• 15 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 8minúty čítania

Kotleba: Kto by to bol povedal, že sa raz budú ľudia báť kúriť? Aj policajti sa raz otočia a nebudú brániť migrantov

Kotleba: Kto by to bol povedal, že sa raz budú ľudia báť kúriť? Aj policajti sa raz otočia a nebudú brániť migrantov

Šéf ĽSNS Marian Kotleba pozýva vo štvrtok 17.novembra 2022 na protest do Bratislavy, ktorý sa začne o 15-tej hodine na Šafárikovom námestí. Akcia nesie názov „Za obnovu štátu, proti prijímaniu migrantov!“.

Kotleba na rádiu Kompas rekapituloval po svojom udalosti pred a po 17.novembri 1989.

Podľa Kotlebu všetko, čo sa budovalo sa po 17.novembri rozkradlo a dnes si ľudia musia brať hypotéky, ak ich vôbec dostanú na byty, ktoré sa postavili ešte za socializmu. Ľudí podľa Kotlebu oklamali tí, ktorí sľubovali, že budú lacné byty, nebude nezamestnanosť či bezdomovci „..tak všetko toto sa ukázalo, že bolo presne naopak a že nás dotlačili do systému, ktorý skutočne toho človeka žmýka…L

Kotleba hovorí, že žijeme v časoch, kedy vzali človeku všetko, čo robí život normálnym „Povedzte mi, tí, čo ste zažili socializmus. Kto by som to bol kedy pomyslel, že ľudia sa budú báť kúriť. Že sa budú obávať si zakúriť s titulu, že nevedia, aké účty a nedoplatky im potom prídu za to, že si niekde zakúrili viac.“

Podľa Kotlebu systém robí z ľudí otrokov tak, že ich núti si brať hypotéky na vlastné bývanie, ktorí sú potom zaviazaný systému a boja sa povedať si svoj názor. V tejto súvislosti spomenul napríklad policajtov na protestoch proti migrácii „Mnohí policajti len veľmi potichu nám hovorili, že sú s nami a že sú s nami v boji proti nelegálnej migrácii. a že najradšej by to sami nerobili, ale ich donútili (pozn.red. ísť ako ťažkoodenci chrániť migrantov).“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tejto látky sa boja kliešte ako ohňa. Kúpite to v lekárni a nikdy by vás to nenapadlo

Veľké skupiny migrantov sa stretli s políciou neďaleko francúzskeho mesta Dunkerque po tom, čo francúzske úrady zmarili ich pokusy poslať desiatky malých člnov do Lamanšského prielivu.

Britské a francúzske úrady sa tento víkend pripravovali čeliť očakávanému „hromadnému spusteniu malých člnov“ po tom, čo nepriaznivé počasie takmer na štrnásť dní zabránilo nelegálnym prechodom.

GB News natáčalo v okolí dediny Gravelines neďaleko Dunkerque, keď sa do oblasti schádzalo veľké množstvo francúzskych policajtov.

V piatok a v noci na sobotu bolo vidieť stovky migrantov smerujúcich k Gravelines.

Novinári GB News videli 5 až 6 tisíc ľudí v niekoľkých provizórnych táboroch v okolí Dunkerque a neďaleko Gravelines. Natáčali cez noc, ako veľké kolóny ľudí kráčali pod rúškom tmy po hlavných cestách smerom k dunám a zalesneným oblastiam blízko pláže v Gravellines.

V polovici rána francúzska polícia odrazila postupné pokusy migrantov dostať sa na pláž. Očividne frustrované veľké skupiny migrantov sa stretávali s dôstojníkmi CRS, ktorí ich zatlačili späť pomocou slzného plynu.

Na niekoľkých miestach sa polícia stala terčom papekov, ktoré migranti hádzali, vrátane kameňov a konárov stromov. Medzi migrantmi bola jedna alebo dve ženy a deti, ale prevažnú väčšinu tvorili mladí muži.

Nepriaznivé počasie v Lamanšskom prielive bránilo preplávať akýmkoľvek malým člnom od posledného víkendu v októbri, keď sa cez 33 nafukovacích člnov preplavilo viac ako 1 500 ľudí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je čas prepnúť okná do letného režimu. Jednoducho otočte skrytou skrutkou v ráme

Jeden zdroj povedal pre GB News: „Gangy pašeráckych ľudí sa stali veľmi skúsenými v čítaní vetra a prílivu v kanáli La Manche.

„Vedia, že tieto malé člny by v posledných dňoch mali malú šancu na preplávanie. Potrebujú najmä, aby utíchol vietor.“

Povedal, že úrady v Spojenom kráľovstve a vo Francúzsku sú v posledných dňoch v úzkom spojení a „plne očakávajú masové spustenie malých lodí“, keď sa počasie zlepší.

„Tento víkend uvidíme výrazne zlepšené poveternostné podmienky, pričom vietor bude utíšiť až do pondelka.

„Ide o trojdňové počasie, ktoré pašeráci naplno využijú, keďže vhodných dní na prechod bude s prechodom do zimných mesiacov oveľa menej.

„Nedávny nárast počtu prechodov cez Lamanšský prieliv vyvolal obrovský tlak na strediská na spracovanie migrantov v Doveri a Manstone v Kente, keďže úrady sa snažili vysporiadať s prichádzajúcim počtom.

V jednom momente sa Manston skutočne stal táborom pre migrantov, v ktorom sa nachádzalo približne 4 000 ľudí v zariadení, ktoré by malo zadržiavať migrantov iba na 24 hodín.

Posilnená policajná prítomnosť pozdĺž francúzskeho pobrežia medzi Dunkerque a Calais prichádza pred blížiacim sa oznámením novej bezpečnostnej dohody medzi Parížom a Londýnom pri Lamanšskom prielivu.

Ako súčasť dohody vláda Spojeného kráľovstva súhlasila, že zaplatí Francúzom ďalších 60 miliónov libier, aby pomohla posilniť bezpečnostnú prítomnosť pozdĺž francúzskeho pobrežia.

Podobné články

Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…
Žujte kúsok hneď po jedle a zabudnete na nadúvanie. Osvedčená metóda našich babičiek

Žujte kúsok hneď po jedle a…

Zabudnite na tráviace ťažkosti po jedle. Len jeden tenký plátok tohto lacného výrobku vás zachráni pred nepríjemnými tráviacimi problémami. Vyskúšajte to…

Pridaj komentár