• 14 novembra, 2022
  • 1 komentár
  • 4minúty čítania

Putin bude Slovensko nenávidieť! Hlasovali sme za to, aby Rusko platilo Ukrajine!

Putin bude Slovensko nenávidieť! Hlasovali sme za to, aby Rusko platilo Ukrajine!

V pondelok rozhodlo Valné zhromaždenie OSN rezolúciu, ktorá vyzýva, aby bola Ruská federácia hnaná k zodpovednosti za to, že zaútočila na Ukrajinu a porušila tým medzinárodné právo.

Rusko by dokonca podľa rezolúcie malo zaplatiť Ukrajine vojnové reparácie.

Rezolúciu podporilo 94 z 193 členských štátov, vrátane Slovenska a Česka. Štrnásť hlasovalo proti, vrátane Ruska, Bieloruska, Sýrie, KĽDR, Číny, Kuby a Iránu, a 73 sa zdržalo, vrátane Brazílie, Indie či JAR. Ide o najmenej podporovanú z piatich rezolúcií týkajúcich sa Ukrajiny, ktoré Valné zhromaždenie prijalo od začiatku ruskej invázie 24. februára.

Teraz prijatá rezolúcia uznáva potrebu vytvoriť „medzinárodný mechanizmus na náhradu škody, straty alebo ujmy“, ktorá vznikla v dôsledku „protiprávnych činov“ Ruska voči Ukrajine. V tejto súvislosti odporúča, aby členské štáty VS OSN v spolupráci s Ukrajinou vytvorili „medzinárodný register“, kde budú zdokumentované nároky a informácie o škodách, stratách alebo ujmách, ktoré Rusko spôsobilo Ukrajincom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dedo ukázal, ako dokonale vyčistiť šporák. Stačí pár kvapiek tohto

Ruské veto v pätnásťčlennej Bezpečnostnej rade bráni najmocnejšiemu orgánu OSN v prijatí akýchkoľvek opatrení od chvíle, keď ruský prezident Vladimír Putin nariadil inváziu. Vo Valnom zhromaždení, ktoré už predtým prijalo štyri rezolúcie kritizujúce ruskú inváziu, však žiadne veto nie je. Rezolúcie Valného zhromaždenia OSN nie sú právne záväzné, ale majú politickú váhu.

Prezidenti Biden a Si sa podľa Bieleho domu zhodli na tom, že jadrová vojna by nikdy nemala nastať

Americký prezident Joe Biden a jeho čínsky náprotivok Si Ťin-pching sa v pondelok zhodli na tom, že jadrová vojna by nikdy nemala nastať a že ju ani nemožno vyhrať. Zdôraznili tiež svoj odpor voči použitiu alebo hrozbe použitím jadrových zbraní na Ukrajine. Oznámil to Biely dom po prvej schôdzke oboch prezidentov na indonézskom ostrove Bali.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Podceňovať Rusko by bola chyba, chce uvrhnúť Ukrajinu do tmy, povedal Stoltenberg

Podceňovať Rusko by bola chyba, pretože stále ešte kontroluje rozsiahle časti Ukrajiny, povedal na tlačovej konferencii generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg. Ukrajinu podľa neho čakajú ťažké mesiace a o podmienkach rokovaní o ukončení vojny by mal rozhodovať Kyjev a nie Moskva, dodal šéf NATO citovaný agentúrami Reuters a AFP.

„Je na Ukrajine, aby rozhodla, aké podmienky sú prijateľné. Na nás je, aby sme ju podporili,“ povedal Stoltenberg. Úlohou NATO je nenechať Ukrajinu s prázdnymi rukami, dodal šéf obrannej aliancie, ktorá Kyjevu dodáva zbrane, ale do konfliktu sa priamo nezapojila.

Podobné články

Už žiadne komáre či iný hmyz u vás doma. Stačí nastriekať WD-40 na okná

Už žiadne komáre či iný hmyz…

Výrobok s názvom WD-40 je nepostrádateľným nástrojom každého správneho majstra doma. Jeho schopnosť premazať takmer čokoľvek je už dobre známa, no…
Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…

1 Komentáre

  • Podľa OSN “ Rusko by dokonca podľa rezolúcie malo zaplatiť Ukrajine vojnové reparácie.“ Keď je OSN taká spravodlivá organizácia, tak sa pýtam, kedy odsúdia USA na splácanie vojnovej reparácie, keď pomaly rozbombardovali pol sveta. Na rýchlo pripomeniem: Vietnam, Afganistan, Irak, Líbya, Sýria atď. Kedy bude platiť Turecko za Cyprus, Sýriu, Líbyu ? Kedy bude platiť Izrael za Palestínu , Sýriu ? Kedy bude platiť Saudská Arábia a USA za Jemen ? Pre mňa strašne zaujímavé, že tieto vojny a teda utrpenia ľudí nikomu nevadia, VŠETCI VIDÍTE LEN A LEN UKRAJINU, PREČOOOO LEN UKRAJINA VÁM VADÍ ??? Odpoviem za vás, lebo ste farizeji, alebo ste oblbnutí západnou propagandou, a veríte v mantru, že USA a jeho poskoky môžu robiť čo chcú lebo oni sú niečo viac ako trebárs to Rusko:

Pridaj komentár