• 11 novembra, 2022
  • 2 komentáre
  • 3minúty čítania

Maďarsko blokuje finančnú pomoc Ukrajine od EÚ! Nemecká ministerka šalie!

Maďarsko blokuje finančnú pomoc Ukrajine od EÚ! Nemecká ministerka šalie!

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková sa pustila do Maďarska, že zablokovalo finančnú pomoc EÚ Ukrajine v objeme 18 miliárd eur, napísal v piatok ráno server Politico.

Dodala, že by Budapešť „nemala hrať poker“ v pokuse tlačiť na Brusel. Predstavitelia EÚ maďarský postup rovno označili za vydieranie.

Kritika Maďarska zo strany Baerbockovej nasledovala po výhradách niekoľkých ďalších diplomatov krajín EÚ, ktorí obvinili vládu maďarského premiéra Viktora Orbána, že vydiera.

Európska komisia v stredu navrhla poskytnúť Ukrajine pomoc v objeme 18 miliárd eur, aby sa v budúcom roku nezrútila jej ekonomika a verejné služby a aby sa mohla opravovať kritická infraštruktúra zničená útokmi ruských rakiet a dronov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

„Naša finančná a humanitárna pomoc v rámci zimnej pomoci nie je bežnou európskou záležitosťou, kde ľudia hrajú poker a vyjednávajú o finančných zdrojoch,“ povedala Baerbecková.

„Sme v situácii, keď zachraňujeme s pomocou finančnej podpory z Európy životy. Vidíme, že najmenej 30, ak nie 40 percent civilnej infraštruktúry bolo zničených,“ dodala nemecká ministerka s tým, že je potrebné pomôcť ihneď. „Zima je za rohom,“ pripomenula.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto je už v Chorvátsku zakázané a budú padať obrovské pokuty. Dajte si veľký pozor a nerobte to

Maďarsko podľa vyjadrenia troch predstaviteľov EÚ v stredu odmietlo balík podporiť, čo predstavuje prekážku pre poskytnutie pomoci, pretože ju musí schváliť všetkých 27 členských krajín EÚ.

Niekoľko predstaviteľov EÚ povedalo serveru Politico, že vidí v kroku Budapešti vydieračskú taktiku s cieľom vytvoriť tlak na uvoľnenie trinásťmiliardovej pomoci EÚ Maďarsku.

O tú by mohlo Maďarsko budúci mesiac prísť, ak nepodnikne adekvátne kroky, ktoré by vyvrátili obavy, že je v Maďarsku obmedzovaná demokracia.

Podobné články

Už žiadne komáre či iný hmyz u vás doma. Stačí nastriekať WD-40 na okná

Už žiadne komáre či iný hmyz…

Výrobok s názvom WD-40 je nepostrádateľným nástrojom každého správneho majstra doma. Jeho schopnosť premazať takmer čokoľvek je už dobre známa, no…
Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…

2 Komentáre

  • Že vraj “ Maďarsko blokuje finančnú pomoc Ukrajine od EÚ! Nemecká ministerka šalie! “ Prečo tu nenapíšete pravdu, že tá pomoc 18 miliárd eur by bola pôžičkou od bánk, pre Ukrajinu ale splácať by museli jednotlivé štáty, krajiny, ktoré pod tú pôžičku podpíšu. Prepytujem, podpísali by ste sa pod pôžičku o ktorej viete, že prijímateľ to so 100 percentnou pravdivosťou nemá šancu splatiť, teda budete musieť zaplatiť vy , ako veriteľ. Podľa mňa by to urobil jedine blázon. Tak nehaňte múdreho Orbána, že nie je bláznom. A všetci ktorí chcú za nejakú Ukrajinu splácať tú pôžičku, tak nech to kľudne podpíšu a aj splácajú za Ukrajinu koľko len chcú. Prečo USA nedávajú pre Ukrajinu , ale predávajú, tak ako to urobili v II. svetovej vojny Rusku- Sovietskému zväzu . Rusko to ešte nie tak dávno splácalo.

  • Keby radšej pomáhali svojim, v rámci EU a nie takto rozdúchavali tú vojnu . Keby celý západný svet, na čele s USA vrátane Slovenska, Česka, Poľska , prestali tam nosiť svoje zbrane, tak by už bol dávno po vojne. Ale najdemokratickejšia krajina USA samozrejme neprestane dodávať zbrane, veď im to náramne vyhovuje, že na Ukrajine je vojna. Presvedčili hlúpych politikov jednotlivých EU krajinách , že ak sa odpoja od ruských zdrojov, tak Rusko za chvíľu skrachuje. A oni sa poslušne odpojili, Rusko stále bojuje a neskrachoval, ale za to EU je pomaly na kraji krachu a USA si mädlí ruky, ako náramne obabral tých hlupákov v EU a zarába miliardy na hlúpych Europanoch, ktorí si od USA kupujú plyn za tri až päť krát drahšie AKO TO KUPOVALI OD RUSOV. USA zarábajú na tom konflikte dva krát, raz na plyne a druhý krát na zbraniach. Tak, že žiadne pôžičky, pre Ukrajinu, žiadne zbrane pre Ukrajinu, a do mesiaca bude po vojne a krviprelievaniu. Chválim pána Orbána, že sa nepodpíše pod takúto blbosť, ako je pôžička pre Ukrajinu. Aspoň jeden rozumný politik v tejto nešťastnej Europe.

Pridaj komentár