• 22 apríla, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 8minúty čítania

Kontroverzná technológia mRNA sa teraz zameriava na hospodárske zvieratá

Kontroverzná technológia mRNA sa teraz zameriava na hospodárske zvieratá

Najmenej päť štátov predložilo návrhy zákonov, ktoré obmedzujú používanie kontroverznej technológie mRNA alebo génovej terapie u hospodárskych zvierat alebo vyžadujú úplné zverejnenie informácií pre spotrebiteľov na obaloch výrobkov.

Medzi štátmi, ktoré zvažujú návrh zákona, sú Severná Dakota, Tennessee, Arizona, Idaho a Missouri.

Podľa návrhu zákona 154 Snemovne reprezentantov štátu Idaho by bolo priestupkom, ak by niekto poskytol alebo podal vakcínu s použitím technológie mRNA „na použitie u jedinca alebo akéhokoľvek iného cicavca v tomto štáte“.

Arizonský návrh zákona Snemovne reprezentantov č. 2762 vyžaduje jasné označenie všetkých vodných, živočíšnych alebo hydinových produktov, ktoré boli očkované mRNA vakcínami, a zakazuje označovať takéto produkty ako ekologické.

Návrh zákona snemovne reprezentantov štátu Tennessee č. 0099 mení a dopĺňa existujúci zákon tak, aby zakazoval výrobu alebo predaj hospodárskych zvierat alebo mäsa, ktoré obsahujú „vakcíny získané z mRNA“ bez výrazného označenia, že takéto zložky sa vo výrobku nachádzajú.

V Severnej Dakote podali štátni zákonodarcovia návrh SB2384, ktorého cieľom je zakázať používanie mRNA vakcín u ľudí a uložiť pokutu pre každého, kto tento zákaz poruší.

Republikánska kongresmanka Holly Jonesová z Missouri je hlavnou predkladateľkou návrhu zákona, ktorý vyžaduje označovanie všetkých živočíšnych produktov obsahujúcich „potenciálne produkty génovej terapie.

„Označujeme všetko na svete. Označujeme potraviny, ktoré nie sú geneticky modifikované. Označujeme GMO. Označujeme mäso kŕmené trávou. Označujeme, že sa nepoužívajú antibiotiká. Označujeme výrobky vyrobené v závode, ktorý má orechy,“ povedal Jones.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

„Mali by sme označovať všetko, čo nebolo preukázané ako bezpečné a účinné. Ako sme videli v prípade vakcín COVID, nie sú ani bezpečné, ani účinné. Dokonca aj CDC s tým prišlo.“

Hoci HB1169 nespomína mRNA menovite, navrhovaný zákaz by zahŕňal všetky „potenciálne produkty génovej terapie“.

Podvýbor Snemovne reprezentantov pre nové otázky sa bude pozmeneným návrhom zákona zaoberať 19. apríla. Jones je členom tohto výboru.

Návrh zákona by vyžadoval označovanie všetkých výrobkov vytvorených na účely potenciálnej génovej terapie alebo výrobkov, ktoré by mohli „inak ovplyvniť, zmeniť alebo vniesť genetický materiál alebo genetickú modifikáciu do užívateľa výrobku“.

Vzťahoval by sa na každého, kto bol vystavený výrobku, alebo na osoby „vystavené iným osobám, ktoré výrobok použili“.

Po prijatí zákona HB1169 by sa od chovateľov a výrobcov hospodárskych zvierat v štáte Missouri vyžadovalo, aby na obaloch výrobkov v plnom rozsahu uvádzali informácie o technológii mRNA používanej pri kravách, ošípaných a iných hospodárskych zvieratách podľa pravidla informovaného súhlasu.

Už sa pripravuje

„Museli by nás informovať, ak by začali používať tieto veci. V súčasnej podobe to takmer všetky štáty nerobia,“ povedal Jones.

Jonesová uviedla, že prostredníctvom niekoľkých poľnohospodárskych zdrojov potvrdila, že programy mRNA pre hospodárske zvieratá v USA sú „vo vývoji“.

„Pripravuje sa to. Austrália to už robí.“

Podľa vyhlásenia austrálskej vlády vedci v Queenslande pracujú na vývoji vakcíny súvisiacej s mRNA na boj proti hrozbe Lumpy Skin Disease (LSD) u hovädzieho dobytka, do ktorej investovali 1,5 milióna dolárov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

„Nová mRNA vakcína by zmenila situáciu, pretože vakcíny proti živým vírusom, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii v zahraničí, sa nemôžu používať v Austrálii,“ uviedol vo vyhlásení Mark Furner – minister pre rozvoj poľnohospodárstva, potravinárstva a rybárstva a minister pre vidiecke komunity.

„Používanie existujúcich vakcín by tu malo za následok stratu nášho štatútu krajiny bez výskytu chorôb,“ dodal Furner.

Pomocou technológie mRNA, ako je to v prípade vakcíny COVID-19, sa do buniek vstrekne fragment vírusu, ktorý ich naučí produkovať špecifickú protilátku proti chorobe.

Katedra veterinárnej mikrobiológie a preventívnej medicíny na Štátnej univerzite v Iowe vyvíja vakcínu na báze mRNA pre hovädzí dobytok proti respiračnému syncyciálnemu vírusu hovädzieho dobytka (RSV).

Neliečený RSV môže u kráv viesť k pneumónii.

Cieľom federálneho grantového programu je vyvinúť „nový systém mRNA“, ktorý zabezpečí imunitnú ochranu proti RSV.

„Predpokladáme, že [injekcia mRNA] podávaná kontinuálne prostredníctvom vakcinačného implantátu povedie k predĺženej a silnej bunkovej a protilátkovej imunite,“ uvádza sa v zhrnutí programu vo Výskumnom, vzdelávacom a ekonomickom informačnom systéme USDA (REEIS).

„Tu budeme ďalej optimalizovať našu vakcínu a potom testovať potenciálne koreláty ochrany ich skúmaním u prípadne napadnutých kráv.“

Žiadne označovanie zahraničného mäsa

V roku 2016 americký Kongres zrušil zákon o označovaní, ktorý vyžadoval označovanie krajiny pôvodu na mäsových výrobkoch.

Podobné články

Slováci spájajú úmrtie Heribana s očkovaním, lekár im to vysvetlil: Šírite konšpirácie, ľudia umierali aj predtým

Slováci spájajú úmrtie Heribana s očkovaním,…

Náhle úmrtie obľúbeného slovenského herca Daniela Heribana spôsobilo včera (24. mája) nepríjemné prebudenie pre Slovákov. Fanúšikovia, kolegovia a najmä jeho rodina…
Heriban bol ešte pred pár dňami na prechádzke a zrazu infarkt

Heriban bol ešte pred pár dňami…

Tragická smrť Daniela Heribana (†43) zanechala Slovensko v hlbokom smútku. Tento všestranný umelec žiaril nielen pred kamerou a za mikrofónom, ale…
Forgáč označil Slovákov, ktorí vidia v úmrtí Heribana očkovanie: Máte toľko zubov, ako vyštudovaných rokov

Forgáč označil Slovákov, ktorí vidia v…

Milovaný slovenský herec vo veku 43 rokov opustil tento svet. Daniel Heriban bol milovaný každým a umrel na zástavu srdca. Okamžite…
Slovák šarlatán „berie“ z ľudí na ulici očkovanie. Mladý chlapec skoro odpadol

Slovák šarlatán „berie“ z ľudí na…

Neznámy muž v centre Žiliny vyvolal rozruch svojím tvrdením, že pomocou dotykov dokáže odstrániť očkovanie z tela ľudí. Upozornil na to…
Napriek štúdii, ktorá hrá proti očkovaným, ide EÚ vpred v látkach mRNA

Napriek štúdii, ktorá hrá proti očkovaným,…

V novom názorovom článku v nemeckých novinách Welt novinárka a redaktorka Elke Bodderasová upozorňuje na novú štúdiu časopisu Nature, podľa ktorej…
Do USA už nebudete potrebovať doklad o očkovaní proti Covidu-19

Do USA už nebudete potrebovať doklad…

Mimoriadna situácia v oblasti zdravia, ktorá bola vyhlásená v súvislosti s koronavírusom, sa v Spojených štátoch končí 11. mája 2023. Tento…

Pridaj komentár