• 27 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Putin sa oprel do Západu: Nikdy nezničíte Rusko! Politika Západu je krvavá a špinavá!

Putin sa oprel do Západu: Nikdy nezničíte Rusko! Politika Západu je krvavá a špinavá!

Ruský prezident Vladimír Putin opäť kritizoval politiku Západu ako krvavú a špinavú, popierajúcu zvrchovanosť štátov a národov a snažiaci sa privlastniť si všetky zdroje a bohatstvo ľudstva. Vytkol Západu okrem iného „podnecovanie vojny na Ukrajine“, ktorú však rozpútal on sám.

Rusko podľa Putina iba bráni svoje právo na existenciu. Prezident súčasne tvrdil, že Západ bude musieť pristúpiť na rovnoprávny rozhovor o spoločnej budúcnosti v globálnych záležitostiach. „Čím skôr, tým lepšie,“ povedal Putin podľa agentúry TASS pri vystúpení v moskovskom debatnom klube Valdaj.

Západ vyvíja na Rusko podľa prezidenta čoraz väčší tlak, aby sa mu podvolilo a stalo sa jeho poslušným nástrojom, alebo ho zničí a zmetie z politickej mapy. To sa ale „nikdy nepodarí“, zdôraznil Putin. „Kým existujú jadrové zbrane, vždy existuje nebezpečenstvo ich použitia,“ varoval.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Egypt zasiahla masívna piesočná búrka. Všetko skolabovalo, toto ste nikdy nevideli

Vo svete podľa Putina dochádza k degradácii svetových inštitúcií, k erózii princípu kolektívnej bezpečnosti ak nahradzovaniu medzinárodného práva západnými „pravidlami“, ktoré v skutočnosti vedú iba k tomu, aby „globálne mocnosti mohli žiť bez akýchkoľvek pravidiel a všetko im prechádzalo“.

„Moc nad svetom je to, na čo Západ stavil vo svojej hre. Táto hra je nebezpečná, odmieta zvrchovanosť národov, ich svojbytnosť a jedinečnosť,“ vyhlásil Putin, ktorý pritom sám chce zlikvidovať Ukrajinu ako štát.

Politiku Západu charakterizoval ako „krvavú a špinavú“. \“Odmieta zvrchovanosť krajín a národov, ich svojbytnosť a jedinečnosť, nehľadí ani v najmenšom na záujmy iných štátov,\“ poznamenal. Akákoľvek kritika Západu je potom označovaná za „ruku Kremľa“, čo je podľa Putina „blábolenie“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Putin v prejave tiež použil výraz „zaslepenosť z nadradenosti“ z niekdajšej prednášky sovietskeho a ruského spisovateľa Alexandra Solženicyna v Harvarde.

„Nový svetový poriadok sa musí opierať o zákon a právo, musí byť slobodný, svojbytný a spravodlivý. Tiež svetová ekonomika a obchod sa musí stať spravodlivejšia a otvorenejšia,“ povedal Putin.

„Som presvedčený, že diktatúre možno čeliť len slobodou rozvoja krajín a národov,“ povedal. Záhodno by podľa ruského prezidenta tiež bolo premýšľať o tom, aby štruktúra OSN, vrátane Bezpečnostnej rady, lepšie vyjadrovala rôznorodosť regiónov mnohopolárneho sveta, vrátane rastúceho vplyvu Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár