• 29 januára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf Vojenského výboru NATO

NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf Vojenského výboru NATO

Predseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer v rozhovore pre portugalskú televíziu RTP uviedol, že blok pod vedením USA je pripravený na priamu konfrontáciu s Ruskom.

V odpovedi na otázku v tejto súvislosti uviedol: „Sme pripravení.“ Pritom dodal, že NATO sa chystá reagovať len v prípade, ak Rusko prekročí červenú čiaru napadnutím niektorého z členských štátov NATO.

Vojenský predstaviteľ zdôraznil, že NATO by malo byť lepšie pripravené, pretože v súčasnosti má vojenskú iniciatívu Rusko. „To, že váš nepriateľ má lepšie zbrane, nie je problémom nepriateľa. To je váš problém,“ povedal.

V rozhovore zaznela aj otázka zavedenia „vojnovej ekonomiky, ale v čase mieru“, Bauer však pripustil, že tento proces bude náročný.

Ukrajinská armáda odrazila útoky v Luhansku a Donecku, hlási Kyjev

Ukrajinská armáda za posledných 24 hodín odrazila niekoľko ruských útokov v Doneckej a Luhanskej oblasti. Uvádza sa to v správe ukrajinského generálneho štábu z dnešného rána. Najmenej štyria civilisti zahynuli v Donecku v dôsledku ruského ostreľovania.

Ukrajinská armáda tvrdí, že odrazila 16 ruských útokov v Doneckej a Luhanskej oblasti. Generálny štáb uviedol, že stále bojuje o dedinu Blahodatne, ktorej dobytie v sobotu oznámila ruská žoldnierska skupina Wagner (v preklade z ruštiny Vagnerova), poznamenala agentúra Reuters. Podľa správy sa stále bojuje aj v blízkosti Vuhledaru. Tieto informácie však nie je možné okamžite nezávisle overiť.

KĽDR opäť odsudzuje rozhodnutie USA dodať tanky Ukrajine, hovorí, že je to zločin

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Biden sa naďalej zahráva s apokalypsou, keď posiela jadrové bombardéry k Rusku, varujú rakúske médiá

Severná Kórea dnes druhý deň po sebe kritizovala rozhodnutie Spojených štátov dodať Ukrajine 31 moderných tankov M1 Abrams. Tento krok označila za „neetický zločin“, ktorého cieľom je udržať nestabilnú medzinárodnú situáciu, uviedla agentúra Reuters.

Obvinenie Washingtonu, že Severná Kórea poskytla zbrane Rusku, je „nepodložená fáma“, ktorej cieľom je ospravedlniť vlastnú vojenskú pomoc Ukrajine, uviedol Kwon Jong-kun, vedúci oddelenia pre záležitosti USA na severokórejskom ministerstve zahraničných vecí. Biely dom v decembri uviedol, že Severná Kórea dokončila prvú dodávku rakiet ruskej žoldnierskej skupine Wagner (ruská transkripcia: Vagner).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Doktora Fauciho a jeho vakcíny odmietol elegantne obyčajný muž

Vo Vuhledare zúria prudké boje medzi ukrajinskými obrancami a ruskými okupantmi. Ukrajincom sa pri tomto meste v Doneckej oblasti podarilo zneškodniť niekoľko ruských obrnených vozidiel vrátane tankov T-72 a T-80. Zábery útoku, ktorého okolnosti sa nedajú nezávisle overiť, kolujú na sociálnych sieťach.

„Ukrajinská 72. mechanizovaná brigáda zničila ruský tank T-72B3. Poškodila aj tank T-80BV a bojové vozidlo BMP-3,“ komentoval zábery analytický účet Ukraine Weapons Tracker.

Na videu je vidieť niekoľko ukrajinských úderov na ruskú ťažkú techniku v neobývanej oblasti. K incidentu malo dôjsť v blízkosti spomínaného Vuhledaru, ktorý leží asi 60 kilometrov juhozápadne od Donecka.

Podobné články

Vedci z CERN-u oznámili, že po zapnutí Veľkého hadrónového urýchľovača sa deje niečo zvláštne

Vedci z CERN-u oznámili, že po…

Najsilnejšie magnetické pole, aké bolo kedy namerané kdekoľvek vo vesmíre, nevytvorilo žiadne zistiteľné magnetické monopóly. Hoci početné výpočty možných javov, ktoré…
SLEDUJEME NAŽIVO: Asteroid preletí medzi zemou a mesiacom nebezpečne blízko. Bude viditeľný teleskopom

SLEDUJEME NAŽIVO: Asteroid preletí medzi zemou…

Agentúra Associated Press informovala, že „zabijak miest „, asteroid známy ako 2023 DZ2, prejde v sobotu medzi obežnou dráhou Zeme a Mesiaca. Asteroid,…
Je veľmi pravdepodobné, že zakážu aplikáciu TikTok

Je veľmi pravdepodobné, že zakážu aplikáciu…

Generálny riaditeľ spoločnosti TikTok Shou Chew dostal vo štvrtok zabrať, keď vystúpil pred výborom pre energetiku a obchod Snemovne reprezentantov v Kongrese v USA,…
Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú. Európania, držte si klobúky a peňaženky

Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú.…

Vrámci nedávnej bankovej krízy, ktorá sa preniesla na svetové trhy, sa ďalšia banka dostáva do problémov – tentoraz v Nemecku. Deutsche…
Putin tvrdo reaguje na Slovensko: Darovaním stíhačiek ste si úplne pokazili vzťahy s Ruskom

Putin tvrdo reaguje na Slovensko: Darovaním…

V piatok 24. marca 2023 Rusko označilo presun štyroch stíhačiek typu MiG-29 zo Slovenska na Ukrajinu za nepriateľský krok a porušenie…
Na okupovanom Kryme vztýčili ukrajinskú vlajku. Odpor proti Putinovi rastie

Na okupovanom Kryme vztýčili ukrajinskú vlajku.…

Na komunikačnej veži na Kryme bola tento týždeň podľa jedného z úradníkov vztýčená ukrajinská vlajka. Podľa neho na čiernomorskom polostrove, ktorý…

Pridaj komentár