• 18 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Európske krajiny začínajú volať po ukončení financovania Ukrajiny

Európske krajiny začínajú volať po ukončení financovania Ukrajiny

Začínajú sa objavovať európske krajiny, ktoré odmietajú ďalej finančne či vojensky podporovať Ukrajinu. A ak nie ich vlády, tak tisíce ľudí na protestoch v ich mestách protestujú proti financovaniu Ukrajiny.

V tomto smere vedie Maďarsko, ktoré zablokovalo finančnú pomoc vo výške 18 miliárd eur, ktorú Európska komisia plánovala poslať Ukrajine. To roztrhalo plány Bruselu na franforce, keďže podľa rozpočtových pravidiel peniaze nemôžu odísť do Kyjeva bez úplného súhlasu všetkých 27 členských krajín Európskej únie.

„Určite nepodporíme žiadnu spoločnú pôžičku EÚ v tejto oblasti,“ povedal pre domáce noviny maďarský minister zahraničných vecí a obchodu Peter Szijjártó.

Na podporu zdravotníctva, školstva a kultúrnych inštitúcií na Ukrajine už podľa ministra minula maďarská vláda stovky miliónov eur. Szijjártó ďalej dodal, že Budapešť už skôr podporila spoločnú pôžičku EÚ počas pandémie, no viac už spoločné pôžičky brať nechce.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

V reakcii na to sa lídri rôznych krajín EÚ pripojili k Bruselu a odsúdili Budapešť.

Mainstreamové médiá tiež ukázali prstom na maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorého obvinili, že v minulosti opakovane zanedbával pravidlá EÚ a pokúšal sa hájiť ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Maďarsko však nie je jedinou krajinou, ktorá je proti ďalšiemu financovaniu Ukrajiny

Odhaduje sa, že v Ríme protestovalo približne 100 000 Talianov, ktorí vyzvali vládu talianskej premiérky Giorgie Meloni, aby prestala posielať zbrane na Ukrajinu. Demonštráciu údajne zorganizovali početné katolícke združenia, odbory a mierové skupiny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Argentína sa pripojí k banke BRICS

V Grécku vstúpili pracovníci hlavného mesta Atén do celodenného štrajku, aby odsúdili prudko rastúcu infláciu a prudko stúpajúce ceny energií v dôsledku sankcií uvalených Západom na Moskvu.

Robotníkov v Aténach podporovali odbory ako Všeobecná konfederácia gréckych robotníkov a organizácia ADEDY, ktorá zastupuje štátnych zamestnancov.

Medzitým v Prahe vyšli do ulíc tisíce ľudí, aby odsúdili českú vládu za jej úlohu v energetickej kríze. Účastníci vyzvali vládu, aby na vyriešenie prebiehajúcej energetickej krízy zachovala priame zmluvy s Ruskom o dodávkach plynu.

Podobné články

Už žiadne komáre či iný hmyz u vás doma. Stačí nastriekať WD-40 na okná

Už žiadne komáre či iný hmyz…

Výrobok s názvom WD-40 je nepostrádateľným nástrojom každého správneho majstra doma. Jeho schopnosť premazať takmer čokoľvek je už dobre známa, no…
Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…

Pridaj komentár