• 21 marca, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 8minúty čítania

Doktora Fauciho a jeho vakcíny odmietol elegantne obyčajný muž

Doktora Fauciho a jeho vakcíny odmietol elegantne obyčajný muž

Objavili sa videozáznamy, na ktorých doktor Anthony Fauci a demokratická starostka Washingtonu D.C. Muriel Bowserová počas pandémie absolvovali sériu obchôdzok po domoch a snažili sa presvedčiť obyvateľov, ktorí sa boja očkovania, aby si dali aplikovať koronavírus (video s titulkami na konci článku)

V klipe z nového dokumentárneho filmu PBS o 82-ročnom Faucim, ktorý odišiel do dôchodku na Štedrý deň, je vidieť, ako bývalý hlavný lekársky poradca prezidenta Spojených štátov chodí od dverí k dverám, len aby ho odmietli jeden majiteľ domu za druhým, ktorí nie sú presvedčení o výhodách očkovania.

Na záberoch z roku 2021 je vidieť, ako Fauci čelí výsluchu muža v Anacostii na juhovýchode Washingtonu, ktorý rozhodne odmieta očkovanie napriek tomu, že sa mu bývalý špičkový lekár krajiny snaží vysvetliť niekoľko dôvodov, prečo by sa mal dať zaočkovať.

Fauci a Bowser navštívili túto časť hlavného mesta krajiny, pretože ide o afroamerickú komunitu s nízkou mierou zaočkovanosti.

Fauci počas svojho pôsobenia vo funkcii riaditeľa Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby dokonca označil túto oblasť za „znevýhodnenú“.

Muž, ktorého meno na zázname nie je uvedené, tvrdí, že Američania nie sú spokojní s informáciami, ktoré dostali o vakcíne.

Vyjadruje svoju neochotu dať sa zaočkovať kvôli vnímaniu nedostatočnej zrozumiteľnosti vakcíny.

„Nebudem stáť v rade na očkovanie proti niečomu, čo vôbec nebolo jasné,“ tvrdí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu, umierajú stovky vojakov, Rusi sa bránia

Vyjadruje skepsu nad zjavne krátkym časom, ktorý bol potrebný na vývoj vakcíny

„Deväť mesiacov rozhodne nestačí na to, aby nikto neužíval žiadne očkovanie, ktoré ste všetci vymysleli,“ hovorí.

Bowserová sa pokúša ospravedlniť vakcínu tým, že vysvetľuje, že s mužom môže hovoriť zblízka, pretože bola očkovaná, a zdôrazňuje, že ak zostane veľa ľudí neočkovaných, vírus sa bude šíriť ďalej.

„Jediný dôvod, prečo sa s tebou teraz rozprávam tak blízko, ako sme si blízki, je ten, že som bola očkovaná. Ak sa tisíce ľudí ako vy nedajú zaočkovať, necháte tento vírus naďalej prenikať do tejto krajiny a do tohto sveta,‘ povedala Bowserová.

„Takže niečo ako obyčajná chrípka, však?“ preruší ho muž.

Muž zostáva nepresvedčený, spochybňuje oficiálne údaje a vyjadruje ďalšie pochybnosti o rôznych stimuloch, ktoré sa ľuďom ponúkajú za očkovanie.

„Keď začnete hovoriť o platení ľuďom, aby sa dali zaočkovať, keď začnete hovoriť o stimulácii, aby sa ľudia dali zaočkovať, je to niečo iné,“ hovorí, keď sa pevne drží odmietania očkovania.

Fauci sa snaží vakcínu obhajovať a vysvetľuje, že na technológii použitej na jej vývoj sa pracovalo 20 rokov.

„Vaša kampaň je o strachu. Je o vyvolávaní strachu v ľuďoch. Všetci útočíte na ľudí strachom. To je to, čo je táto pandémia. Je to strach, je to strach, táto pandémia. To je všetko, čo to je,‘ reční skeptický obyvateľ.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Orbán sa pustil do politikov EÚ: Samé blá blá a žiadne činy, ste bez energie a odhodlania

Fauci a Bowserová čelia skepse aj zo strany ďalšej ženy, ktorá spochybňuje účinnosť vakcíny pri prevencii infekcie.

„Počula som, že [vakcína] ju nevylieči a nezabráni tomu, aby ste ju dostali,“ hovorí.

„Nie,“ odpovedá Fauci. „V prípade veľmi, veľmi, veľmi zriedkavej možnosti, že ju dostanete, aj keď ste očkovaní, je to veľmi – ani sa necítite chorí. Akoby ste ani nevedeli, že ste sa nakazili. Je to veľmi, veľmi dobrá ochrana,“ namieta.

Fauci sa ju pokúša ubezpečiť, že hoci je pravdepodobnosť nákazy po očkovaní minimálna, vakcína poskytuje vynikajúcu ochranu.

Počas rozhovoru sa Bowser spýtal Fauciho na štáty, ktoré vakcínu neprijali, na čo mu odpovedal, že takéto štáty jednoducho umožnia, aby epidémia pretrvávala.

Na inom mieste sa Bowser spýtal Fauciho: „Čo budeme robiť s tými ostatnými štátmi?“, pričom mal na mysli štáty, ktoré odmietli nariadiť očkovanie.

„Panebože, oni budú udržiavať ohnisko nákazy v krajine,“ odpovedal Fauci.

„Je to také šialené. Myslím, že to nerobia, pretože hovoria, že to nechcú robiť. Sú to republikáni. Nemajú radi, keď im niekto hovorí, čo majú robiť. A my to musíme prelomiť, rozobrať to,‘ povedal.

Podobné články

Slováci spájajú úmrtie Heribana s očkovaním, lekár im to vysvetlil: Šírite konšpirácie, ľudia umierali aj predtým

Slováci spájajú úmrtie Heribana s očkovaním,…

Náhle úmrtie obľúbeného slovenského herca Daniela Heribana spôsobilo včera (24. mája) nepríjemné prebudenie pre Slovákov. Fanúšikovia, kolegovia a najmä jeho rodina…
Heriban bol ešte pred pár dňami na prechádzke a zrazu infarkt

Heriban bol ešte pred pár dňami…

Tragická smrť Daniela Heribana (†43) zanechala Slovensko v hlbokom smútku. Tento všestranný umelec žiaril nielen pred kamerou a za mikrofónom, ale…
Forgáč označil Slovákov, ktorí vidia v úmrtí Heribana očkovanie: Máte toľko zubov, ako vyštudovaných rokov

Forgáč označil Slovákov, ktorí vidia v…

Milovaný slovenský herec vo veku 43 rokov opustil tento svet. Daniel Heriban bol milovaný každým a umrel na zástavu srdca. Okamžite…
Slovák šarlatán „berie“ z ľudí na ulici očkovanie. Mladý chlapec skoro odpadol

Slovák šarlatán „berie“ z ľudí na…

Neznámy muž v centre Žiliny vyvolal rozruch svojím tvrdením, že pomocou dotykov dokáže odstrániť očkovanie z tela ľudí. Upozornil na to…
Napriek štúdii, ktorá hrá proti očkovaným, ide EÚ vpred v látkach mRNA

Napriek štúdii, ktorá hrá proti očkovaným,…

V novom názorovom článku v nemeckých novinách Welt novinárka a redaktorka Elke Bodderasová upozorňuje na novú štúdiu časopisu Nature, podľa ktorej…
Do USA už nebudete potrebovať doklad o očkovaní proti Covidu-19

Do USA už nebudete potrebovať doklad…

Mimoriadna situácia v oblasti zdravia, ktorá bola vyhlásená v súvislosti s koronavírusom, sa v Spojených štátoch končí 11. mája 2023. Tento…

Pridaj komentár