojemníkov, znásilňovania a brania detí do armády a iných zverstiev.

Podobné články

Rusi údajne odpálili obrovskú priehradu. Tisíce ľudí musí utekať

Rusi údajne odpálili obrovskú priehradu. Tisíce…

Ukrajinská armáda uviedla, že ruské sily vyhodili do vzduchu veľkú priehradu na juhu Ukrajiny, zatiaľ čo Moskvou dosadený predstaviteľ mesta Nová…
Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu, umierajú stovky vojakov, Rusi sa bránia

Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu,…

Ruské sily tvrdia, že odrazili „rozsiahlu ofenzívu“ ukrajinských jednotiek na piatich úsekoch frontovej línie v Donbase, uviedlo v pondelok v skorých…
Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
Putin tras sa! Zelenský to ohlásil: Je čas začať! Už nemôžeme čakať!

Putin tras sa! Zelenský to ohlásil:…

Ukrajinský prezident Zelenskyj v sobotňajšom rozhovore pre Wall Street Journal (WSJ) uviedol, že je pripravený začať dlho očakávanú ofenzívu. Presný dátum…
Indonézia predstavila mierový plán pre Ukrajinu

Indonézia predstavila mierový plán pre Ukrajinu

Indonézsky minister obrany v sobotu predstavil novú mierovú iniciatívu zameranú na vyriešenie konfliktu na Ukrajine. Prabowo Subianto vyzval vojenských predstaviteľov z…
Ficovi volal Putin a pošle mu 15 miliónov na volebnú kampaň, vtipkuje šéf Smeru

Ficovi volal Putin a pošle mu…

Na dnešnej tlačovej konferencii strany Smer-SD vystúpil Robert Fico, bývalý slovenský premiér a líder tejto politickej strany, aby upozornil na pokračujúci…

Pridaj komentár