• 10 februára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Orbán po stretnutí s ukrajinským prezidentom: Jedna vec je jasná

Orbán po stretnutí s ukrajinským prezidentom: Jedna vec je jasná

Vojna sa pravdepodobne potiahne, ale Maďarsko teraz žiada mier

Po stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Bruseli spolu s ďalšími európskymi lídrami Orbán poznamenal, že z počúvania Zelenského vyplýva, že šanca na mier alebo prímerie je malá, informuje REMIX News.

“Z počúvania ukrajinského prezidenta je zrejmé, že táto vojna sa vlečie. Nemôžeme očakávať, že sa čoskoro skončí,” povedal maďarský premiér po stretnutí.

Orbána sprevádzali predsedovia vlád Grécka, Chorvátska a Slovinska, ako aj rakúsky kancelár a hlavy štátov Bulharska a Cypru. Všetky strany sa zúčastnili na samostatnom stretnutí so Zelenským v Bruseli, v mieste konania samitu EÚ, uviedol vo štvrtok v rozhovore pre maďarskú štátnu tlačovú agentúru MTI tlačový šéf premiéra Bertalan Havasi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Putin upresnil, čo sú nepriateľské krajiny a myslel aj Slovensko

Napriek tomu, že Orbán je pesimistický, pokiaľ ide o skoré ukončenie konfliktu, vyzýva na mier a prímerie.

“Záchrana životov je možná len s mierom a prímerím. My Maďari zostávame na strane mieru, povedal premiér vo videu, ktoré vo štvrtok zverejnil na svojej stránke na sociálnych sieťach.

Orbán poznamenal, že Maďarsko vlani poskytlo Ukrajine najväčšiu humanitárnu pomoc v jej histórii. “Umožnili sme viac ako miliónu utečencov z Ukrajiny prekročiť naše hranice,” dodal.

Premiér zdôraznil, že “my Maďari budeme naďalej pomáhať Ukrajincom humanitárnou pomocou, ale nebudeme pokračovať v dodávkach zbraní”.

Orbán uviedol, že mierové rokovania, čo najrýchlejšie prímerie a dohoda vedúca k trvalému mieru zostávajú v záujme Maďarska.

Maďarský premiér dlhodobo upozorňuje, že Európa je “zatiahnutá” hlbšie do vojny, čo by mohlo mať z dlhodobého hľadiska katastrofálne následky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  USA kašlú na Ukrajinu a stíhačky im nepošlú. O Slovensku však píšu, že sme lojálnejší

“Preto nám (v Maďarsku) nehrozí, že by sme do nej boli vtiahnutí, ale iným to nielen hrozí, ale už boli vtiahnutí. A potom sú tu vyhlásenia o tom, či sú (západné krajiny) vo vojne s Ruskom, alebo nie. Je to smiešna situácia, pretože to, kto je vo vojne, nie je otázka výrokov. Ak posielate zbrane, ak financujete celý ročný rozpočet jednej z bojujúcich strán, ak sľubujete nové dodávky zbraní, čoraz modernejšie zbrane, potom môžete hovoriť, čo chcete. Bez ohľadu na to, čo hovoríte, ste vo vojne,” povedal Orbán minulý mesiac.

Podobné články

USA vyslali taktické bombardéry k ruským hraniciam. Ruská stíhačka okamžite štartovala

USA vyslali taktické bombardéry k ruským…

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruská stíhačka Su-35 bola v pondelok vyslaná nad Baltské more po tom, ako dva americké strategické…
Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi dcéru červíkmi. Pozrite, čo urobil vo videu

Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba skritizoval moderátora Mateja Cifru alias Sajfu, ktorý nahral na sociálnej sieti video, ako kŕmi svoje malé dieťa…
Niečo sa deje! Akcie európskych bánk začali prudko klesať

Niečo sa deje! Akcie európskych bánk…

Akcie európskych bánk na začiatku dnešného obchodovania prudko oslabili. Bankový index STOXX 600 po začiatku obchodovania strácal približne tri percentá a…
Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným hmyzom

Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným…

Známy moderátor Matej Sajfa Cifra uverejnil na sociálnej sieti video s jeho dcérou, ako jej dáva ochutnávať sušený hmyz. Európska únia…
Tak toto je extrém! Heger nevie, čo má Naď a jeden nevie, čo vie druhý? Novinári sa chytali za hlavy

Tak toto je extrém! Heger nevie,…

Keď jeden nevie, čo hovorí druhý? Alebo ako by sme nazvali tlačovku, kde dočasný premiér Eduard Heger a dočasný minister obrany…
Kotleba sa pekne obul do Danka: Vy ste nakúpili stíhačky do Američanov! Napĺňaš ciele NATO!

Kotleba sa pekne obul do Danka:…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba sa vo svojom facebookovom statuse tvrdo oprel do šéfa strany SNS Andreja Danka. Kotlebovi sa nepáči, že…

Pridaj komentár