• 21 decembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Putin absolútne nemá rešpekt pred Bidenom: Varujem vás! Neposielajte Ukrajine ďalšie zbrane!

Putin absolútne nemá rešpekt pred Bidenom: Varujem vás! Neposielajte Ukrajine ďalšie zbrane!
Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!

Kremeľ varoval USA, že posielanie ďalších zbraní na Ukrajinu len zhorší ničivú 10-mesačnú vojnu, ktorú rozpútalo Rusko svojou nezákonnou inváziou.

Putin počas stredajšieho stretnutia so svojimi najvyššími vojenskými predstaviteľmi povedal, že Moskva využije bojové skúsenosti z Ukrajiny na posilnenie svojich ozbrojených síl. Vojenským veliteľom povedal, aby analyzovali západné zbrane používané Ukrajinou s cieľom „rozvíjať naše ozbrojené sily a posilniť spôsobilosť našich jednotiek“.

Povedal, že armáda krajiny by sa mala poučiť a modernizovať na základe svojich skúseností a že osobitný dôraz bude klásť na rozvoj jadrových síl svojej krajiny, ktoré označil za „hlavnú záruku suverenity Ruska“.

Minister obrany Sergej Šojgu vo svojom prejave na tom istom zasadnutí uviedol, že ruská armáda sa musí rozšíriť zo súčasného počtu 1 milióna príslušníkov na 1,5 milióna členov služby, pričom tento počet by mal zahŕňať 695 000 dobrovoľných zmluvných vojakov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Americký veliteľ varuje, že USA nemajú schopnosti na vojnu proti Číne

Povedal tiež, že Rusko vytvorí nové jednotky na západe krajiny vzhľadom na plány Fínska a Švédska vstúpiť do NATO.

Bidenova administratíva v stredu oznámila, že poskytne Ukrajine vojenskú pomoc vo výške 1,85 mld. dolárov (1,73 mld. eur), pričom vyčlenila finančné prostriedky na batériu rakiet Patriot v čase, keď ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestoval do Washingtonu na svoju prvú známu cestu mimo svojej krajiny od februárovej invázie Ruska.

Oznámenie Bieleho domu prišlo len niekoľko hodín predtým, ako Zelenskyj pristál na spoločnej základni Andrews neďaleko hlavného mesta. Balík zahŕňa zbrane a vybavenie zo zásob Pentagónu v hodnote 1 miliardy dolárov, vrátane batérie Patriot po prvýkrát, a 850 miliónov dolárov vo forme finančných prostriedkov prostredníctvom Iniciatívy na podporu bezpečnosti Ukrajiny.

Časť prostriedkov USA sa použije na financovanie satelitného komunikačného systému, ktorý bude pravdepodobne zahŕňať kľúčový systém satelitnej siete Starlink spoločnosti SpaceX, ktorú vlastní Elon Musk.

„Keďže Rusko pokračuje vo svojich brutálnych útokoch na kritickú infraštruktúru na Ukrajine, Spojené štáty dnes vítajú prezidenta Volodymyra Zelenského vo Washingtone, aby sme zdôraznili náš trvalý záväzok voči ukrajinskému ľudu,“ uviedol vo vyhlásení štátny tajomník Antony Blinken a dodal, že USA poskytnú „nové a dodatočné kritické vojenské kapacity na pomoc Ukrajine pri obrane pred pokračujúcim brutálnym a nevyprovokovaným útokom zo strany Ruska“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nemecko úspešne dodalo 18 tankov Leopard na hranice s Ukrajinou

Zelenskyj a ďalší ukrajinskí predstavitelia naliehali na západných lídrov, aby poskytli modernejšie zbrane vrátane Patriotov a pomohli tak ich krajine vo vojne s Ruskom. Patriot by bol najmodernejší raketový systém zem-vzduch, ktorý Západ poskytol Ukrajine na pomoc pri odrážaní ruských vzdušných útokov.

Súčasťou balíka sú aj ďalšie dve kľúčové položky. Pentagon pošle Ukrajine nezverejnený počet muničných kompletov Joint Direct Attack Munitions (JDAM). Spojené štáty budú financovať aj satelitné komunikačné terminály a služby, aby odstránili potenciálnu zraniteľnosť Ukrajiny po tom, ako Musk povedal, že jeho spoločnosť si už nemôže dovoliť poskytovať služby zadarmo.

Podobné články

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej rady OSN, toto odkazujú svetu

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Prevzatie rotujúceho predsedníctva Bezpečnostnej rady OSN Ruskom je symbolickou ranou pre…
Francúzsko je na nohách, bez záujmu svetových médií

Francúzsko je na nohách, bez záujmu…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Hnev na dôchodkové reformy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa nezmiernil ani…
Čínsky genetický experiment môže viesť k armáde supervojakov odolných voči radiácii

Čínsky genetický experiment môže viesť k…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Správy z Číny naďalej potvrdzujú, že tamojší vedci sa stále snažia…
Americký generál povedal, do ktorého roku sa nepodarí Rusov poraziť

Americký generál povedal, do ktorého roku…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podľa najvyššie postaveného amerického generála je nepravdepodobné, že Ukrajina získa späť…
Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským. Toto keď Putin uvidí

Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským.…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Dočasný premiér Eduard Heger bol na návšteve Ukrajiny, kde sa stretol…
„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko už nemá kapacity na pomoc Ukrajine

„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podpora Ukrajiny na Slovensku je „morálne a finančne vyčerpaná“, uviedla slovenská prezidentka Zuzana…

Pridaj komentár