• 27 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Putin práve vyhlásil, že chcel mier s Ukrajinou, ale USA to zakázali

Putin práve vyhlásil, že chcel mier s Ukrajinou, ale USA to zakázali

Putin tvrdí, že Ukrajina sa odmietla zúčastniť na mierových rokovaniach s Moskvou vraj na príkaz Spojených štátov amerických. Dnes to uviedol hovorca Kremľa Peskov.

„Dokumenty boli pripravené… A zrazu sa ukrajinská strana stiahla a vyhlásila, že nie je ochotná v rokovaniach pokračovať,“ povedal Peskov a dodal, že podľa Putina je „zjavné, že príkaz na zastavenie vyjednávaní prišiel z Washingtonu“.

„My (s rokovaním) súhlasíme, ale v tomto prípade ide o absolútnu neochotu z ukrajinskej strany,“ vyhlásil Peskov.

„Putin informoval svojho kolegu o tom, ako prebiehali rokovania v marci, ako fungoval ruský a ukrajinský tím. Povedal, že text (dohody o prímerí) je vlastne hotový, že bola dosiahnutá zložitá rovnováha, ale potom ukrajinská strana zmizla z radarov, dala najavo, že nechce pokračovať v rokovaní, a toto prianie sa fakticky zmenilo na zákon zakazujúci ukrajinskej strane, ukrajinskému prezidentovi a všetkým ďalším, aby rokovali s Ruskom a prezidentom Putinom,“ povedal Peskov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Egypt zasiahla masívna piesočná búrka. Všetko skolabovalo, toto ste nikdy nevideli

Na začiatku októbra ukrajinský prezident Zelenskyj podpísal nariadenie, ktoré znemožňuje diplomatické rokovania ukrajinských predstaviteľov s Putinom.

Peskov dodal bez uvedenia dôkazov, že k zmene ukrajinského postoja a odmietnutiu podpísať dohodnuté došlo kvôli rozhodnutiu USA. Vôbec nevzal do úvahy, že keď Ukrajinci zistili, že sú schopní čeliť ruskej agresii, nemali chuť sa vzdávať svojho územia.

„Rusko svoj postoj de facto nemení, sme pripravení zaistiť svoje záujmy pri rokovacom stole, chceme to, ale v tomto prípade hovoríme o neochote Ukrajiny,“ dodal Peskov.

Rusku by rámec pôvodnej dohody, ktorá mu zaisťovala zisky na Donbase a ukrajinskú neutralitu, teraz v zásade vyhovoval.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rusko posiela do Bieloruska protilietadlové raketové systémy S-400

Ak republikáni vyhrajú vo voľbách, sprísnia dohľad nad pomocou Ukrajine

Pokiaľ sa republikánom podarí v novembrových voľbách získať väčšinu v Snemovni reprezentantov, budú chcieť presadiť väčšiu kontrolu nad pomocou, ktorú USA poskytujú Ukrajine. Uviedla to stanica CNN s odkazom na svoje zdroje v strane. Podľa nich zrejme republikáni nebudú chcieť krátiť vojenské dodávky napadnutej krajine. Škrty by však mohli nastať v pomoci do mimovojenských oblastí.

Rusko nasadí väčšinu zmobilizovaných vojakov do dvoch týždňov, tvrdí ukrajinský generálny štáb

Novo zmobilizovaní muži majú zadržať postup ukrajinskej strany a posilniť ruskú armádu. „Hlavné zapojenie do bojov očakávame približne za týždeň a pol až dva,“ povedal generál Oleksij Hromov z ukrajinského generálneho štábu.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár