• 10 februára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Migrant v Nemecku dobodal čerstvo zamilovaný mladý pár. Časovaná bomba menom migrácia tiká!

Migrant v Nemecku dobodal čerstvo zamilovaný mladý pár. Časovaná bomba menom migrácia tiká!

V súvislosti s prudkým nárastom počtu migrantov nemecký opozičný kresťanský blok CDU/CSU a časť vládnych liberálov (FDP) zintenzívnili svoju kritiku spolkovej vláde kancelára Olafa Scholza a najmä ministerke vnútra Nancy Faeserovej (obaja sociálni demokrati – SPD).

„Naši partneri v EÚ už dosiahli konsenzus, že migrácia by sa mala regulovať a obmedziť. Len Nemecko robí veci inak,“ povedal Alexander Throm, hovorca pre vnútornú politiku frakcie CDU/CSU v Bundestagu. Narážal tým na Faeserov návrh uľahčiť nelegálnym migrantom získanie občianstva v čase, keď sa výrazne znižuje schopnosť miest a obcí postarať sa o nich.

Po tom, čo Ibrahim A. (33), utečenec z pásma Gazy s bohatým trestným záznamom, minulý mesiac vo vlaku neďaleko Brokstedtu v Šlezvicku-Holštajnsku dobodal čerstvo zamilovaný pár Dannyho P. (19) a Annu Mariu K. (17), sa varovný hlas ozval aj z vládneho tábora. „Páchatelia trestných činov a osoby, ktoré predstavujú hrozbu, ako aj ľudia bez nádeje na trvalý pobyt, musia byť čo najrýchlejšie poslaní späť do svojich domovských krajín. Nie vždy vidím vôľu,“ povedal Stephan Thomae, výkonný riaditeľ parlamentnej frakcie FDP v Bundestagu, pre týždenník Focus.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zelené lasery nad Havajom signalizujú blížiacu sa vojnu, tvrdí expert

Varovania obcí znejú už niekoľko mesiacov čoraz hlasnejšie: kapacita starostlivosti o utečencov je takmer alebo už vyčerpaná. Obce sa snažia získať väčšiu finančnú podporu od berlínskej vlády. „Hrozí nám, že podobne ako Švédsko na konci roka 2015 povieme: sme úplne plní,“ upozornil denník Frankfurter Rundschau.

Sociálna výbušnosť sa prejavila v Uphale, mestečku s 506 obyvateľmi v Meklenbursku-Predpomoransku: 120 policajtov len tesne zabránilo miestnym obyvateľom vtrhnúť na zasadnutie mestskej rady, ktorá mala rokovať o zriadení centra pre 500 utečencov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Putin upresnil, čo sú nepriateľské krajiny a myslel aj Slovensko

Pod tlakom spolkových krajín musel Faeser zvolať na budúci štvrtok stretnutie na najvyššej úrovni. Kancelár Scholz už oznámil, že bez neho.

Muž s nožom, ktorého označili za Palestínčana bez štátnej príslušnosti, v stredu vo vlaku na severe Nemecka smrteľne pobodal dvoch cestujúcich a sedem ďalších zranil, než ho chytili ľudia z verejnosti a zatkla polícia. Motív útoku nebol bezprostredne známy.

Nemecká spolková polícia uviedla, že podozrivý použil nôž na útok na niekoľkých cestujúcich krátko predtým, ako regionálny vlak smerujúci z Kielu do Hamburgu dorazil do stanice Brokstedt.

Hovorca polície Juergen Henningsen z neďalekého mesta Flensburg uviedol, že dvaja z dobodaných ľudí po útoku zomreli. Traja boli ťažko zranení a ďalší štyria utrpeli ľahké zranenia. O totožnosti obetí neboli poskytnuté žiadne podrobnosti.

Podobné články

USA vyslali taktické bombardéry k ruským hraniciam. Ruská stíhačka okamžite štartovala

USA vyslali taktické bombardéry k ruským…

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruská stíhačka Su-35 bola v pondelok vyslaná nad Baltské more po tom, ako dva americké strategické…
Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi dcéru červíkmi. Pozrite, čo urobil vo videu

Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba skritizoval moderátora Mateja Cifru alias Sajfu, ktorý nahral na sociálnej sieti video, ako kŕmi svoje malé dieťa…
Niečo sa deje! Akcie európskych bánk začali prudko klesať

Niečo sa deje! Akcie európskych bánk…

Akcie európskych bánk na začiatku dnešného obchodovania prudko oslabili. Bankový index STOXX 600 po začiatku obchodovania strácal približne tri percentá a…
Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným hmyzom

Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným…

Známy moderátor Matej Sajfa Cifra uverejnil na sociálnej sieti video s jeho dcérou, ako jej dáva ochutnávať sušený hmyz. Európska únia…
Tak toto je extrém! Heger nevie, čo má Naď a jeden nevie, čo vie druhý? Novinári sa chytali za hlavy

Tak toto je extrém! Heger nevie,…

Keď jeden nevie, čo hovorí druhý? Alebo ako by sme nazvali tlačovku, kde dočasný premiér Eduard Heger a dočasný minister obrany…
Kotleba sa pekne obul do Danka: Vy ste nakúpili stíhačky do Američanov! Napĺňaš ciele NATO!

Kotleba sa pekne obul do Danka:…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba sa vo svojom facebookovom statuse tvrdo oprel do šéfa strany SNS Andreja Danka. Kotlebovi sa nepáči, že…

Pridaj komentár