• 31 januára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

NATO je pripravené na priamu konfrontáciu s Ruskom, tvrdí admirál. Hovorí aj o Slovensku

NATO je pripravené na priamu konfrontáciu s Ruskom, tvrdí admirál. Hovorí aj o Slovensku
Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!

Predseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer v rozhovore pre portugalskú televíziu RTP uviedol, že blok pod vedením USA je pripravený na priamu konfrontáciu s Ruskom.

V odpovedi na otázku v tejto súvislosti uviedol: „Sme pripravení.“ Pritom dodal, že NATO sa chystá reagovať len v prípade, ak Rusko prekročí červenú čiaru napadnutím niektorého z členských štátov NATO.

Vojenský predstaviteľ zdôraznil, že NATO by malo byť lepšie pripravené, pretože v súčasnosti má vojenskú iniciatívu Rusko. „To, že váš nepriateľ má lepšie zbrane, nie je problémom nepriateľa. To je váš problém,“ povedal.

V rozhovore zaznela aj otázka zavedenia „vojnovej ekonomiky, ale v čase mieru“, Bauer však pripustil, že tento proces bude náročný.

Kvôli tejto hrozbe sa Aliancia rozhodla posilniť obranu východného krídla NATO. Pribudli tak bojové skupiny na Slovensku, Maďarsku, Rumunsku a v Bulharsku.

Ukrajinská armáda odrazila útoky v Luhansku a Donecku, hlási Kyjev

Ukrajinská armáda za posledných 24 hodín odrazila niekoľko ruských útokov v Doneckej a Luhanskej oblasti. Uvádza sa to v správe ukrajinského generálneho štábu z dnešného rána. Najmenej štyria civilisti zahynuli v Donecku v dôsledku ruského ostreľovania.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zelenský: Nemáme muníciu, situácia nie je dobrá, pomôžte nám vyhrať!

Ukrajinská armáda tvrdí, že odrazila 16 ruských útokov v Doneckej a Luhanskej oblasti. Generálny štáb uviedol, že stále bojuje o dedinu Blahodatne, ktorej dobytie v sobotu oznámila ruská žoldnierska skupina Wagner (v preklade z ruštiny Vagnerova), poznamenala agentúra Reuters. Podľa správy sa stále bojuje aj v blízkosti Vuhledaru. Tieto informácie však nie je možné okamžite nezávisle overiť.

KĽDR opäť odsudzuje rozhodnutie USA dodať tanky Ukrajine, hovorí, že je to zločin

Severná Kórea dnes druhý deň po sebe kritizovala rozhodnutie Spojených štátov dodať Ukrajine 31 moderných tankov M1 Abrams. Tento krok označila za „neetický zločin“, ktorého cieľom je udržať nestabilnú medzinárodnú situáciu, uviedla agentúra Reuters.

Obvinenie Washingtonu, že Severná Kórea poskytla zbrane Rusku, je „nepodložená fáma“, ktorej cieľom je ospravedlniť vlastnú vojenskú pomoc Ukrajine, uviedol Kwon Jong-kun, vedúci oddelenia pre záležitosti USA na severokórejskom ministerstve zahraničných vecí. Biely dom v decembri uviedol, že Severná Kórea dokončila prvú dodávku rakiet ruskej žoldnierskej skupine Wagner (ruská transkripcia: Vagner).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čínsky genetický experiment môže viesť k armáde supervojakov odolných voči radiácii

Vo Vuhledare zúria prudké boje medzi ukrajinskými obrancami a ruskými okupantmi. Ukrajincom sa pri tomto meste v Doneckej oblasti podarilo zneškodniť niekoľko ruských obrnených vozidiel vrátane tankov T-72 a T-80. Zábery útoku, ktorého okolnosti sa nedajú nezávisle overiť, kolujú na sociálnych sieťach.

„Ukrajinská 72. mechanizovaná brigáda zničila ruský tank T-72B3. Poškodila aj tank T-80BV a bojové vozidlo BMP-3,“ komentoval zábery analytický účet Ukraine Weapons Tracker.

Na videu je vidieť niekoľko ukrajinských úderov na ruskú ťažkú techniku v neobývanej oblasti. K incidentu malo dôjsť v blízkosti spomínaného Vuhledaru, ktorý leží asi 60 kilometrov juhozápadne od Donecka.

Podobné články

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej rady OSN, toto odkazujú svetu

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Prevzatie rotujúceho predsedníctva Bezpečnostnej rady OSN Ruskom je symbolickou ranou pre…
Francúzsko je na nohách, bez záujmu svetových médií

Francúzsko je na nohách, bez záujmu…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Hnev na dôchodkové reformy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa nezmiernil ani…
Čínsky genetický experiment môže viesť k armáde supervojakov odolných voči radiácii

Čínsky genetický experiment môže viesť k…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Správy z Číny naďalej potvrdzujú, že tamojší vedci sa stále snažia…
Americký generál povedal, do ktorého roku sa nepodarí Rusov poraziť

Americký generál povedal, do ktorého roku…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podľa najvyššie postaveného amerického generála je nepravdepodobné, že Ukrajina získa späť…
Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským. Toto keď Putin uvidí

Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským.…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Dočasný premiér Eduard Heger bol na návšteve Ukrajiny, kde sa stretol…
„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko už nemá kapacity na pomoc Ukrajine

„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podpora Ukrajiny na Slovensku je „morálne a finančne vyčerpaná“, uviedla slovenská prezidentka Zuzana…

Pridaj komentár