• 6 februára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Prvý Slovák už dostal „povolávací rozkaz“ na mobilizáciu. Naď okamžite reaguje

Prvý Slovák už dostal „povolávací rozkaz“ na mobilizáciu. Naď okamžite reaguje

Neustále sa na Slovensku hovorí o mobilizácii a muži vo veku od 18 do 55 rokov sa obávajú, že kvôli vojne na Ukrajine by mohli byť vtiahnutí do tohto konfliktu.

Dočasný minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti upozornil na falošný povolávací rozkaz, ktorý dostal jeden zo Slovákov.

„VYZÝVAM TOHO, KTO ROBÍ TÚTO PANIKU, ABY OKAMŽITE PRESTAL❗️

Okrem toho, že sa dopúšťa trestného činu a samozrejme, bude riešený príslušnými orgánmi, spôsobuje u verejnosti paniku, strach a obavy.

Tento falošný povolávací rozkaz prišiel občanovi z Nových Zámkov. Žiadna mobilizácia a ani rozposielanie povolávacích rozkazov sa nechystá a toto je už naozaj vrchol šírenia poplašných správ!

Verím, že bude páchateľ postavený pred spravodlivosť, pretože toto je už naozaj moc. Rovnako upozorňujem, že všetky príslušné zložky boli inštruované venovať sa tomu, aby identifikovali páchateľa ci páchateľov tejto protiprávnej činnosti.“ napísal Naď na sociálnej sieti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kotlebovci odmietli protest s Ficom. Neveria mu a vyčítajú mu jeho podporu NATO

Podľa ukrajinských spravodajských zdrojov Moskva už plánuje ďalšiu vlnu mobilizácie. Očakáva sa, že bude oveľa väčšia ako tá predchádzajúca.

Podľa ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby HUR plánuje ruský prezident Vladimir Putin novú vlnu náboru. Ako pre T-online uviedol predstaviteľ HUR Andrij Čerňak, má ísť o približne 500 000 ľudí, teda oveľa viac ako pri poslednej čiastočnej mobilizácii. Bude oznámená 15. januára.

Na rozdiel od posledného odvodu brancov, ktorý sa týkal najmä ľudí zo vzdialených ruských regiónov, teraz budú odvedení aj ľudia z veľkých miest ako Moskva alebo Petrohrad.

Existujú na to náznaky: V posledných dňoch sa na sociálnych sieťach čoraz častejšie objavujú výzvy pre mladých Rusov, aby sa 6. januára dostavili na odvod.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vtrhnú na letisko Sliač? Slováci toho majú dosť! Sobotu idú protestovať rovno k vojenskému letisku

Aj v iných ohľadoch je deň pravoslávnych vianočných sviatkov iný ako pokojný. Vo východoukrajinských mestách Kramatorsk a Bachmut sa podľa najnovších správ v piatok bojovalo napriek jednostrannému prímeriu, ktoré nariadil ruský prezident Vladimir Putin.

Ruské sily zaútočili raketami na Kramatorsk po ohlásenom začiatku prímeria, uviedol zástupca vedúceho ukrajinskej prezidentskej kancelárie Kyrylo Tymošenko na internetovej službe Telegram. V meste Bachmut, o ktoré sa nedávno viedli ťažké boje, počuli reportéri agentúry AFP bojovú paľbu z ruskej aj ukrajinskej strany.

Ostreľovanie však bolo slabšie ako v predchádzajúcich dňoch a týždňoch v Bachmute. Ulice mesta, ktorého veľká časť bola zničená, boli okrem vojenských vozidiel zväčša prázdne. Ruské sily sa snažia mesto dobyť od leta.

Podobné články

Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy vo svete. Je však na chválu?

Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy…

Ešte dva týždne predtým, ako Rusko zaútočilo agresívne na Ukrajinu, sa stalo v parlamente niečo, z čoho podporovatelia nášho východného suseda…
Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do Európy, z Afriky ich prišiel rekord za 4 dni

Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do…

Taliansko sa snaží kontrolovať svoje hranice po tom, ako na jeho južné pobrežie v uplynulých dňoch dorazil rekordný počet nelegálnych prisťahovalcov.…
Vláda ide chrániť zdravie Talianov a zakáže laboratórne pestované potraviny

Vláda ide chrániť zdravie Talianov a…

V návrhu zákona, ktorý v utorok schválila talianska vláda, bude talianskemu priemyslu zakázané vyrábať laboratórne pestované potraviny a krmivo pre zvieratá.…
Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah, ktorý je pravdivý a neohrozuje našu demokraciu

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah,…

Dočasný premiér Eduard Heger a lídri krajín ako Česko, Ukrajina, Estónsko či Litva vyzvali veľké digitálne platformy, akou je napríklad aj…
Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme im raketu do Bratislavy, tam, kde sedí premiér Heger

Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme…

Ruská televízia vyslala nedávno šokujúce správy, ktoré vyvolali vlnu nevôle a obáv. Podľa zdrojov z ruského ministerstva zahraničia označila Ruská federácia…
Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja systémov umelej inteligencie. Niečo sa deje?

Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja…

Toto posolstvo bolo vyjadrené v otvorenom liste, ktorý podpísali stovky najväčších technologických osobností vrátane Elona Muska. Elon Musk spolu so skupinou…

Pridaj komentár