• 18 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 7minúty čítania

Medveď napadol muža. Ten sa ubránil päsťami do nosa medveďa (Video)

Medveď napadol muža. Ten sa ubránil päsťami do nosa medveďa (Video)

Horolezec v Japonsku predviedol majstrovskú lekciu, ako sa brániť medveďovi v situácii, keď ide o život, zachytenú na videu.

K incidentu došlo 1. októbra 2022, keď sa muž vracal z hory. Zozadu sa objavil čierny medveď a pokúsil sa ho napadnúť zákerným uhryznutím.

Horolezec začal kričať a pritom namiesto úderov kladivom rozdával päste, pretože ho vraj bojové umenia naučili, že tieto údery sú škodlivejšie.

Prvému medvediemu útoku sa mu podarilo vyhnúť, ale divoké zviera nepoľavilo a pokračovalo v útoku zospodu.

Nakoniec s niekoľkými ďalšími výkríkmi a kopancami do medveďovej tváre muž vyviazol bez zranení.

Muž sa domnieva, že vnikol do teritória medveďa, ktorý v čase útoku pravdepodobne bránil svoje mláďatá.

Až nabudúce dôjde k útoku medveďa, nezabudnite udrieť kladivom päsťou a kopancami do nosa a zároveň hlasno zavrčať jeho smerom.

Útoky medveďov sú čo raz častejšie aj na Slovensku

Medveď na značenom turistickom chodníku v Malej Fatre blízko Velčianskej Javoriny 38 ročného muža, ktorého brutálne zranil hneď niekoľkokrát po sebe.

Medveď napadol muža pri behu. Najprv mu zaútočil na tvár a opakovane sa k nemu vrátil ešte dvakrát, kedy mu dohrýzol celé telo, trup, ruky aj nohy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čína a Rusko chcú nahradiť dolár. Toto dohodli prezidenti krajín

„V poobedňajších hodinách boli horskí záchranári požiadaní o pomoc pre 38 – ročného Slováka, ktorého počas behu napadol medveď. Bežec sa pohyboval po žltom značenom turistickom chodníku v blízkosti Valčianskej Javoriny. Medveď ho napadol dokopy tri – krát. Prvý krát mu zaútočil na tvár a hlavu, následne k ležiacemu prišiel ešte dva krát  a pohrýzol mu celé telo, ruky, nohy aj trup. Horskí záchranári po príchode muža na mieste ošetrili a transportovali do obce Valča, kde ho odovzdali privolanej posádke RLP.“ uvádzajú záchranári na webovej stránke.

„bezal potichu, medved sa ho zlakol 😞 och teraz zase zacne genocida medvedov , kvoli cloveku , ktory nedba na odporucenia….. preco to stale niektori nechapu, ze dive zvierata potrebuju trochu sukromia … les je ich prirodzeny domovom. Preco po zotmeni ten chlap nemoze behat na ihrisku alebo po dedine po meste 🤷🏻‍♀️“ píše v diskusii Júlia, ktorá hneď dostala odpoveď.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trump odkazuje Američanom po tomto kroku Putina, aby sa modlili

„Juli musím reagovať na Váš komentár. Odkiaľ viete, že ten bežec nebol dostatočne hlučný a ostražitý ? Genocida medveďov 🤦‍♂️🤦‍♂️ veď ten chudák chlpatý sa len 2x vrátil a ešte viac ho dohrýzol. Druha vec “prečo po zotmení ten chlap nemôže behať po dedine alebo po meste” … keby ste sa venovala športu, tak viete, že existuje aj tzv trailovy beh, čiže beh v teréne a najmä po kopcoch. Niekto uprednostňuje cestné behy a asfalt, iný trail. A ako ste sa možno už dozvedela, nebolo to po zotmení, ale popoludní len celá záchranná akcia sa skončila po zotmení… a ešte si dovolím vlastnú skúsenosť. Chodím behať aj ja na hory a do prírody a za posledné roky som medveda zazrel alebo stretol nad dedinou alebo v priamej blízkosti a nie vyššie v lese. Ľudia z okolia Malej a Veľkej Fatry to majú na dennom poriadku. Ale títo grinpísaci a ochranári, odborníci spoza monitora niekde z BA tomu rozumejú najlepšie “ píše Michal.

Podobné články

Našla sa masívna čierna diera, ktorá je 30-miliárdkrát ťažšia ako naše Slnko

Našla sa masívna čierna diera, ktorá…

Bola objavená jedna z najväčších známych čiernych dier. Podľa astronómov je taká gigantická, že má 30-miliardovú hmotnosť nášho Slnka a 8000-krát…
Nečakane umrela mladá modelka a jazdkyňa: 25-ročná žena bola zdravá a plná síl

Nečakane umrela mladá modelka a jazdkyňa:…

Ide o mladú ženu, ktorá včera tragicky zahynula v stajni, ktorú vlastní bývalá anglická futbalová hviezda Michael Owen. Owen a jeho…
Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy vo svete. Je však na chválu?

Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy…

Ešte dva týždne predtým, ako Rusko zaútočilo agresívne na Ukrajinu, sa stalo v parlamente niečo, z čoho podporovatelia nášho východného suseda…
Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do Európy, z Afriky ich prišiel rekord za 4 dni

Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do…

Taliansko sa snaží kontrolovať svoje hranice po tom, ako na jeho južné pobrežie v uplynulých dňoch dorazil rekordný počet nelegálnych prisťahovalcov.…
Vláda ide chrániť zdravie Talianov a zakáže laboratórne pestované potraviny

Vláda ide chrániť zdravie Talianov a…

V návrhu zákona, ktorý v utorok schválila talianska vláda, bude talianskemu priemyslu zakázané vyrábať laboratórne pestované potraviny a krmivo pre zvieratá.…
Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah, ktorý je pravdivý a neohrozuje našu demokraciu

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah,…

Dočasný premiér Eduard Heger a lídri krajín ako Česko, Ukrajina, Estónsko či Litva vyzvali veľké digitálne platformy, akou je napríklad aj…

Pridaj komentár