• 11 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 2minúty čítania

Krach pokračuje! Na Slovensku skončili ďalšie obchody s oblečením, ktoré sme poznali roky

Krach pokračuje! Na Slovensku skončili ďalšie obchody s oblečením, ktoré sme poznali roky

Módne reťazce TimeOut, KVL (Kenvelo) a Lee Cooper na Slovensku končia, keďže spoločnosť Great United Trading Slovakia, ktorá ich zastrešovala, bola nútená požiadať súdy o vyhlásenie konkurzu. Hoci mala firma miliónové tržby, nedokázala generovať zisk. Túto informáciu oznámil portál Index SME.

Great United Trading Slovakia pôsobila na slovenskom trhu už viac ako 20 rokov a ešte len v roku 2018 spojila pod svojím menom módne značky Kenvelo Slovakia a Lee Cooper Slovakia. Tieto značky boli dostupné v mnohých nákupných centrách po celom Slovensku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pri Prievidzi naháňal medveď cyklistu, ktorý po útoku spadol

Problémy so ziskovosťou začali spoločnosť trápiť už v roku 2018, kedy sa začal prejavovať pokles tržieb. Hlavným dôvodom tohto vývoja mal byť následok pandémie koronavírusu. Great United Trading Slovakia tak pridáva na zoznam firiem, ktoré museli ukončiť svoju činnosť v dôsledku pandémie.

Tally Weijl, ďalší módny reťazec na Slovensku, už tiež zavrel predajne kvôli nepriaznivým ekonomickým dopadom pandémie. Značka Peek & Cloppenburg zase požiadala o pomoc pred veriteľmi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tento jednoduchý trik ochráni vaše paradajky pred plesňou. Mnoho záhradkárov používa túto metódu

Podobné články

Ľudia začali na škvrny dávať maslo a ostali prekvapení, ako to funguje

Ľudia začali na škvrny dávať maslo…

Ak máte na oblečení škvrny, maslo vám ich tiež pomôže vyčistiť. Nemožno ho však použiť na všetky tkaniny. Pred odstránením škvrny…

Pridaj komentár