• 26 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 8minúty čítania

Pozrite, čo všetko dokáže jedlá sóda: Budete mať žiarivé zuby či čistú domácnosť

Pozrite, čo všetko dokáže jedlá sóda: Budete mať žiarivé zuby či čistú domácnosť

O zázračných vlastnostiach sódy bikarbóny počujete veľa, ale je najvyšší čas tieto mýty vyvrátiť. Funguje? Funguje lepšie ako iné prostriedky? Ako je to s jedlou sódou?

Každý vie, že pri pečení je dobré podporiť sa jedlou sódou, ale čistenie rúry? Čistenie zubov? Zmiernenie svrbenia po uštipnutí hmyzom? A to sú len niektoré z nich.

Tieto osvedčené metódy sme zaradili do zoznamu nižšie. Číslo 9 je náš hit. Je prekvapujúce, koľko možností nám sóda odhalila.

1 Svrbenie po uštipnutí hmyzom

So svrbením sa naozaj ťažko bojuje, ak nemáte po ruke špeciálny prostriedok. A pritom stačí zmiešať trochu sódy s vodou a naniesť ju na svrbiace miesto. Potom ju opláchnite studenou vodou. A vôbec nič vás nebude svrbieť!

2 Unavené nohy po dlhej túre alebo nákupoch v meste?

Nasypte 3-4 čajové lyžičky jedlej sódy do 3,5 litra vody a vložte nohy do tohto úžasne uvoľňujúceho kúpeľa.

3 Odstraňovanie nepríjemných pachov

Posypte si do topánok trochu jedlej sódy a tá pohltí nepríjemný zápach nôh.

4 Zmäkčenie strukov zeleniny

Ak chcete zmäkčiť hrášok, fazuľu alebo šošovicu, pridajte počas varenia trochu jedlej sódy. Stačí čajová lyžička sódy na liter vody!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skúsení ľudia takto ľahko čistia okná a rámy. Majú ich dlhé roky ako nové

5 Nepríjemný zápach z chladničky?

Umiestnite nádobu s jedlou sódou do chladničky a tá pohltí nepríjemné pachy.

6 Len málo vecí dokáže prekonať osviežujúci nápoj počas horúceho letného dňa.

V studenej vode rozmiešajte cukor a citrónovú šťavu a pridajte pol čajovej lyžičky jedlej sódy. Sóda premení kyselinu citrónovú na kyselinu uhličitú. Sóda v malom množstve je neškodná, ale nepridávajte viac ako čajovú lyžičku.

7 Tu je najrýchlejší liek na pálenie záhy:

Čajovú lyžičku sódy rozmiešajte v pohári vody a vypite. Tento liek pomáha aj v boji proti nafúknutému žalúdku, ktorý môžete dostať po konzumácii príliš veľkého množstva jedla.

8 Zlý dych

Pre tých, ktorí trpia zlým dychom, je toto super trik. Zmiešajte čajovú lyžičku jedlej sódy v teplej vode a vypláchnite si ňou ústa!

9 Nepríjemný zápach z našich domácich miláčikov

Aj našim milovaným domácim miláčikom môže prospieť trochu jedlej sódy. Primiešaním jedlej sódy do ich podstielky predídete nepríjemným zápachom. Je úplne bezpečná a funguje aj v odpadkovom koši.

10 Nepríjemný zápach z termosky?

Ak chcete zabrániť mierne zatuchnutému zápachu vo vašej termoske, zmiešajte niekoľko čajových lyžičiek jedlej sódy s teplou vodou, nalejte to dovnútra a vypláchnite.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

11 Čistenie striebra

Znečistené strieborné predmety vložte do horúcej vody. Pridajte malé kúsky hliníkovej fólie a polievkovú lyžicu jedlej sódy. Nechajte pôsobiť, aby sóda mohla začať reagovať, a potom striebro opláchnite studenou vodou a utrite do sucha handričkou.

12 Zuby

Ak stále pochybujete o tom, aká je jedlá sóda dobrá, potom vás možno presvedčí toto! Jedlou sódou si dokonca môžete čistiť zuby! Neutralizuje žieravé kyseliny v ústach. Neuveriteľné!

13 Kvety

Vaše kvety sa vám za to poďakujú. Zmiešajte trochu jedlej sódy s vodou a zalievajte ňou svoje rastliny. Výsledok vás zanechá v úžase!

14 Tvrdé mäso?

Je vaše mäso príliš tvrdé? Posypte ho trochou jedlej sódy a nechajte ho niekoľko hodín odstáť. Potom ho jednoducho opláchnite a opečte. Výsledok vás ohromí!

15 Umývačka riadu

Do priehradky na umývací prostriedok v umývačke riadu dajte trochu jedlej sódy a spustite ju bez riadu. Voila! Už nebudete mať problémy so zápachom!

16 Rúra

S trochou jedlej sódy môžete vyčistiť rúru zvnútra aj zvonku. Zmiešajte sódu s vodou, naneste ju na znečistené miesta, chvíľu počkajte a uvidíte skutočné kúzlo!

Podobné články

Skúsení ľudia takto ľahko čistia okná a rámy. Majú  ich dlhé roky ako nové

Skúsení ľudia takto ľahko čistia okná…

Ak chcete, aby vám okná vydržali dlhé roky, samotné čistenie skla nestačí. Zistite, ako čistiť okenné rámy. Pomocou jednoduchých trikov to…
Dajte túto vec do práčky a sledujte, ako z nej vyjde všetka špina. Toto ste ešte nevideli

Dajte túto vec do práčky a…

Práčka je jedným z najdôležitejších spotrebičov v každej domácnosti. Pomáha nám udržiavať naše oblečenie a iné textílie čisté. Bohužiaľ, nie vždy…
Zmiešajte len dve veci a vaše okná budú čisté a ako nové. Toto ste ešte nevideli

Zmiešajte len dve veci a vaše…

Mnohí z nás radi čistia a umývajú predmety v domácnosti bez drahých výrobkov z drogérie. Tie z vlastných zásob nám často…

Pridaj komentár