• 23 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

EÚ vidí riešenie starnúceho obyvateľstva Európy v prijímaní afrických migrantov

EÚ vidí riešenie starnúceho obyvateľstva Európy v prijímaní afrických migrantov

Viceprezidentka Európskej komisie (EK) Dubravka Šuica upozornila na starnutie európskej spoločnosti a zdôraznila, že riešením demografických problémov by bolo prilákať viac afrických migrantov na svoje územie.

Uviedla, že v roku 2021 mala približne pätina európskej populácie viac ako 65 rokov a že počet ľudí v tejto vekovej skupine sa zvyšuje vo všetkých členských štátoch EÚ.

Predpokladá sa, že do roku 2070 bude mať Európa len štyri percentá svetovej populácie. Musíme to teda vyvážiť, povedala politička.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja systémov umelej inteligencie. Niečo sa deje?

Viceprezidentka EK pre demokraciu a demografiu uviedla, že prisťahovalectvo z oblastí, ako je Afrika, kde je priemerná populácia najmladšia, by bolo riešením demografickej krízy, ktorá ohrozuje Európu.

Podpredsedníčka dodala, že chce urobiť viac pre migrantov žijúcich vo vidieckych oblastiach členských štátov EÚ, a zdôraznila, že je to jeden z hlavných cieľov Komisie.

Nie je to prvýkrát, čo v Komisii zazneli takéto poznámky. Bývalý predseda EK Jean-Claude Juncker v roku 2017 povedal, že Európa by mala umožniť príchod miliónov migrantov z Afriky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tak toto je masaker! V Paríži vyšlo do ulíc stotisíc ľudí, žiadajú hlavu Macrona

Francúzsky prezident Emmanuel Macron si podobné ciele stanovil aj v septembri tohto roku, keď navrhol, aby sa francúzske vidiecke oblasti osídlili migrantmi, keďže mnohé z týchto oblastí čelia demografickému poklesu v dôsledku starnutia obyvateľstva.

Podľa európskej pohraničnej agentúry Frontex bolo za prvých desať mesiacov tohto roka na vonkajších hraniciach EÚ odhalených 281-tisíc nelegálnych vstupov, čo predstavuje 77 % nárast v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Podobné články

Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy vo svete. Je však na chválu?

Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy…

Ešte dva týždne predtým, ako Rusko zaútočilo agresívne na Ukrajinu, sa stalo v parlamente niečo, z čoho podporovatelia nášho východného suseda…
Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do Európy, z Afriky ich prišiel rekord za 4 dni

Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do…

Taliansko sa snaží kontrolovať svoje hranice po tom, ako na jeho južné pobrežie v uplynulých dňoch dorazil rekordný počet nelegálnych prisťahovalcov.…
Vláda ide chrániť zdravie Talianov a zakáže laboratórne pestované potraviny

Vláda ide chrániť zdravie Talianov a…

V návrhu zákona, ktorý v utorok schválila talianska vláda, bude talianskemu priemyslu zakázané vyrábať laboratórne pestované potraviny a krmivo pre zvieratá.…
Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah, ktorý je pravdivý a neohrozuje našu demokraciu

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah,…

Dočasný premiér Eduard Heger a lídri krajín ako Česko, Ukrajina, Estónsko či Litva vyzvali veľké digitálne platformy, akou je napríklad aj…
Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme im raketu do Bratislavy, tam, kde sedí premiér Heger

Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme…

Ruská televízia vyslala nedávno šokujúce správy, ktoré vyvolali vlnu nevôle a obáv. Podľa zdrojov z ruského ministerstva zahraničia označila Ruská federácia…
Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja systémov umelej inteligencie. Niečo sa deje?

Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja…

Toto posolstvo bolo vyjadrené v otvorenom liste, ktorý podpísali stovky najväčších technologických osobností vrátane Elona Muska. Elon Musk spolu so skupinou…

Pridaj komentár