• 28 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Mesiac all-inclusive lacnejší, ako účty za energie? Briti letia preč z krajiny, aby ušetrili

Mesiac all-inclusive lacnejší, ako účty za energie? Briti letia preč z krajiny, aby ušetrili

Aj západná Európa cíti obrovský nárast cien energii a v Británii niektorí ľudia uvažujú, že odletia do Egypta na celý mesiac, pretože takáto dovolenka s plnou penziou ich vyjde lacnejšie, ako život v ich krajine.

Cestovná kancelária EasyJet Holidays spustila balík dovoleniek na tému životných nákladov, ktorý by Britom umožnil uniknúť zo Spojeného kráľovstva na takmer celý mesiac a ako tvrdí, ušetriť stovky na účtoch za energiu.

28-dňový výlet do Hurghady v Egypte má odlety od začiatku januára a stojí 650 libier na osobu a mesiac v rámci all inclusive.

Okrem spiatočných letov easyJet, balík zahŕňa všetky ubytovania a dane v Stella Gardens Resort Hurghada, raňajky, obedy, večere, občerstvenie a nápoje, pitnú vodu, wifi a letiskové transfery.

Nebudete musieť všetko napchať ani do príručnej batožiny – v cene je 23 kg batožina na osobu. Rezort má aj posilňovňu, takže ak si cestujúci môžu pozastaviť svoje členstvo doma, môže to znamenať ďalšiu úsporu.

Cestovná spoločnosť tvrdí, že výhodná cena je založená na letoch s odletom z Gatwicku a Bristolu 3. januára alebo z Manchestru a Lutonu 4. januára.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Mäsové obmedzenia v Nemecku: Jedna klobása mesačne pre každého

Prieskum The Independent týkajúci sa leteniek spoločnosti easyJet ukazuje, že náklady na rezort by v tomto prípade mohli vyjsť len na 13 libier za noc na osobu, vrátane all inclusive.

Hurghada na východnom egyptskom pobreží Červeného mora je v zime mierna, ale oveľa teplejšia ako Spojené kráľovstvo, s vysokými teplotami okolo 22 stupňov Celzia a najnižšími okolo 11 stupňov Celzia.

Podľa Úradu pre národnú štatistiku (ONS) viac ako 50 percent Britov zvažuje túto zimu útek z Veľkej Británie, aby sa vyhli rastúcim nákladom na účty za energiu.

Údaje z nedávneho prieskumu ukazujú, že 40 percent už túto zimu hľadalo online lacné zimné dovolenky v zahraničí.

Výpočty spoločnosti easyJet ukázali, že priemerné 28-dňové výdavky občanov Spojeného kráľovstva túto zimu – vrátane nájmu alebo hypotéky, účtov za energie, jedla, wifi, cestovania a predplatného za zábavu – sú 877 libier na osobu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ukrajinská tenistka nepodala ruku Bieloruske a diváci jej to pekne spočítali. Veď pozrite sami

Vychádzalo to z priemerných mesačných nákladov na účty za plyn, elektrinu a vodu, ktoré sa odhadovali na 85,84 GBP na osobu.

EasyJet hovorí, že zákazníci by mohli ušetriť až 277 libier rezerváciou takmer mesačného balíčka v Egypte bez nákladov na účty za energiu.

Dovolenkári, ktorí opustia svoj domov a vypnú kľúčové spotrebiče, môžu výrazne ušetriť na účtoch za energiu, ale účty sa zvyčajne neznížia na nulu len preto, že obyvatelia nehnuteľnosti sú preč.

Osobná odborníčka na financie a manažérsky účet ACMA Lynn Beattie o balíku povedala: „Údaje zhromaždené v tejto štúdii sú neuveriteľne dômyselné a ukazujú, koľko priemerná domácnosť v Spojenom kráľovstve minie na najzákladnejšie životné náklady.

„Hoci útekom do zahraničia nezmiznú všetky naše finančné záväzky, je prekvapujúce vedieť, že ako napríklad, je lacnejšie kúpiť si all inclusive dovolenku, ako zostať túto zimu v Spojenom kráľovstve. Pre spotrebiteľov, ktorí by mohli reálne prenajímať svoje domy a pracovať v zahraničí, predstavuje nový balík dovoleniek easyJet veľmi atraktívnu ponuku.“

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár