• 29 marca, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do Európy, z Afriky ich prišiel rekord za 4 dni

Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do Európy, z Afriky ich prišiel rekord za 4 dni

Taliansko sa snaží kontrolovať svoje hranice po tom, ako na jeho južné pobrežie v uplynulých dňoch dorazil rekordný počet nelegálnych prisťahovalcov.

Údaje, ktoré zverejnilo ministerstvo vnútra krajiny, odhalili, že od štvrtka sa v Taliansku vylodilo celkovo 6 564 migrantov, pričom 24. marca bolo zaznamenaných 2 814 migrantov, čo je rekordný počet za jeden deň, a tempo príchodov nevykazuje žiadne známky spomalenia.

Najmenej 29 migrantov zahynulo cez víkend po tom, ako sa pri tuniskom pobreží v priebehu niekoľkých hodín potopili dva člny.

V tomto roku už do krajiny na malých člnoch dorazilo takmer 27 000 migrantov, čo je viac ako štvornásobok počtu migrantov za rovnaké obdobie minulého roka, a to napriek snahám konzervatívnej vlády Giorgia Meloniho zastaviť tento prílev. Niektorí obviňujú Meloniovú, že nerobí dosť pre zastavenie migrantov, a medzi ňou a jej koaličným partnerom, lídrom strany Liga Matteom Salvinim, ktorý chce zaviesť prísnejšiu hraničnú politiku, akú sme videli v roku 2019, keď bol predtým ministrom vnútra, údajne existujú trenice.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Indonézia predstavila mierový plán pre Ukrajinu

Talianska vláda obmedzila pomoc, ktorú môžu v Stredozemnom mori poskytovať humanitárne záchranné lode prevádzkované mimovládnymi organizáciami, a obmedzila ich na uskutočnenie jednej záchrannej akcie pred návratom do prístavu. V opačnom prípade môže kapitánovi hroziť väzenie a vysoká pokuta. Odôvodnenie vychádza z nedávnej správy, ktorú zverejnili talianske spravodajské služby a v ktorej sa uvádza, že lode mimovládnych organizácií spôsobujú viac škody ako úžitku, pretože predstavujú príťažlivý faktor pre potenciálnych migrantov z malých lodí, ktorí vedia, že im stačí prekonať polovicu vzdialenosti do Európy, kým požiadajú o pomoc a budú taxíkom dopravení na breh.

Posádku jedného z takýchto plavidiel, MV Louise Michel, ktoré patrí Francúzsku, úrady cez víkend zadržali po tom, ako údajne porušila nové pravidlá.

Starostovia miest teraz vyzývajú vládu, aby poskytla dodatočné finančné prostriedky, keďže miestne orgány majú problém postarať sa o obrovský počet nových príchodzích. Prato Matteo Biffoni nedávno pre talianske noviny Il Giornale povedal, že vláda musí pre miestne orgány vyčleniť až 1 miliardu eur navyše.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

„Hovorím, že na zvládnutie súčasnej situácie by obecný systém potreboval dodatočné zdroje vyčísliteľné na 500 až 600 miliónov eur, ktoré môžu dokonca presiahnuť 1 miliardu eur v prípade, že by sa situácia s príchodom migrantov ďalej zhoršovala,“ povedal Biffoni novinárom.

„Ak budeme pokračovať týmto tempom, do konca roka napočítame 200 000 migrantov, o ktorých sa budeme musieť postarať,“ dodal.

Premiérka Giorgia Meloniová minulý týždeň na samite EÚ v Bruseli vyzvala lídrov EÚ, aby spolupracovali s Talianskom pri riešení krízy, ktorá sa odohráva na jeho južnej hranici.

„Ak tieto problémy nebudeme adekvátne riešiť, riskujeme, že sa spustí bezprecedentná migračná vlna,“ povedala v piatok novinárom.

Podobné články

„Migranti budú čoskoro silní“ – nemecký denník vyvolal rozruch, musel mazať

„Migranti budú čoskoro silní“ – nemecký…

Die Zeit vymazal príspevok na sociálnych sieťach, ktorý odkazoval na článok, po tom, ako viacerí používatelia vyjadrili svoje rozhorčenie nad rétorikou,…
Maďarsko ukazuje, že riešením demografickej krízy v Európe sú rodiny, nie prisťahovalci

Maďarsko ukazuje, že riešením demografickej krízy…

Podľa Euronews sa počet obyvateľov Fínska dramaticky zhoršuje, pričom najpesimistickejšia prognóza predpovedá, že do roku 2060 by sa vo Fínsku už…
Migranti premenili nemecké mesto Plauen na no-go zónu

Migranti premenili nemecké mesto Plauen na…

Sasko sa vo všeobecnosti považuje za krajinu s najnižším počtom migrantov v Nemecku a komentátori a noviny sa roky vyhovárali na…
Starším ľuďom v Nemecku hrozí čoraz väčšie riziko chudoby, keďže krajina len v roku 2023 vynaloží na migrantov 36 miliárd eur

Starším ľuďom v Nemecku hrozí čoraz…

Keďže Nemecko sľubuje, že bude naďalej vynakladať veľké finančné prostriedky na svoju liberálnu migračnú politiku – len v roku 2023 viac…
Budú mať nelegálni migranti v Malackách plný servis? Kotleba okamžite riešil situáciu

Budú mať nelegálni migranti v Malackách…

Už v stredu 10.mája 2023 sme vás informovali, že v areáli Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na Továrenskej ulici…
Obrovský výbuch v talianskom Miláne. Zaparkovaná dodávka zrazu vybuchla

Obrovský výbuch v talianskom Miláne. Zaparkovaná…

Centrum talianskeho mesta Miláno zasiahol vo štvrtok silný výbuch, informovala spravodajská televízia SkyTG24. V dôsledku incidentu bolo niekoľko vozidiel v plameňoch,…

Pridaj komentár