• 27 septembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Prejav budúcej talianskej premiérky nepoteší liberálov: Nemôžem byť žena, matka? Musím byť pohlavie X, rodič 1?“ (Video s titulkami)

Prejav budúcej talianskej premiérky nepoteší liberálov: Nemôžem byť žena, matka? Musím byť pohlavie X, rodič 1?“ (Video s titulkami)

Giorgia Meloni, ktorá tento víkend vyhrala talianske voľby a podľa všetkého sa s určitosťou má stať talianskou premiérkou, svojimi vyhláseniami desí progresívnych ale aj proeurópskych politikov.

Meloniová sa častokrát kritický pozerá na LGBTI komunitu či migráciu z Afriky do Európy.

V jednom zo svojich vyhlásení sa pýta, prečo je tradičná rodina nepriateľ.

„Prečo je rodina nepriateľ? Prečo je rodina tak strašidelná? Na všetky tieto otázky existuje jediná odpoveď. Preto to nás definuje. Pretože to je naša identita. Pretože všetko, čo nás definuje, je teraz nepriateľom pre tých, ktorí by chceli, aby sme už nemali identitu, aby sme boli jednoducho spotrebiteľskí otroci. “ hovorí v prejave budúca talianska premiérka Meloniová.

„A tak útočia na národnú identitu, útočia na náboženskú identitu,…,útočia na rodinnú identitu. Nemôžem sa definovať ako Talianka, Kristína, žena, matka, nie! Musím byť občan x, pohlavie x, rodič 1, rodič 2. Musím byť číslo.“ hovorí s tým, že keď už človek stratí identitu, stane sa dokonalým otrokom.

„Od Talianov prišiel jasný odkaz pre stredopravicovú vládu vedenú Bratmi Talianska,“ povedala nadšená politička Giorgia Meloniová v okamihu, keď už boli výsledky volieb v podstate jasné. Podľa svojich slov je pripravená vládnuť. Zahraničné médiá a pozorovatelia ale pred Meloniovou tiež varujú. Dôvodom je inklinácia strany aj samotnej líderky ku krajnej pravici.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Členská krajina NATO vyhlásila, že nikdy nevkročí do vojny proti Rusku

Už v 15 rokoch, konkrétne v roku 1992, totiž Meloniová vstúpila do Frontu mladých, teda do mládežníckej organizácie fašistického Národného sociálneho hnutia. To založili priaznivci diktátora Benita Mussoliniho. Zdvihnutý prst majú komentátori aj na jej strane Bratia Talianska. Niektorí z členov partaje totiž dávali najavo svoje krajne pravicové názory.

Na druhú stranu sa už niekoľko rokov snaží od krajnej pravice a fašizmu dištancovať. „Talianska pravica odovzdala fašizmus pred desiatkami rokov dejinám a jednoznačne odsúdila potlačenie demokracie a hanebné protižidovské zákony,“ povedala Meloniová počas letnej volebnej kampane. Jedného zo svojich zákonodarcov, ktorý vyzdvihoval diktátora nemeckej tretej ríše Adolfa Hitlera, potom bez milosti vylúčila zo strany.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Joe Biden sa potkol a spadol na pódiu pred ľuďmi

Na čom však jasne lipnú, je silne konzervatívna pravicová politika. Podľa svojich slov tak zastáva tradičné kresťanské hodnoty, čo sa odráža aj na jej vzťahu k sexuálnym menšinám. Meloniová je kritická voči posilňovaniu práv LGBT komunity, zároveň tiež odmieta interrupcie. Nie nadarmo ju médiá prirovnávajú k nestorovi maďarskej politiky a tamojšiemu premiérovi Viktorovi Orbánovi.

Dlhodobo tiež zastáva silnú protiimigračnú rétoriku. Pred rokmi dokonca prišla s tvrdením, že utečenci z Afriky či Blízkeho východu mieria do Európy kvôli tomu, aby tu „nahradili existujúcu populáciu“. „Musíme pochopiť, že za vlnou nekontrolovanej imigrácie nie je žiadna epizódna nádej pre ľudí žiť v Európe. Je to organizované,“ vyhlásila Meloniová, pričom prstom ukázala na známeho finančníka Georgea Sorosa, ktorého z toho často obviňujú zástancovia konšpiračných teórií.

Podobné články

Už žiadne komáre či iný hmyz u vás doma. Stačí nastriekať WD-40 na okná

Už žiadne komáre či iný hmyz…

Výrobok s názvom WD-40 je nepostrádateľným nástrojom každého správneho majstra doma. Jeho schopnosť premazať takmer čokoľvek je už dobre známa, no…
Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…

Pridaj komentár