• 19 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Parlament vysmial LGBTI komunitu: Neschválili im uľahčenie života. Hlas bol za, ĽSNS proti

Parlament vysmial LGBTI komunitu: Neschválili im uľahčenie života. Hlas bol za, ĽSNS proti

Návrh ultraliberálnej strany Sloboda a Solidarita, ktorý mal LGBTI komunite pomôcť zlepšiť ich podmienky pre život, poslanci nášho parlamentu neposunuli ani do druhého čítania.

Z 133 prítomných poslancov za návrh zákona hlasovalo 50 poslancov, zákon tak neprešiel ani do druhého čítania. Za hlasovali poslanci klubu SaS, väčšina poslancov z Hlasu-SD, poslanci Za ľudí a časť klubu OĽaNO. Naopak, návrh nepodporili poslanci Sme rodina, Smeru-SD ani ĽSNS či Republiky.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba už pred pár dňami informoval o tom, že takúto zmenu zákona na podporu LGBTI jeho poslanci nikdy nepodporia.

Reagovala aj Iniciatíva Inakosť, ktorá rieši problémy LGBTI ľudí

STANOVISKO K NEPRIJATIU NOVELY O PARTNERSKOM SPOLUŽITÍ

Vyjadrujeme sklamanie nad odmietnutím novely, ktorá by zaviedla partnerské spolužitie. Deklarácie spoluúčasti a odsudzovanie nenávisti voči LGBTI+ ľuďom sú len prázdne slová, ak nebudú naplnené konkrétnymi činmi.

Vyzývame vládu a parlament na prijatie krokov, ktoré vytvoria pocit bezpečia LGBTI+ ľudí v našej krajine a zabezpečia, že LGBTI+ ľudia budú rovnoprávnou súčasťou slovenskej spoločnosti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kotlebovci odmietli protest s Ficom. Neveria mu a vyčítajú mu jeho podporu NATO

Ide v prvom rade o tieto opatrenia:

🔹Prijatie zákona o životnom partnerstve vrátane možnosti osvojenia dieťaťa jedného z partnerov druhým partnerom.

🔸Zabezpečenie tranzície pre transrodových ľudí bez vynútených sterilizácií a iných nevyžiadaných lekárskych zákrokov.

🔹Vymedzenie sa voči šíreniu nenávisti zo strany politikov a zavedenie disciplinárnej zodpovednosti za takého výroky v parlamente.

🔸Konkrétne kroky na zefektívnenie činnosti OČTK pri stíhaní trestných činov nenávisti a predchádzaní takýmto trestným činom.

🔹Systematická podpora vytvárania bezpečných priestorov a podporných služieb (školy a vzdelávacie inštitúcie, komunitné centrum v Bratislave a podpora služieb na celom Slovensku).

Výzvu s komplexnými požiadavkami zverejníme v najbližších dňoch a budeme sa uchádzať o podporu vás všetkých.

LGBTI komunita sa po tragickej vražde dvoch osôb (jedna z nich nebinárna) aktivizuje vo veľkom a už podľa slov ich predstaviteľov neprestanú.

„Od teraz budeme ešte viditeľnejší a ešte hlasnejší, ako kedykoľvek predtým!“ hlásil jeden z LGBTI aktivistov na proteste v Bratislave.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kotleba na vojenskom letisku Sliač narobil bordel: Veliteľa nazval "Sluha Američanov!" zasahovali policajti

Jeho emotívny prejav sa zdieľa sociálnymi sieťami. Osoba hovorí aj vulgárne na stranu politikov či vlády a kritizuje ich za to, že majú podiel viny: „Nehnevajte sa, ale po tomto všetkom, si už nehodlám dávať servítku pred ústa. Tak vám to tu poviem na rovinu. Vy! Vy všetci, ktorí ste videli „diskusie“ a debaty o tom, či si zaslúžime základné ľudské práva, vy čo ste mlčali, keď nás na zastávkach, vo vlakoch, prípadne aj v strede mesta za bieleho dňa okrikovali a mlátili. Vy, čo v médiách šírite paniku o LGBT propagande a gender ideológii, ktorú ste si sami vymysleli, a hlavne vy skur*ysyni, čo si vysedávate v parlamente a navrhujete zákony namierené proti LGBTI ľuďom! Je to vaša vina!!! Je to vaša skurv*ná vina!“ hlási aktivista emotívne na proteste.

Podobné články

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah, ktorý je pravdivý a neohrozuje našu demokraciu

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah,…

Dočasný premiér Eduard Heger a lídri krajín ako Česko, Ukrajina, Estónsko či Litva vyzvali veľké digitálne platformy, akou je napríklad aj…
Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme im raketu do Bratislavy, tam, kde sedí premiér Heger

Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme…

Ruská televízia vyslala nedávno šokujúce správy, ktoré vyvolali vlnu nevôle a obáv. Podľa zdrojov z ruského ministerstva zahraničia označila Ruská federácia…
Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja systémov umelej inteligencie. Niečo sa deje?

Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja…

Toto posolstvo bolo vyjadrené v otvorenom liste, ktorý podpísali stovky najväčších technologických osobností vrátane Elona Muska. Elon Musk spolu so skupinou…
Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na Ukrajine: Ďakujeme Slováci, že Rusko máte za teroristický štát!

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na…

Štyri stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine, chránia oblohu nad Charkovom. Uviedla to v stredu podpredsedníčka ukrajinského parlamentu Olena Kondratjuková v…
Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia s jadrovými raketami a tisícmi vojakov v teréne

Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia…

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým raketovým systémom Jars a niekoľkými tisíckami vojakov. Tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské…
Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne bicykel. Neuveríte, ako reagoval zlodej (Video)

Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne…

Neuveríte, čo sa stalo obyvateľovi Bratislavy pri tom, ako podvečer fajčil na balkóne. Dvaja muži sa mu rozhodli ukradnúť bicykel, no…

Pridaj komentár