• 5 februára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

LIDL chystá obrovskú novinku: Obmedzí mäsové výrobky, zameria sa na bielkoviny HMYZU!

LIDL chystá obrovskú novinku: Obmedzí mäsové výrobky, zameria sa na bielkoviny HMYZU!

Veľký reset! Veľký európsky reťazec potravín Lidl sa bude snažiť znížiť množstvo mäsových výrobkov predávaných vo svojich predajniach v prospech „alternatívnych“ zdrojov bielkovín, aby podporil globálnu zelenú agendu, informuje Breitbart.

Druhá planéta neexistuje

Riaditeľ nákupu spoločnosti Lidl pre nemecký trh Christoph Graf tento týždeň na berlínskej akcii „Zelený týždeň“ povedal, že maloobchodný predajca diskontných supermarketov sa bude snažiť opustiť predaj mäsa, pretože „neexistuje druhá planéta“.

V komentároch, o ktorých informovali nemecké noviny Der Spiegel, šéf obchodu s potravinami uviedol, že na uspokojenie požiadaviek globálnej populácie je potrebné znížiť spotrebu mäsa na Západe.

Zatiaľ čo Graf tvrdí, že rozhodnutie o postupnom vyradení mäsa by sa nemalo vnímať ako pokus diktovať zákazníkom, ako majú žiť svoje životy, povedal, že dúfa, že dokáže „motivovať“ nakupujúcich, aby si kupovali viac rastlinných bielkovín.

Pokračoval, že odklonom od mäsa by spoločnosť získala podporu od mladších generácií a povedal: „Verím, že mladšia generácia je šťastná, keď sa touto témou zaoberáme.“

Mravce, kaktusy, morské riasy a bielkoviny hmyzu

Záväzky šéfa obchodu s potravinami týkajúce sa mravcov privítala skupina aktivistov Greenpeace v oblasti klimatických zmien, pričom členka Christiane Huxdorffová povedala: „Lidl rozpoznal znamenia doby a skutočne preberá zodpovednosť za produkty predávané vo svojich obchodoch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ruské bilbordy informujú občanov, ako sa pripraviť na jadrový výbuch, aby prežili

Aktivistka Greenpeace ďalej povedala, že tento krok by mal byť spojený s akciou nemeckej vlády na dotovanie vegetariánskej stravy. „Ak by ovocie a zelenina boli oslobodené od DPH, strava s menším množstvom živočíšnych potravín by mala pozitívny vplyv aj na peňaženku,“ povedala.

Podobné výzvy zazneli na summite globalistického Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose, kde predseda nemeckého výrobného gigantu Siemens Jim Hagemann Snabe povedal, že dúfa, že percento svetovej populácie sa odkláňa od konzumácie mäsa, aby sa zmiernil predpokladaný vplyv ľudí na globálnu klímu.

„Ak miliarda ľudí prestane jesť mäso, poviem vám, bude to mať veľký vplyv. Nielenže to má veľký vplyv na súčasný potravinový systém, ale bude to inšpirovať aj inováciu potravinových systémov,“  tvrdí priemyselný manažér .

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú. Európania, držte si klobúky a peňaženky

„Predpokladám, že v budúcnosti budeme mať bielkoviny, ktoré nepochádzajú z mäsa, pravdepodobne budú chutiť ešte lepšie,“ dodal.

Svetové ekonomické fórum, založené milionárom narodeným v Nemecku Klausom Schwabom , je popredným hlasom hnutia za vegetariánsku stravu a obhajuje, aby ľudia jedli viac „ klimaticky prospešných potravín “, ako sú riasy, kaktusy a morské riasy.

Globalistická inštitúcia tiež zverejnila myšlienku prechodu na stravu založenú na bielkovinách hmyzu, aby sa stala údajne udržateľnejšou.

Sú pokryteckí? Mocní prišli do Davosu bojovať proti otepľovaniu v súkromných lietadlách

Významní účastníci Svetového ekonomického fóra vo Švajčiarsku využili dovedna viac ako tisíc súkromných lietadiel. V podstate všetci pritom tvrdia, že im záleží na boji proti klimatickým zmenám. Letecká doprava má výrazný podiel na tvorbe emisií.

Tak isto na klimatickom summite na jeseň v Egypte COP27 nešlo všetko podľa predstáv. Miesto kobyliek a mravcov totiž svetové elity mali na jedálničku najdrahšie hovädzie steaky.

Mnohí užívatelia na sociálnych sieťach písali, že prestanú v LIDL nakupovať, ak bude podporovať takúto politiku.

Podobné články

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na Ukrajine: Ďakujeme Slováci, že Rusko máte za teroristický štát!

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na…

Štyri stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine, chránia oblohu nad Charkovom. Uviedla to v stredu podpredsedníčka ukrajinského parlamentu Olena Kondratjuková v…
Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia s jadrovými raketami a tisícmi vojakov v teréne

Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia…

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým raketovým systémom Jars a niekoľkými tisíckami vojakov. Tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské…
Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne bicykel. Neuveríte, ako reagoval zlodej (Video)

Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne…

Neuveríte, čo sa stalo obyvateľovi Bratislavy pri tom, ako podvečer fajčil na balkóne. Dvaja muži sa mu rozhodli ukradnúť bicykel, no…
Mladík v Košiciach si sadol na SBS-kára a bodal ho do hlavy. Súd ho pustil na slobodu

Mladík v Košiciach si sadol na…

Mladík z Košíc, Ján, sa dostal do vážnych problémov potom, čo napadol 51-ročného muža nožom a spôsobil mu zranenia, ktoré vyžadujú…
Matovič schytal fľašou z obecenstva: „Ty úbožiak!“ reagoval krikom šéf OĽANO

Matovič schytal fľašou z obecenstva: „Ty…

Bývalý premiér a minister financií Igor Matovič sa opäť stretol s občanmi a tentokrát v Námestove, kde s nimi diskutoval. Na…
Slovenský parlament zahalili ukrajinské vlajky. Títo poslanci ich tam doniesli

Slovenský parlament zahalili ukrajinské vlajky. Títo…

Slovenský parlament dnes navštívila podpredsedníčka Najvyššej rady Ukrajiny Olena Kondratiuková. Tá ďakuje Slovákom za stíhačky, ktoré sme darovali Ukrajincom. „V mene…

Pridaj komentár