• 28 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Mesiac all-inclusive lacnejší, ako účty za energie? Briti letia preč z krajiny, aby ušetrili

Mesiac all-inclusive lacnejší, ako účty za energie? Briti letia preč z krajiny, aby ušetrili

Aj západná Európa cíti obrovský nárast cien energii a v Británii niektorí ľudia uvažujú, že odletia do Egypta na celý mesiac, pretože takáto dovolenka s plnou penziou ich vyjde lacnejšie, ako život v ich krajine.

Cestovná kancelária EasyJet Holidays spustila balík dovoleniek na tému životných nákladov, ktorý by Britom umožnil uniknúť zo Spojeného kráľovstva na takmer celý mesiac a ako tvrdí, ušetriť stovky na účtoch za energiu.

28-dňový výlet do Hurghady v Egypte má odlety od začiatku januára a stojí 650 libier na osobu a mesiac v rámci all inclusive.

Okrem spiatočných letov easyJet, balík zahŕňa všetky ubytovania a dane v Stella Gardens Resort Hurghada, raňajky, obedy, večere, občerstvenie a nápoje, pitnú vodu, wifi a letiskové transfery.

Nebudete musieť všetko napchať ani do príručnej batožiny – v cene je 23 kg batožina na osobu. Rezort má aj posilňovňu, takže ak si cestujúci môžu pozastaviť svoje členstvo doma, môže to znamenať ďalšiu úsporu.

Cestovná spoločnosť tvrdí, že výhodná cena je založená na letoch s odletom z Gatwicku a Bristolu 3. januára alebo z Manchestru a Lutonu 4. januára.

Podpor náš nový projekt. Píšeme správy, ktoré sa dnešnému systému nie veľmi páčia! Veľmi nám to pomôže a nezabudni! Slovensko na prvom mieste! Kliknite sem pre možnosť podporiť nás!

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Vakcíny proti demencii? Bude to niekedy možné ?

Prieskum The Independent týkajúci sa leteniek spoločnosti easyJet ukazuje, že náklady na rezort by v tomto prípade mohli vyjsť len na 13 libier za noc na osobu, vrátane all inclusive.

Hurghada na východnom egyptskom pobreží Červeného mora je v zime mierna, ale oveľa teplejšia ako Spojené kráľovstvo, s vysokými teplotami okolo 22 stupňov Celzia a najnižšími okolo 11 stupňov Celzia.

Podľa Úradu pre národnú štatistiku (ONS) viac ako 50 percent Britov zvažuje túto zimu útek z Veľkej Británie, aby sa vyhli rastúcim nákladom na účty za energiu.

Údaje z nedávneho prieskumu ukazujú, že 40 percent už túto zimu hľadalo online lacné zimné dovolenky v zahraničí.

Výpočty spoločnosti easyJet ukázali, že priemerné 28-dňové výdavky občanov Spojeného kráľovstva túto zimu – vrátane nájmu alebo hypotéky, účtov za energie, jedla, wifi, cestovania a predplatného za zábavu – sú 877 libier na osobu.

Vychádzalo to z priemerných mesačných nákladov na účty za plyn, elektrinu a vodu, ktoré sa odhadovali na 85,84 GBP na osobu.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Zelenský je prekážkou k mieru a Európa sa zabíja sama kvôli USA, vyhlásil francúzsky politik

EasyJet hovorí, že zákazníci by mohli ušetriť až 277 libier rezerváciou takmer mesačného balíčka v Egypte bez nákladov na účty za energiu.

Dovolenkári, ktorí opustia svoj domov a vypnú kľúčové spotrebiče, môžu výrazne ušetriť na účtoch za energiu, ale účty sa zvyčajne neznížia na nulu len preto, že obyvatelia nehnuteľnosti sú preč.

Osobná odborníčka na financie a manažérsky účet ACMA Lynn Beattie o balíku povedala: „Údaje zhromaždené v tejto štúdii sú neuveriteľne dômyselné a ukazujú, koľko priemerná domácnosť v Spojenom kráľovstve minie na najzákladnejšie životné náklady.

„Hoci útekom do zahraničia nezmiznú všetky naše finančné záväzky, je prekvapujúce vedieť, že ako napríklad, je lacnejšie kúpiť si all inclusive dovolenku, ako zostať túto zimu v Spojenom kráľovstve. Pre spotrebiteľov, ktorí by mohli reálne prenajímať svoje domy a pracovať v zahraničí, predstavuje nový balík dovoleniek easyJet veľmi atraktívnu ponuku.“

@magazin1sk

Podobné články

Pedofil sa tváril, že je dievča a zneužil 14 ročné dievča, ktoré otehotnelo a vzal jej celé detstvo

Pedofil sa tváril, že je dievča a zneužil 14…

Pedofil, ktorý sexuálne zneužil 14-ročné dievča a to otehotnelo, bol uväznený. David Orton – tiež známy ako Danielle Rose Gemini –…
Migranti v Nemecku dostanú viac peňazí. Domáci Nemci nevedia, z čoho zaplatia účty

Migranti v Nemecku dostanú viac peňazí. Domáci Nemci nevedia,…

Migranti v Nemecku, ktorí žijú v spoločných ubytovniach budú mať už čoskoro nárok na viac peňazí od štátu. Podľa nálezu Spolkového…
Čo sa to deje? Slovenka natočila zo záhrady vlak plný vojenskej techniky!

Čo sa to deje? Slovenka natočila zo záhrady vlak…

Sociálnymi sieťami sa šíri video, kde slovenskej rodine priamo pri záhrade prešiel vlak naložený vojenskou technikou. Kam tento vlak mal namierené…
Poslankyňa to už nevydržala: Matovičovi buďte vďační, pretože má cit a nerobte z neho blázna!

Poslankyňa to už nevydržala: Matovičovi buďte vďační, pretože má…

Poslankyňa OĽANO Monika Kavecká si dnes obraňovala svojho straníckeho šéfa a tvrdí, že si na ňom robí opozícia iba PR a…
Niektorí Ukrajinci na Slovensku dostanú mesačne od 300 do 508 eur

Niektorí Ukrajinci na Slovensku dostanú mesačne od 300 do…

Niektorí Ukrajinci, ktorí ušli pred ruskou inváziou v ich krajine a sú na Slovensku, dostanú mesačne od 300 do 508 eur.…
Matovič šokoval v parlamente: Chváľte nás za to, že sme zadlžili Slovensko!

Matovič šokoval v parlamente: Chváľte nás za to, že…

Minister financií Igor Matovič dnes v parlament obhajoval to, že si jeho vláda požičala rekordných 12 miliárd eur a štátny dlh…
Rupli mu nervy a eko-aktivistov zahodil z cesty ako vrece zemiakov (Video)

Rupli mu nervy a eko-aktivistov zahodil z cesty ako…

Eko-aktivisti po celom svete protestujú rôznymi spôsobmi a upozorňujú na klimatické problémy, ktoré našu planétu zasahujú už desaťtisíce rokov. Niektorí sa…
Príde si po Putina? Ursula má toho dosť! Rusko podľa nej musí zaplatiť za všetky hrôzy

Príde si po Putina? Ursula má toho dosť! Rusko…

Šéfka Európskej komisie a teda dá sa povedať celej Európskej únie Ursula von der Leyenová sa opäť kriticky pustila do Ruska…
Ukrajina musí zaútočiť na ruské letiská a ciele, vyhlásil lotyšský minister. Báť sa vraj nemusíme

Ukrajina musí zaútočiť na ruské letiská a ciele, vyhlásil…

Ukrajina by mala mať možnosť zaútočiť na vojenské miesta a letiská na území Ruska, pretože by tak odrážali útoky na svoju…

Pridaj komentár