• 31 januára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Námestník ukrajinského ministra zahraničných vecí vyzýva nemecké ponorky na útok na ruské lode

Námestník ukrajinského ministra zahraničných vecí vyzýva nemecké ponorky na útok na ruské lode

Námestník ukrajinského ministra zahraničných vecí Andrij Melnyk vyjadril želanie, aby Nemecko teraz poskytlo do regiónu ponorky, ktoré by pomohli evakuovať ruskú flotilu z Čierneho mora.

Melnyk v sobotu na Twitteri navrhol, aby sa na túto úlohu použili nemecké ponorky 212A.

„Ahoj, chlapci, viem, že sa na mňa zosypú nové sračky, ale mám ďalší kreatívny nápad. Nemecko (ThyssenKrupp) vyrába jednu z najlepších ponoriek na svete HDW triedy 212A. Bundeswehr má 6 takýchto ponoriek. Prečo jednu neposlať na Ukrajinu? Potom vykopneme (ruskú) flotilu z Čierneho mora,“ napísal Melnyk na Twitteri.

Melnyk však zároveň naznačil, že jeho názory na Twitteri sa nemusia zhodovať s oficiálnym ukrajinským stanoviskom.

Nemecká ponorka typu 212A, ktorá je považovaná za jednu z najmodernejších dieselovo-elektrických ponoriek, sa začala vyvíjať v roku 1996 ako spoločný projekt nemeckého a talianskeho námorníctva; prvá z nich vstúpila do služby v roku 2005.

Má jeden dieselový motor a banku vodíkových palivových článkov nezávislých od vzduchu. Za normálnych podmienok ponorka používa dieselový motor na hladine alebo pri ponorení do hĺbky šnorchlovania, ale aby sa vyhla odhaleniu, môže prejsť na prevádzku s palivovými článkami, ktoré sú prakticky nehlučné. V tomto režime môže ponorka zostať ponorená až tri týždne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto dievčatko včera zastrelil transsexuál v Amerike

Okrem toho má šesť trubíc, z ktorých môže vypúšťať riadené ťažké torpéda, a na rozdiel od iných podobných ponoriek môže operovať v plytkých pobrežných vodách, aby sa lepšie rozmiestnili potápačské komandá. Nemecké námorníctvo ich prevádzkuje šesť a talianske ďalšie štyri.

Rusko sa pripravuje na novú ofenzívu, odhadujú analytici ISW

Podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW), ktorý sa odvoláva na západné, ukrajinské a ruské zdroje, sa Rusko pripravuje na novú ofenzívu na Ukrajine. Analytici v správe odhadujú, že moskovské sily v najbližších mesiacoch začnú ofenzívnu operáciu, pravdepodobne v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Bulharsko odmieta poslať zbrane na Ukrajinu, pridáva sa k neutralite Maďarska a Rakúska

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v pondelok uviedol, že nič nenasvedčuje tomu, že by sa Rusko chystalo rokovať o mieri, a dodal, že všetko nasvedčuje opaku. Moskva podľa neho môže zmobilizovať až 200 000 ďalších vojakov a pokračovať vo zvyšovaní výroby zbraní a munície. Tvrdí, že získava ďalšie dodávky z Iránu alebo Severnej Kórey.

Spojené štáty nedodajú Ukrajine stíhačky F-16, o ktoré Kyjev požiadal. V pondelok to povedal prezident USA Joe Biden. Francúzsky prezident Emmanuel Macron uviedol, že dodávka stíhačiek nie je vylúčená, ale musela by spĺňať prísne obmedzenia, informovala agentúra AFP.

„Nie,“ odpovedal Biden na otázku novinára, či Spojené štáty dodajú Ukrajine stíhačky F-16.

Na pondelkovej tlačovej konferencii Biden tiež oznámil, že chce navštíviť Poľsko, ale neuviedol dátum. Podľa mediálnych správ by americký prezident mohol pricestovať do Európy okolo 24. februára, v deň prvého výročia ruskej invázie na Ukrajinu.

Podobné články

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah, ktorý je pravdivý a neohrozuje našu demokraciu

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah,…

Dočasný premiér Eduard Heger a lídri krajín ako Česko, Ukrajina, Estónsko či Litva vyzvali veľké digitálne platformy, akou je napríklad aj…
Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme im raketu do Bratislavy, tam, kde sedí premiér Heger

Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme…

Ruská televízia vyslala nedávno šokujúce správy, ktoré vyvolali vlnu nevôle a obáv. Podľa zdrojov z ruského ministerstva zahraničia označila Ruská federácia…
Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja systémov umelej inteligencie. Niečo sa deje?

Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja…

Toto posolstvo bolo vyjadrené v otvorenom liste, ktorý podpísali stovky najväčších technologických osobností vrátane Elona Muska. Elon Musk spolu so skupinou…
Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na Ukrajine: Ďakujeme Slováci, že Rusko máte za teroristický štát!

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na…

Štyri stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine, chránia oblohu nad Charkovom. Uviedla to v stredu podpredsedníčka ukrajinského parlamentu Olena Kondratjuková v…
Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia s jadrovými raketami a tisícmi vojakov v teréne

Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia…

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým raketovým systémom Jars a niekoľkými tisíckami vojakov. Tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské…
Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne bicykel. Neuveríte, ako reagoval zlodej (Video)

Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne…

Neuveríte, čo sa stalo obyvateľovi Bratislavy pri tom, ako podvečer fajčil na balkóne. Dvaja muži sa mu rozhodli ukradnúť bicykel, no…

Pridaj komentár