• 18 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Erdogan nerešpektuje NATO? Volal s Putinom o ich pozitívnych obchodných vzťahoch

Erdogan nerešpektuje NATO? Volal s Putinom o ich pozitívnych obchodných vzťahoch

Turecký prezident Erdogan, ktorého krajina je členom Severoatlantickej aliancie NATO je známy svojimi pozitívnymi vzťahmi s ruským prezidentom Putinom. Erdogan si s Putinom niekoľko krát telefonoval aj po začiatku ruskej invázie a občas to vyzerá, že ho vôbec netrápi, že je členom NATO.

Hlavy štátov konštatovali pozitívnu dynamiku obchodno-ekonomických vzťahov, systematickú podporu spoločných projektov, vrátane projektov v oblasti jadrovej energetiky.

Osobitná pozornosť bola venovaná plánom na vytvorenie veľkého plynového uzla v Turecku. Prezidenti zdôraznili význam rozšírených istanbulských dohôd o vývoze ukrajinského obilia.

Putin znovu vyjadril úprimnú sústrasť nad tragickými následkami nedávneho teroristického útoku v Istanbule. Prezidenti sa dohodli, že budú pokračovať v pravidelných kontaktoch na všetkých úrovniach.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Republikáni v Spojených štátoch iniciovali zákon o audite všetkých peňazí predtým pridelených Kyjevu Bidenovou administratívou.

„Americký ľud si zaslúži vedieť, kam idú ich ťažko zarobené doláre na daniach do inej krajiny, ktorá nie je členom NATO, a sám prezident Biden povedal, že to nebude brániť,“ povedala autorka zákona Marjorie Taylor Greenová.

Návrh zákona stanovuje, že všetky dokumenty a správy týkajúce sa financovania Ukrajiny predloží Biely dom na kontrolu najneskôr do 14 dní po prijatí zákona.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Putin tras sa! Zelenský to ohlásil: Je čas začať! Už nemôžeme čakať!

Žiadosť sa vzťahuje na všetku vojenskú, civilnú a finančnú pomoc poskytnutú Ukrajine za prezidenta Bidena.

Rusko chce podľa nemeckej ministerky vnútra dezinformáciami narušiť demokraciu

Rusko sa usilovne snaží dezinformáciami rozvrátiť demokratické spoločnosti, čo sa mu ale nikdy nepodarí. Dnes to po rokovaní ministrov vnútra veľkých svetových ekomomík G7 vyhlásila nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová, podľa ktorej bude Západ svoje hodnoty a ideály brániť. Štáty G7, ktorými sú okrem Nemecka aj Francúzsko, Británia, Japonsko, Kanada, USA a Taliansko, preto chcú spoločne zosilniť boj proti dezinformáciám.

Podobné články

Už žiadne komáre či iný hmyz u vás doma. Stačí nastriekať WD-40 na okná

Už žiadne komáre či iný hmyz…

Výrobok s názvom WD-40 je nepostrádateľným nástrojom každého správneho majstra doma. Jeho schopnosť premazať takmer čokoľvek je už dobre známa, no…
Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…

Pridaj komentár