• 9 marca, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Masaker v Nemecku: Útočníci tam rozstrieľali ľudí v kostole. Hlásia niekoľko mŕtvych (Video)

Masaker v Nemecku: Útočníci tam rozstrieľali ľudí v kostole. Hlásia niekoľko mŕtvych (Video)

Pri streľbe v nemeckom Hamburgu vo štvrtok večer zahynulo niekoľko ľudí a ďalší utrpeli zranenia. Polícia hovorí o rozsiahlej situácii v okrese Alsterdorf. Podľa prvých správ sa streľba odohrala v kostole, pričom médiá informovali o šiestich mŕtvych.

Podľa prvých zistení hamburskej polície sa streľba odohrala v kostole na ulici Deelböge vo štvrti GroßBorstel. „Niekoľko ľudí bolo vážne zranených, niektorí dokonca smrteľne. Na mieste činu sme s veľkým kontingentom síl. Ďalšie informácie budú nasledovať,“ uviedla polícia na svojom účte na Twitteri.

Focus Online informuje o šiestich obetiach v centre Svedkov Jehovových, pričom niekoľko ďalších ľudí je vo vážnom stave. Páchatelia sú zrejme stále na úteku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak Rusko prehrá vojnu na Ukrajine, takto bude reagovať Putin

O motívoch strelcov zatiaľ nie je nič známe. „O motíve zločinu zatiaľ nemáme žiadne spoľahlivé informácie. Žiadame vás, aby ste nezdieľali neisté domnienky a nešírili fámy,“ vyzýva polícia verejnosť.

Hamburské ministerstvo vnútra vydalo varovanie, v ktorom sa odvoláva na „extrémne nebezpečenstvo“. „Dnes okolo 21:00 jeden alebo viac neznámych páchateľov strieľalo na ľudí v kostole,“ uvádza sa vo vyhlásení.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ukrajinci zvažujú premenovať Rusko. Odpoveď prišla veľmi rýchla a tvrdá

POZOR VIDEO NIE JE VHODNÉ PRE OSOBY MLADŠIE AKO 18 ROKOV!

Podobné články

Únoscovia v Nemecku držia rukojemníkov v lekárni. Žiadajú miliónové výkupné

Únoscovia v Nemecku držia rukojemníkov v…

Dráma sa odohráva v nemeckom meste Karlsruhe v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. Páchateľ alebo páchatelia držia niekoľko rukojemníkov v lekárni, ktorá sa…

Pridaj komentár