• 24 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 7minúty čítania

Ľudia už kradnú aj maslo: Obchod ho začal baliť do ochranných boxov proti krádeži

Ľudia už kradnú aj maslo: Obchod ho začal baliť do ochranných boxov proti krádeži

Inflácia trhá rekordy, platy však nestúpajú. Ceny všetkého cítia Slováci už posledný rok a tak niektorí nemajú na výber a ich myšlienky smerujú k tomu, že by si potraviny mohli vziať bez zaplatenia.

V jednom z českých obchodov už musia maslo baliť do ochranných boxov, ktoré obsahujú „pípač“, ktorý poznáme zo značkového oblečenia.

Ťažká doba jednoducho ľudí donútila k tomu, že musia kradnúť aj jedlo. Vedúci obchodu tvrdí, že ľudia začali kradnúť maslo či drahé potraviny nad 10 eur.

@prettyboyfromaggy1999 Wau 😂😂 to je moc 😂😂#protebe ♬ Unholy – Sam Smith & Kim Petras

Nie len u nás, ale v celom svete majú problém s rastúcimi cenami potravín. V Británii si priplatia ročne za potraviny o 533 libier viac, a najviac zdražel mlieko, maslo a hydinové mäso.

Sieť potravín v Británii s názvom Iceland teraz začína Britom ponúkať potraviny na splátky. Je to reakcia na drahé potraviny.

Podpor náš nový projekt. Píšeme správy, ktoré sa dnešnému systému nie veľmi páčia! Veľmi nám to pomôže a nezabudni! Slovensko na prvom mieste! Kliknite sem pre možnosť podporiť nás!

Potraviny ponúkajú ľuďom bezúročné mikropôžičky. Platiť v obchode budú môcť špeciálnou kartou.

Pôžičku na potraviny si budú môcť vziať maximálne do 100 libier a splácať ju po desiatich librách týždenne.

Podľa agentúry Bloomberg, ktorá sa odvoláva na údaje Národnej asociácie riaditeľov pre energetickú pomoc (Neada), sa najmenej 20 miliónov domácností v Amerike, teda približne každá šiesta americká domácnosť, oneskorila s platením účtov za elektrinu, pretože rastúce ceny elektriny vyvolali údajne najhoršiu krízu v histórii oneskorených platieb za komunálne služby.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Bidenov poradca: Boh nám dal dve ruky pre viac násobné očkovanie

Neada uviedla, že ceny elektriny po desiatich rokoch stagnácie od roku 2020 výrazne vzrástli. Výsledkom prudkého nárastu sú miliardy dolárov v nedoplatkoch za elektrinu.

Infláciu elektriny poháňajú prudko rastúce náklady na fosílne palivá, ako je zemný plyn, uhlie a ropa.

Zemný plyn poháňa približne 40 % americkej energetickej siete a v utorok sa vyšplhal na najvyššiu úroveň od roku 2008.

Nasledujúci graf ukazuje, že po dve desaťročia boli reálne ceny elektriny relatívne stabilné, s výnimkou obdobia komoditného boomu okolo GFC 2008. Teraz index CPI znížený o energiu dosiahol svoj vrchol, hoci elektrina naďalej medziročne rastie na závratných 30 %.

V USA sa čoraz častejšie objavujú odstávky verejných služieb, pretože niektoré domácnosti z nižších vrstiev majú dlhy v tisícoch dolárov na účtoch za elektrinu.

Jean Su, vedúca právnička Centra pre biodiverzitu, ktoré sleduje odpájanie od verejných služieb po celých USA, varovala pred „tsunami odpájania“, pretože najvyššia inflácia za posledných štyridsať rokov požiera mzdy a finančne devastuje chudobných pracujúcich.

Adrienne Niceová je jednou z týchto Američanov, ktorí sa stretávajú s problémami a ktorí dlhujú viac ako 3 000 dolárov na účtoch za komunálne služby. Minulý mesiac dostala „konečné oznámenie“ od energetickej spoločnosti Xcel Energy Inc., ktorá vypla elektrinu v jej garsónke v Minneapolise, keď sa teploty blížili k trojciferným hodnotám.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Američania si vojnou na Ukrajine plnia vrecká a Európa krváca. EÚ politici sa začínajú ozývať

Nice zistila, že je takmer nemožné ušetriť peniaze za výdavky za komunálne služby, ktoré sa za posledný rok zdvojnásobili, pretože prudko vzrástli aj ceny potravín, prístrešia a benzínu. Jej zle platená práca upratovačky ju uvrhla do energetickej chudoby.

„Proste nechápem, ako môže byť elektrina taká drahá,“ povedala.

Po celej krajine hlásili energetické spoločnosti nárast neplatiacich zákazníkov. Kalifornská spoločnosť PG&E Corp uviedla, že od februára 2020 došlo k 40% skoku v počte rezidenčných zákazníkov, ktorí sa oneskorili s platbami. Spoločnosť Public Service Enterprise Group z New Jersey uviedla, že počet zákazníkov, ktorí sa oneskorili aspoň o 90 dní, vzrástol od marca o 30 %.

„Ľudia na dne, nemôžu platiť“ svoje účty za elektrinu, povedal Mark Wolfe, výkonný riaditeľ spoločnosti Neada.

Čitatelia vedia, že spotrebitelia na najnižšej úrovni sú finančne na dne. Majú vyčerpané kreditné karty, vyčerpané úspory a prírastky miezd sa im kvôli inflácii zmazali. Niet divu, že sa USA začínajú podobať Európe, kde energetická chudoba odsúdila na zánik milióny domácností.

Je len otázkou času, kedy Bidenova administratíva začne rozdávať stimulačné šeky na účty za elektrinu.

@magazin1sk

Podobné články

Pedofil sa tváril, že je dievča a zneužil 14 ročné dievča, ktoré otehotnelo a vzal jej celé detstvo

Pedofil sa tváril, že je dievča a zneužil 14…

Pedofil, ktorý sexuálne zneužil 14-ročné dievča a to otehotnelo, bol uväznený. David Orton – tiež známy ako Danielle Rose Gemini –…
Migranti v Nemecku dostanú viac peňazí. Domáci Nemci nevedia, z čoho zaplatia účty

Migranti v Nemecku dostanú viac peňazí. Domáci Nemci nevedia,…

Migranti v Nemecku, ktorí žijú v spoločných ubytovniach budú mať už čoskoro nárok na viac peňazí od štátu. Podľa nálezu Spolkového…
Čo sa to deje? Slovenka natočila zo záhrady vlak plný vojenskej techniky!

Čo sa to deje? Slovenka natočila zo záhrady vlak…

Sociálnymi sieťami sa šíri video, kde slovenskej rodine priamo pri záhrade prešiel vlak naložený vojenskou technikou. Kam tento vlak mal namierené…
Poslankyňa to už nevydržala: Matovičovi buďte vďační, pretože má cit a nerobte z neho blázna!

Poslankyňa to už nevydržala: Matovičovi buďte vďační, pretože má…

Poslankyňa OĽANO Monika Kavecká si dnes obraňovala svojho straníckeho šéfa a tvrdí, že si na ňom robí opozícia iba PR a…
Niektorí Ukrajinci na Slovensku dostanú mesačne od 300 do 508 eur

Niektorí Ukrajinci na Slovensku dostanú mesačne od 300 do…

Niektorí Ukrajinci, ktorí ušli pred ruskou inváziou v ich krajine a sú na Slovensku, dostanú mesačne od 300 do 508 eur.…
Matovič šokoval v parlamente: Chváľte nás za to, že sme zadlžili Slovensko!

Matovič šokoval v parlamente: Chváľte nás za to, že…

Minister financií Igor Matovič dnes v parlament obhajoval to, že si jeho vláda požičala rekordných 12 miliárd eur a štátny dlh…
Rupli mu nervy a eko-aktivistov zahodil z cesty ako vrece zemiakov (Video)

Rupli mu nervy a eko-aktivistov zahodil z cesty ako…

Eko-aktivisti po celom svete protestujú rôznymi spôsobmi a upozorňujú na klimatické problémy, ktoré našu planétu zasahujú už desaťtisíce rokov. Niektorí sa…
Príde si po Putina? Ursula má toho dosť! Rusko podľa nej musí zaplatiť za všetky hrôzy

Príde si po Putina? Ursula má toho dosť! Rusko…

Šéfka Európskej komisie a teda dá sa povedať celej Európskej únie Ursula von der Leyenová sa opäť kriticky pustila do Ruska…
Ukrajina musí zaútočiť na ruské letiská a ciele, vyhlásil lotyšský minister. Báť sa vraj nemusíme

Ukrajina musí zaútočiť na ruské letiská a ciele, vyhlásil…

Ukrajina by mala mať možnosť zaútočiť na vojenské miesta a letiská na území Ruska, pretože by tak odrážali útoky na svoju…

Pridaj komentár