• 7 decembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Putin dal tvrdé vyhlásenie: Budeme sa brániť všetkým čím máme! Aj jadrovými zbraňami!

Putin dal tvrdé vyhlásenie: Budeme sa brániť všetkým čím máme! Aj jadrovými zbraňami!

Poľskí nacionalisti snívajú o zábere západnej Ukrajiny a jediným garantom ukrajinskej celistvosti môže byť Rusko, uviedol podľa agentúry TASS ruský prezident Vladimir Putin. Podľa západných analytikov je to však absolútny nezmysel.

„Poľskí nacionalisti snívajú o zábore západnej Ukrajiny. Jediným skutočným garantom územnej celistvosti a suverenity Ukrajiny v jej súčasných hraniciach by mohlo byť Rusko, ktoré Ukrajine pomohlo získať tieto (západné) územia po druhej svetovej vojne. Samozrejme za Stalinovej vlády,“ povedal Putin na zasadnutí Rady pre ľudské práva.

Naratív o tom, že sa Poľsko chystá na anexiu západnej Ukrajiny, razí Rusko už niekoľko dní. S touto teóriou prišiel riaditeľ zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin v rozhovore pre prokremeľský server RIA Novosti. „Varšava urýchľuje prípravy na anexiu západoukrajinských území – Ľvova, Ivano-Frankivsku a Ternopilskej oblasti -,“ hlásal. Je to zjavná lož v réžii Ruska.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Šéf NATO: Západ sa musí pripraviť na podporu Ukrajiny v dlhej vojne

Naryškin dokonca uviedol, že sa v ním spomínaných oblastiach už chystajú referendá o pripojení k Poľsku. Ukázalo sa však, že Rusko iba dostáva do popredia mesiaca starú lož. Výmysel, ktorý využíva ako súčasť svojej propagandy, čo potvrdil hovorca poľského ministerstva zahraničných vecí Łukasz Jasina.

„Príspevky týkajúce sa príprav na referendum o pripojení západných regiónov Ukrajiny do Poľska sú dezinformáciami,“ konštatoval.

Putin ďalej uviedol, že Moskva je pripravená brániť sa všetkými dostupnými prostriedkami, a to vrátane jadrových zbraní. Tie Rusko podľa jeho slov považuje iba za prostriedok obrany a za príležitosť na odvetný úder.

Ruský vodca úplne vážne vyhlásil, že niektoré západné krajiny považujú Rusko za krajinu „druhej kategórie“, ktorá nemá vôbec žiadne právo na existenciu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Amerika práve uskutočnila niekoľko náletov v Sýrii

„Z našej strany môže existovať jediná odpoveď: dôsledný boj za naše národné záujmy. Budeme v ňom pokračovať a budeme to robiť rôznymi spôsobmi a prostriedkami. Predovšetkým, samozrejme, mierovými. Ale ak nič iné nezostane, budeme sa brániť všetkými prostriedkami, ktoré máme k dispozícii,“ dodal.

Rusko tiež podľa Putina nemalo inú možnosť ako sa uchýliť k vojenskej intervencii po tom, čo podľa jeho slov Západ začal konflikt na Ukrajine už v roku 2014. Moskva opakovane viní západné krajiny, že zmeny na Ukrajine Rusko vyprovokovali. Po zvrhnutí vedenia vtedajšieho ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča Moskva obsadila a neskôr nelegálne anektovala polostrov Krym. Tento rok vo februári potom Ukrajinu vojensky napadla.

Podobné články

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na Ukrajine: Ďakujeme Slováci, že Rusko máte za teroristický štát!

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na…

Štyri stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine, chránia oblohu nad Charkovom. Uviedla to v stredu podpredsedníčka ukrajinského parlamentu Olena Kondratjuková v…
Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia s jadrovými raketami a tisícmi vojakov v teréne

Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia…

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým raketovým systémom Jars a niekoľkými tisíckami vojakov. Tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské…
Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne bicykel. Neuveríte, ako reagoval zlodej (Video)

Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne…

Neuveríte, čo sa stalo obyvateľovi Bratislavy pri tom, ako podvečer fajčil na balkóne. Dvaja muži sa mu rozhodli ukradnúť bicykel, no…
Mladík v Košiciach si sadol na SBS-kára a bodal ho do hlavy. Súd ho pustil na slobodu

Mladík v Košiciach si sadol na…

Mladík z Košíc, Ján, sa dostal do vážnych problémov potom, čo napadol 51-ročného muža nožom a spôsobil mu zranenia, ktoré vyžadujú…
Matovič schytal fľašou z obecenstva: „Ty úbožiak!“ reagoval krikom šéf OĽANO

Matovič schytal fľašou z obecenstva: „Ty…

Bývalý premiér a minister financií Igor Matovič sa opäť stretol s občanmi a tentokrát v Námestove, kde s nimi diskutoval. Na…
Slovenský parlament zahalili ukrajinské vlajky. Títo poslanci ich tam doniesli

Slovenský parlament zahalili ukrajinské vlajky. Títo…

Slovenský parlament dnes navštívila podpredsedníčka Najvyššej rady Ukrajiny Olena Kondratiuková. Tá ďakuje Slovákom za stíhačky, ktoré sme darovali Ukrajincom. „V mene…

Pridaj komentár