• 18 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Otec strelca pred LGBTI barom: Neverím, že to urobil! Bol zneužitá obeť!

Otec strelca pred LGBTI barom: Neverím, že to urobil! Bol zneužitá obeť!

19 ročný strelec Juraj, ktorý mal pred bratislavským LGBTI podnikom Tepláreň zastreliť dvoch mužov zanechal na rozlúčku list, z ktorých slov doslova mrazí. Podľa doterajších informácii mal Juraj napísať aj manifest, v ktorom hovoril o nenávisti k menšinám, homosexuálom či k židom.

Juraj sa po chladnokrvnej vražde dvoch mužov sám zastrelil a čin sa po novom bude riešiť ako teroristický útok.

Šokujúce slová však prichádzajú od otca strelca Juraja, ktorého si na rozhovor pozval šéf ĽSNS Marian Kotleba v rádiu Kompas, ktoré patrí ĽSNS. Ten vyhlásil, že neverí, že jeho syn bol strelcom „Ja si to absolútne nevieme vysvetliť ten skrat, ale ja vám poviem tak, ako na rovinu, môj názor ako otca. Ako podľa toho, ako sa správal, aj v ten deň, ja tomu neverím, že to spravil…“ hovorí otec strelca.

Strelec Juraj však podľa dostupných informácii publikoval na sociálnej sieti Twitter hneď po vražde dvoch homosexuálov príspevky, kde sa vysmieval z tejto vraždy a dokonca pridal aj fotografiu topánky nad hlavou, ako dôkaz, že ide o neho.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba dokonca v rozhovore konšpiroval o tom, že za touto streľbou môžu byť akési spravodajské hry a strelec mohol byť zneužitý či zmanipulovaný, aby to urobil. Prirovnal to k zavraždenému novinárovi a jeho snúbenici, kde tiež neverí oficiálnym informáciám „Ja to potom vidím, ako nejaké spravodajské hry, ako nejaké spravodajské služby, ako nejakú robotu špecialistov, ktorých úlohou bolo možno vytvoriť celú túto operáciu, s cieľom destabilizovať spoločnosť, alebo vytvoriť proste moment, pre nejaké veľké politické zmeny,…“ konšpiruje Kotleba v rozhovore.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Štyri naše stíhačky už opustili Slovensko: Tabák prezradila zaujímavé slová z utajovaného výboru

Otec strelca Juraja hovorí aj o fotografii jeho už zastreleného syna, ktorý sa mal po niekoľkých hodinách od útoku sám zastreliť. Ten na fotografii, kde je jeho mŕtvy syn, vidí neprirodzenú polohu svojho syna, ktorá v ňom vzbudzuje otázniky.

Dopis, ktorý však nechal strelec Juraj na rozlúčku hovorí o tom, že mu táto tragická udalosť urobila radosť. „Sú vo mne len dve emócie. Radosť z toho, že sa mi naskytla takáto príležitosť zaútočiť na tento okupačný židovský systém a smútok z toho, že nebudem nažive na to, aby som videl svet po porážke nášho nepriateľa,“ písal Juraj v liste.

Marian Kotleba v rozhovore viackrát spomenul, že odsudzuje vraždu dvoch nevinných LGBTI ľudí. Zároveň však dodal, že niektoré prejavy ľudí, ktorí sa hlásia k LGBT komunite, sú pre neho nepochopiteľné. Hovoril o extrémoch na jednej strane a extrémoch na druhej strane.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Naď a Gyimesi sa do seba pustili: Ty zúfalec! Vyrobili ťa na americkej ambasáde!

„Nech si robia v spálni čo chcú, ale nech z toho nerobia politické otázky, politickú traumu a potrebu spoločnosti sa transformovať. To naozaj nie je v poriadku, keď sa chce dať chlap zosobášiť s ovcou,“ povedal Kotleba.

Podľa bezpečnostného analytika Radovana Bránika mohol byť pre strelca smutnou inšpiráciou aj jeho otec, ktorý kandidoval za stranu Vlasť Štefana Harabina a na internete zdieľal množstvo nenávistných postov. Ten zdieľal napríklad kritické príspevky proti prezidentke Zuzane Čaputovej či podporoval Ruskú federáciu.

V rozhovore ale Jurajov otec aj Kotleba odsúdili túto tragickú vraždu a otec strelca sa ospravedlnil obetiam pozostalých „Viem, čo cítia. To isté cítime my, naša rodina. Chcel by som rodine vyjadriť úprimnú sústrasť,“ povedal otec strelca.

Podľa otca strelca bol jeho syn Juraj nekonfliktný a úctivý  „Bol to prvorodený syn. Dali sme mu všetko, čo sme mali,“ hovorí s tým, že stratu člena rodiny ťažko prežíva najmä mladšia sestra strelca. „Syna aj dcérku sme vychovávali s najlepším svedomím a vedomím. Nikdy nie naopak. Juraj bol nekonfliktný, úctivý,“ dodáva.

Podobné články

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah, ktorý je pravdivý a neohrozuje našu demokraciu

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah,…

Dočasný premiér Eduard Heger a lídri krajín ako Česko, Ukrajina, Estónsko či Litva vyzvali veľké digitálne platformy, akou je napríklad aj…
Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme im raketu do Bratislavy, tam, kde sedí premiér Heger

Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme…

Ruská televízia vyslala nedávno šokujúce správy, ktoré vyvolali vlnu nevôle a obáv. Podľa zdrojov z ruského ministerstva zahraničia označila Ruská federácia…
Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja systémov umelej inteligencie. Niečo sa deje?

Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja…

Toto posolstvo bolo vyjadrené v otvorenom liste, ktorý podpísali stovky najväčších technologických osobností vrátane Elona Muska. Elon Musk spolu so skupinou…
Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na Ukrajine: Ďakujeme Slováci, že Rusko máte za teroristický štát!

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na…

Štyri stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine, chránia oblohu nad Charkovom. Uviedla to v stredu podpredsedníčka ukrajinského parlamentu Olena Kondratjuková v…
Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia s jadrovými raketami a tisícmi vojakov v teréne

Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia…

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým raketovým systémom Jars a niekoľkými tisíckami vojakov. Tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské…
Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne bicykel. Neuveríte, ako reagoval zlodej (Video)

Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne…

Neuveríte, čo sa stalo obyvateľovi Bratislavy pri tom, ako podvečer fajčil na balkóne. Dvaja muži sa mu rozhodli ukradnúť bicykel, no…

Pridaj komentár