• 3 januára, 2023
  • 1 komentár
  • 6minúty čítania

Francúzska učiteľka oslovovala žiakov ako mužov a ženy. Urážalo ich to, musela skončiť

Francúzska učiteľka oslovovala žiakov ako mužov a ženy. Urážalo ich to, musela skončiť

Učiteľka tanca sa po kritike zo strany študentov a vedenia rozhodla opustiť prestížnu vysokú školu Sciences Po v Paríži. Podľa mediálnych správ sa študentom nepáčilo, že ich v triede nazývala „ženami“ a „mužmi“ namiesto toho, aby používala neutrálne výrazy „vodca“ (ten, kto vedie) a „nasledovník“ (ten, kto je vedený).

Podľa predstaviteľov školy bolo na Valériu Plazenetovú (53) doručených niekoľko sťažností. Študenti uviedli, že ich urazil učiteľov jazyk, ktorý bol „sexistický, ponižujúci a diskriminačný“.

Škola, na ktorej študuje budúca francúzska politická a mediálna elita, zmenila terminológiu zápisu – namiesto kvót pre ženy a mužov zaviedla kvóty pre lídrov a nasledovníkov, čo však podľa učiteľa „študentov zmiatlo“.

Na začiatku nového tisícročia, keď inovácie priniesli ľuďom skutočnosti, o ktorých sme pred niekoľkými desaťročiami mohli len snívať, ako napríklad pozorovanie východu slnka na Marse, sa v mene pokroku uskutočňuje ďalší druh zmeny, o ktorej si mnohí z nás ani nevedeli predstaviť.

Kto by si bol pomyslel, že vo Francúzsku, krajine osvietenstva, bude jedna z jeho veľkých inštitúcií napomínať a trestať zamestnankyňu za to, že sa odmietla podriadiť absurdnej a diskriminačnej ideológii, ktorá horlivo odsudzuje a trestá názory, tradície a praktiky, ktoré nezapadajú do stále užšieho priestoru považovaného za „prijateľné“ mladistvou, niekedy až hysterickou a tyranskou menšinou?

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Babiš vytočil Ukrajincov! V prípade napadnutia Poľska by neposlal českých vojakov zaútočiť na Rusov

Kto by si pomyslel, že označenie ženy ako „ženy“ a muža ako „muža“ v kontexte tradičnej výučby spoločenských tancov – kde rodové archetypy predstavujú technicky špecifikované roly – môže viesť k honu na čarodejnice, ktorý môže viesť až k strate zamestnania?

Podpor náš nový portál a zdieľaj naše články na sociálnych sieťach. Sme vám za to veľmi vďační a ďakujeme každému jednému za ochotu! A nezabudnite! Slovensko na prvom mieste! Ďakujeme!

Čína v 60. rokov 20. storočia mohla byť ideálnou živnou pôdou pre napodobňovanie Červených gárd, keďže jednou z radikálnych zmien počas kultúrnej revolúcie bol zákaz tradičných zdvorilostných titulov.

Škoda, že sa títo revolucionári nenarodili v správnom čase na správnom mieste. Čína v 60. rokoch mohla byť ideálnou živnou pôdou pre ich napodobňovanie Červených gárd, keďže jednou z radikálnych zmien počas kultúrnej revolúcie bol zákaz tradičných zdvorilostných titulov.

Pán, pani, slečna, pán, profesor, doktor… všetky sa naraz zrušili a nahradil ich rodovo neutrálny egalitárny výraz: súdruh.

Oslovenie muža „pane“ alebo ženy „pani“, ako je to tradíciou, ktorá má korene v tisícročnej konfuciánskej civilizácii, sa považovalo za prejav náklonnosti k zlu feudalizmu.

Tí, ktorí neprijali nový systém, boli odsúdení a prenasledovaní ako zjavní nepriatelia ľudu, reakční kapitalisticko-imperialisticko-buržoázni antirevolucionári, sabotéri veľkej revolúcie a zradcovia pokroku čínskeho národa a civilizácie! Starší ľudia alebo tí, ktorí mali problém rýchlo sa prispôsobiť týmto zmenám, boli napomínaní a niekedy aj surovo bití najhorlivejšími červenými gardistami.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Nemecká ministerka zahraničných vecí: Vedieme vojnu proti Rusku

Prehrešok na adresu mladej ženy, keď ju nazve „dievčaťom“, sa môže ľahko skončiť fackou od spomínaného súdruha, najmä ak je mimoriadne progresívna. To je éra!

Predtým, ako profesorka tanca na Sciences Po odstúpila, jej nadriadení požadovali, aby upravila svoj slovník a označovala tanečníkov na svojich hodinách len ako „vedúci“ a „nasledovník“, aby „neurazila citlivosť niektorých študentov“. Ak sa človek cíti bezpečne len vtedy, keď zredukuje všetky ľudské vlastnosti na minimum, bez kontrastov, bez individuality, bez pohlavia, aký zmysel má účasť na spoločenských tancoch? Mohli by ste sa rovno zahaliť od hlavy po päty do jednotného oblečenia a vytvoriť tím synchronizovanej chôdze. Je to známy trik: stormtrooperi z Hviezdnych vojen, označení len písmenami a číslami: FN-2199, FN-2187… zameniteľní, identickí, neutrálni a anonymní.

Tento prípad nie je jediným sporom, ktorý v posledných dňoch sprevádza tanec. Pred niekoľkými týždňami sa náhle skončila spolupráca slávneho choreografa Johna Neumeiera s Dánskym kráľovským baletom, ktorá trvala šesť desaťročí. Po odsúdení niektorých tanečníkov, ktorí považovali konkrétnu sekvenciu v jednom z jeho baletov – sekvenciu na počesť tradičného afrického loveckého tanca, kde Othello sníva o svojej bojovnej mladosti – za rasistickú.

Podobné články

Obciam prišli obrovské pokuty za to, že šetrili elektrinu či plyn

Obciam prišli obrovské pokuty za to, že šetrili elektrinu…

Vysoké ceny energií viedli samosprávy na Slovensku k tomu, že sa snažili šetriť. Vypínali verejné osvetlenie a sťahovali plynové kohútiky, no…
Matka na východe Slovenska nechala šoférovať batoľa (Video)

Matka na východe Slovenska nechala šoférovať batoľa (Video)

Nedávny prípad z východného Slovenska ukazuje, že nezodpovedné správanie sa stále pretrváva na našich cestách. Matka z tejto oblasti nechala šoférovať…
Turci varujú svojich občanov pred cestami do Európy a USA

Turci varujú svojich občanov pred cestami do Európy a…

Turecko v sobotu vydalo varovanie pre svojich občanov cestujúcich do zahraničia na Západe, v ktorom opisuje „možné islamofóbne, xenofóbne a rasistické…
„Nie sme s nikým vo vojne“ – Maďarsko odmieta tvrdenie Nemecka, že Európa je vo vojne s Ruskom

„Nie sme s nikým vo vojne“ – Maďarsko odmieta…

Maďarský ľud sa jasne rozhodol nezasahovať do konfliktu na Ukrajine, a preto krajina nie je s nikým vo vojne, zdôraznil vo…
Nie som si istý, či Nemci chcú, aby Ukrajina vyhrala túto vojnu, hovorí poľský minister obrany

Nie som si istý, či Nemci chcú, aby Ukrajina…

Poľský vicepremiér a minister obrany Mariusz Błaszczak povedal, že si nie je istý, či Nemecko chce, aby Ukrajina v konflikte zvíťazila.…
Neočkovaný Djokovič to dokázal! To som ešte nevidel, nechápe expert

Neočkovaný Djokovič to dokázal! To som ešte nevidel, nechápe…

Domácim titulom Novaka Djokoviča je grandslamový titul číslo 22. Srbský tenista zdolal svojho gréckeho súpera Stefanosa Tsitsipasa v troch setoch a…
Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké médiá oslavujú „proukrajinského“ prezidenta

Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké…

U našich českých susedov sa stal prezidentom Petr Pavel a porazil Andreja Babiša. Na včerajšie oslavy prišla Pavlovi aj slovenská prezidentka…
NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf Vojenského výboru NATO

NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf…

Predseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer v rozhovore pre portugalskú televíziu RTP uviedol, že blok pod vedením USA je pripravený na…
„Takéto šialenstvo som ešte nezažil!“ – chorvátsky prezident kritizuje výrok nemeckej ministerky zahraničných vecí

„Takéto šialenstvo som ešte nezažil!“ – chorvátsky prezident kritizuje…

Zoran Milanović zaželal Nemecku tentoraz viac šťastia ako v druhej svetovej vojne, ale trval na tom, že Chorvátsko nebude hrať v…

1 Komentáre

  • Čo to za de-mentálnu elitu? Asi na nich mala učitelka radšej pokrikovať: Hej kkti! Najbližšie zakážeme aj deň a noc aby sme neboli nahodou rasistický a diskriminačný. Posledným krokom bude potom asi kolektívna samovražda celého ludstva (ideálne búchaním hlavou o stenu pri opakovaní mantry: Aký som ja len sprostý….

Pridaj komentár