• 26 decembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Dôchodca v Paríži zabil troch ľudí: Chcel som vraždiť migrantov, lebo ma v minulosti prepadli, povedal polícii

Dôchodca v Paríži zabil troch ľudí: Chcel som vraždiť migrantov, lebo ma v minulosti prepadli, povedal polícii
Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!

Muž podozrivý zo zabitia troch ľudí pred kurdským komunitným centrom v Paríži vyšetrovateľom povedal, že chcel „vraždiť migrantov“.

Tento 69-ročný dôchodca v piatok zranil ďalších troch ľudí a keď vošiel do holičstva neďaleko centra, odzbrojil ho a zneškodnil jeden zo zranených.

Bol zadržaný a mohol by čeliť obvineniam z rasovo motivovanej vraždy, pokusu o vraždu a porušenia zbraní.

Prokuratúra uviedla, že nemenovaný podozrivý mal „nenávisť voči cudzincom, ktorá sa stala úplne patologickou“ po tom, ako v roku 2016 zažil vlámanie do svojho domu.

Podozrivý uviedol, že pôvodne išiel na parížske predmestie Saint-Denis s úmyslom zabiť cudzincov, ale rozmyslel si to. Potom sa vybral do kurdského centra v blízkosti domu svojich rodičov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Migračná kríza na Slovensku začala: 25 nelegálnych migrantov unikalo v dodávke

Jednou z obetí bola Emine Karaová, vedúca kurdského ženského hnutia vo Francúzsku. Pri útoku zahynuli aj ďalší dvaja muži vrátane umelca a politického utečenca Mira Perwera.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron uviedol, že streľba bola „odporným útokom“ proti Kurdom, a vyzval šéfa mestskej polície, aby sa stretol s vedúcimi predstaviteľmi komunity.

Kurdskí aktivisti, ľavicoví politici a protirasistické skupiny po útoku v sobotu v Paríži demonštrovali.

Na námestí Place de la République vo východnej časti Paríža sa zhromaždili tisíce ľudí, ktorí mávali vlajkami zastupujúcimi skupiny bojujúce za práva Kurdov, politické strany a iné subjekty.

Zhromaždenie bolo prevažne pokojné, niektorí protestujúci však hádzali projektily a dostali sa do potýčok s políciou, ktorá použila slzotvorný plyn. Niektorí ľudia v dave vykrikovali heslá proti tureckej vláde.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nemecko úspešne dodalo 18 tankov Leopard na hranice s Ukrajinou

Útok mal aj následky po celom svete. V severnej Sýrii zorganizovali stovky členov tamojšej kurdskej komunity protest, v ktorom obvinili Turecko zo sprisahania s cieľom zabiť kurdských aktivistov v diaspóre.

„Je to vojna proti našim ľuďom. Nezameriavajú sa na nás len v štyroch regiónoch Kurdistanu, ale aj v Európe. Chcú, aby naši ľudia zahynuli,“ povedal Azad Sulejman, protestujúci sýrsky Kurd.

Turecké sily už dlho bojujú proti kurdským militantom napojeným na zakázanú PKK na juhovýchode Turecka a v severnom Iraku. Turecká armáda tiež nedávno podnikla sériu náletov na ciele sýrskych Kurdov v severnej Sýrii.

Podobné články

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej rady OSN, toto odkazujú svetu

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Prevzatie rotujúceho predsedníctva Bezpečnostnej rady OSN Ruskom je symbolickou ranou pre…
Francúzsko je na nohách, bez záujmu svetových médií

Francúzsko je na nohách, bez záujmu…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Hnev na dôchodkové reformy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa nezmiernil ani…
Čínsky genetický experiment môže viesť k armáde supervojakov odolných voči radiácii

Čínsky genetický experiment môže viesť k…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Správy z Číny naďalej potvrdzujú, že tamojší vedci sa stále snažia…
Americký generál povedal, do ktorého roku sa nepodarí Rusov poraziť

Americký generál povedal, do ktorého roku…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podľa najvyššie postaveného amerického generála je nepravdepodobné, že Ukrajina získa späť…
Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským. Toto keď Putin uvidí

Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským.…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Dočasný premiér Eduard Heger bol na návšteve Ukrajiny, kde sa stretol…
„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko už nemá kapacity na pomoc Ukrajine

„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podpora Ukrajiny na Slovensku je „morálne a finančne vyčerpaná“, uviedla slovenská prezidentka Zuzana…

Pridaj komentár