• 9 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Kým v Moskve oslavujú, rakety dopadajú na Kyjev

Kým v Moskve oslavujú, rakety dopadajú na Kyjev

Rusko v utorok v skorých ranných hodinách uskutočnilo veľký raketový útok na ciele v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev, tvrdí vojenská správa mesta.

Štyri ruské strategické bombardéry Tu-95 vypálili približne 15 rakiet z oblasti Kaspického mora, napísal na Telegrame šéf vojenskej správy Sergej Popko.

Použité strely boli údajne strely Kh-101 odpaľované zo vzduchu, uviedol.

Raketový útok nasledoval po pondelkovom útoku ruských bezpilotných lietadiel, pri ktorom bol nasadený „rekordný počet“ bezpilotných lietadiel s cieľom „odhaliť a vyčerpať protivzdušnú obranu Kyjeva“, uviedol Popko.

Veliteľ tvrdil, že všetky ruské rakety boli zostrelené a v dôsledku úderu nedošlo k žiadnym obetiam ani výrazným škodám.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  NATO nie je pripravené na boj s Ruskom - bývalý americký generál

Kyjevský starosta Vitalij Kličko na Telegrame napísal, že úlomky rakety mohli dopadnúť na obytnú budovu na juhozápade hlavného mesta, ale nespôsobili žiadne zranenia ani vážne škody.

Ruské ministerstvo obrany sa k nočnému zásahu zatiaľ nevyjadrilo. Pri hlásení podobných operácií v minulosti ministerstvo zvyčajne trvá na tom, že jeho rakety zasiahli určené ciele.

Moskva začala rozsiahlu raketovú kampaň na Ukrajine v októbri minulého roka po tom, ako obvinila Kyjev z používania „teroristickej taktiky“ a útokov na ruskú infraštruktúru vrátane strategického Krymského mosta.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu, umierajú stovky vojakov, Rusi sa bránia

Odvtedy sa uskutočnilo množstvo rozsiahlych raketových útokov, ktoré zahŕňali rôzne typy striel a kamikadze dronov, na ukrajinské vojenské zariadenia a energetické zariadenia, čo viedlo k priebežným výpadkom elektrickej energie a vyčerpaniu kapacít protivzdušnej obrany krajiny.

Od začiatku marca údajne došlo k útlmu raketových útokov, ale začiatkom mája sa útoky na celej Ukrajine obnovili. Podľa Popka je to už piatykrát, čo sa tento mesiac stali terčom útokov zariadenia v Kyjeve.

Podobné články

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Rusi údajne odpálili obrovskú priehradu. Tisíce ľudí musí utekať

Rusi údajne odpálili obrovskú priehradu. Tisíce…

Ukrajinská armáda uviedla, že ruské sily vyhodili do vzduchu veľkú priehradu na juhu Ukrajiny, zatiaľ čo Moskvou dosadený predstaviteľ mesta Nová…
Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu, umierajú stovky vojakov, Rusi sa bránia

Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu,…

Ruské sily tvrdia, že odrazili „rozsiahlu ofenzívu“ ukrajinských jednotiek na piatich úsekoch frontovej línie v Donbase, uviedlo v pondelok v skorých…
Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
Putin tras sa! Zelenský to ohlásil: Je čas začať! Už nemôžeme čakať!

Putin tras sa! Zelenský to ohlásil:…

Ukrajinský prezident Zelenskyj v sobotňajšom rozhovore pre Wall Street Journal (WSJ) uviedol, že je pripravený začať dlho očakávanú ofenzívu. Presný dátum…
Indonézia predstavila mierový plán pre Ukrajinu

Indonézia predstavila mierový plán pre Ukrajinu

Indonézsky minister obrany v sobotu predstavil novú mierovú iniciatívu zameranú na vyriešenie konfliktu na Ukrajine. Prabowo Subianto vyzval vojenských predstaviteľov z…

Pridaj komentár