• 9 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Ľudia si začali pridávať do kávy štipku soli. Naozaj to tak zlepší chuť?

Ľudia si začali pridávať do kávy štipku soli. Naozaj to tak zlepší chuť?

Zdá sa, že kávičkári na sociálnych sieťach vyvolali horúcu kontroverziu kvôli tvrdeniu, že kúsok soli robí rannú šálku kávy aromatickejšou a menej horkou.

Podľa vedcov, ktorí v minulosti zistili, že soľ je účinným prostriedkom na obmedzenie niekedy až brutálneho zápachu kávy, však tento bizarne znejúci trik, ktorý nedávno vyvolal rozruch na TikToku, nie je bez opodstatnenia.

Odborníci, ako napríklad odborník na potraviny Alton Brown, s tým súhlasia – Brown bol hlasným zástancom tejto myšlienky vo svojej bývalej relácii Food Network Good Eats (Dobré jedlo), a to natoľko, že niektorí milovníci kávy tento krok označujú ako „trik Altona Browna“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žujte kúsok hneď po jedle a zabudnete na nadúvanie. Osvedčená metóda našich babičiek

A v celých krajinách, ako je Taiwan, sú kávy s morskou soľou každodennou pochúťkou, ktorú nájdete na jedálnych lístkoch taiwanských kaviarní a pekární po celom svete vrátane Spojených štátov.

Dr. Anis Khalaf, akupunkturista z Orlanda, nedávno povedal svojim sledovateľom na TikToku, že pitie „nadmerného množstva kávy môže tiež spôsobiť, že telo stráca sodík“, takže myšlienka doplnkovej soli je dobrý nápad – okrem jednoduchej neutralizácie horkých tónov.

Ďalší používateľ TIKTOK-u, uviedol, že táto taktika im pomohla dať „zbohom páleniu záhy pri káve“, a navrhol nasledovníkom pridať soľ do kávovej usadeniny pred varením.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pred Slováka sa postavil obrovský medveď a ukázal svoju silu

„Ja pijem svoju kávu čiernu. Soľ tiež zvýrazní chuť kávy,“ tvrdí ďalší človek na internete.

Ďalší vyzdvihovali klasický charakter tejto techniky, pričom niektorí uvádzali, že sa v ich rodinách tento pojem dedí už po celé generácie.

„Starý otec to vždy robil, keď varil kávu v námorníctve na ponorke. Úplne to funguje, keď ideme kempovať so starým dobrým perkolátorom,“ uviedol jeden používateľ.

„Môj starý otec ma to naučil v 60. rokoch,“ uviedol ďalší.

Podobné články

Vysypte tento odpad z kuchyne do záhrady: Odoženie vošky a je skvelé hnojivo

Vysypte tento odpad z kuchyne do…

Kávová usadenina je lacný a účinný spôsob boja proti voškám. Tento kuchynský odpad pomôže rýchlo zahnať hmyz, ktorý poškodzuje kvety, stromy,…
Posypte soľ na čajovú sviečku a ostanete zaskočený, čo všetko to dokáže

Posypte soľ na čajovú sviečku a…

Soľ, tento bežný kuchynský ingrediens, má omnoho viac využití, ako by sme si mohli myslieť. Okrem toho, že dodáva pokrmom tú…
Jednoduchý trik s chladničkou, ktorý výrobcovia taja: Dajte do nej misku so soľou a budete prekvapení

Jednoduchý trik s chladničkou, ktorý výrobcovia…

Všetci sa stretávame s problémom zachovania čerstvosti ovocia a zeleniny po dlhšiu dobu. Ale nezúfajte! Máme pre vás jednoduché riešenie. Stačí…
Vezmite pohár so soľou a dajte ju do rohu miestnosti. Úžasný trik zachránil tisíce domácností

Vezmite pohár so soľou a dajte…

V dnešnom uponáhľanom svete hľadáme jednoduchšie a efektívnejšie spôsoby riešenia bežných problémov. Niekedy je však prekvapujúce zistiť, že niečo tak jednoduché,…

Pridaj komentár