• 24 marca, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Medvedev by dal zbombardovať Medzinárodný trestný súd hypersonickou raketou: Sudcovia by sa mali pozerať na oblohu

Medvedev by dal zbombardovať Medzinárodný trestný súd hypersonickou raketou: Sudcovia by sa mali pozerať na oblohu

Dmitrij Medvedev, podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady, varoval Nemecko, že akýkoľvek pokus o zatknutie prezidenta Vladimira Putina by znamenal vyhlásenie vojny Rusku.

Povedal tiež, že Moskva by mohla odpovedať bombardovaním Medzinárodného trestného súdu.

Medvedev sa vyhrážal po tom, ako Medzinárodný trestný súd v Haagu vydal na Putina zatykač, v ktorom ho obvinil zo spáchania vojnových zločinov tým, že sa podieľal na násilnom transfere detí z Ukrajiny do Ruska.

Nemecký kancelár Olaf Scholz uviedol, že podporuje rozsudok, a počas návštevy Japonska povedal, že „nikto nie je nad zákonom„.

Rusko, ktoré neuznáva právomoc Medzinárodného trestného súdu a nie je jeho členom, nereagovalo pozitívne.

„Niektorí idioti, poloblázni ako nemecký minister spravodlivosti, hovoria: ‚No, ak príde, zatkneme ho‘…“Chápe vôbec, čo to znamená? Predstavme si, že… úradujúca hlava jadrového štátu príde na územie, povedzme, Nemecka a je zatknutá. Čo to je? Vyhlásenie vojny Ruskej federácii!“ Medvedev povedal v rozhovore pre ruské médiá.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Medvedev povedal, že Moskva bude reagovať tým, že sa zameria na „Bundestag, kancelárku a tak ďalej“.

Bývalý prezident dokonca v správe zaslanej svojim priaznivcom na Telegrame navrhol, že Rusko by mohlo zbombardovať sídlo Medzinárodného trestného súdu.

„Je celkom možné si predstaviť cielené použitie hypersonickej strely zo Severného mora z ruskej lode na budovu súdu v Haagu ,“ napísal Medvedev a označil súdny proces za „posratý“ a „zbytočný“.

„Súd je len mizerná medzinárodná organizácia,“ povedal a dodal, že tí, ktorí tam pracujú, by sa mali „pozorne pozerať na oblohu“, aby zistili, či môžu spozorovať ruské rakety.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Putin tras sa! Zelenský to ohlásil: Je čas začať! Už nemôžeme čakať!

Ďalej povedal, že vzťahy Ruska so Západom „pravdepodobne nikdy v histórii neboli horšie“ a že cieľom NATO je úplne zlikvidovať Rusko.

„Nechcú vidieť samotnú Ruskú federáciu, nepotrebujú nás. A to je ich geopolitická, geostrategická idea z veľmi starých čias. Načo im je krajina, ktorá má obrovské územie a najvážnejší jadrový štít a ktorá nepočúva ani Američanov?“ povedal bývalý prezident.

Ruské orgány činné v trestnom konaní medzitým začali vlastné trestné vyšetrovanie ICC, ktoré je zamerané na sudcov a prokurátorov, ktorí rozhodli o vydaní zatykača na Putina.

Podobné články

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Rusi údajne odpálili obrovskú priehradu. Tisíce ľudí musí utekať

Rusi údajne odpálili obrovskú priehradu. Tisíce…

Ukrajinská armáda uviedla, že ruské sily vyhodili do vzduchu veľkú priehradu na juhu Ukrajiny, zatiaľ čo Moskvou dosadený predstaviteľ mesta Nová…
Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu, umierajú stovky vojakov, Rusi sa bránia

Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu,…

Ruské sily tvrdia, že odrazili „rozsiahlu ofenzívu“ ukrajinských jednotiek na piatich úsekoch frontovej línie v Donbase, uviedlo v pondelok v skorých…
Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
Putin tras sa! Zelenský to ohlásil: Je čas začať! Už nemôžeme čakať!

Putin tras sa! Zelenský to ohlásil:…

Ukrajinský prezident Zelenskyj v sobotňajšom rozhovore pre Wall Street Journal (WSJ) uviedol, že je pripravený začať dlho očakávanú ofenzívu. Presný dátum…
Indonézia predstavila mierový plán pre Ukrajinu

Indonézia predstavila mierový plán pre Ukrajinu

Indonézsky minister obrany v sobotu predstavil novú mierovú iniciatívu zameranú na vyriešenie konfliktu na Ukrajine. Prabowo Subianto vyzval vojenských predstaviteľov z…

Pridaj komentár