• 26 januára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Djokovičov otec pózoval s priaznivcami Putina. Nech žije Rusko, vyhlásil

Djokovičov otec pózoval s priaznivcami Putina. Nech žije Rusko, vyhlásil

Srdjan Djokovič, otec Novaka Djokoviča, bol v stredu večer na Australian Open vyfotografovaný, ako pózuje na fotografiách s priaznivcami Vladimira Putina.

V stredu polícia štátu Victoria vyviedla z Melbourne Parku štyroch mužov, ktorí na schodoch Rod Laver Areny skandovali proruské a provládne heslá, pričom sa oháňali početnými ruskými vlajkami vrátane jednej s Putinovou tvárou.

Pred vyvedením štyroch prokremeľských priaznivcov sa Srdjan Djokovič stretol s fanúšikmi pred Rod Laver Arenou a odfotil sa s divákom v tričku so symbolom „Z“, pričom sa oháňal ruskou vlajkou s veľkým obrázkom Putinovej tváre.

Na videu, ktoré na YouTube zverejnil Aussie Cossack, sa zdá, že Srdjan Djokovič pred odchodom hovorí „zivjeli Russiyani“ alebo „nech žijú ruskí občania“. „Zivjeli“ znamená v srbčine a chorvátčine „na zdravie“, používa sa pri prípitku, a Russiyani znamená občania Ruska.

Muž, s ktorým Djokovič vystupuje, má na sebe tričko, ktoré je tiež označené logom ruského motorkárskeho gangu Noční vlci, a svoj videoposolstvo začína pozdravom z Melbourne pre medzinárodného prezidenta gangu Alexandra Zaldostanova.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto dievčatko včera zastrelil transsexuál v Amerike

Zaldostanov je považovaný za osobného priateľa Putina, ktorý bol spolu s klubom údajne minulý rok postihnutý sankciami Európskej únie.

Pred zápasom Simeon Bojkov, ktorý prevádzkuje kanál Aussie Cossack na YouTube, vyzval ďalších proputinovských priaznivcov, aby sa zúčastnili na podujatí a „vrátili úder“ Tennis Australia.

Stalo sa tak po tom, čo TA zakázala na Australian Open ruské vlajky po incidente počas zápasu prvého kola medzi Ukrajinkou Katerynou Baindlovou a Ruskou Kamilou Rachimovovou, keď sa diváci objavili s ruskými vlajkami.

Bojkov bol obvinený z napadnutia 76-ročného muža na zhromaždení v Sydney na podporu Ukrajiny a tento týždeň bol na neho vydaný zatykač. V súčasnosti hľadá útočisko na ruskom konzuláte.

„Dnes hrá Djokovič s Andrejom Rubľovom. Týmto vyzývam alebo nariaďujem všetkým, aby tam prišli. Môžem potvrdiť, že nás čaká nejaké prekvapenie,“ povedal Bojkov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ruský poslanec žiada vymazať Anglicko z povrchu zeme: A potom to všetko skončí

„Tenisová Austrália, pripravte sa… pre fanúšikov, pre ľudí, ktorí milujú tenis, ak viete, čo mám na mysli. Musím to tak formulovať, inak ma dostanú za podnecovanie. V Melbourne máme veľa serióznych fanúšikov, ktorí sem smerujú.

„Teraz ide o česť a dôstojnosť. Ide o útok na česť a dôstojnosť. S vojnou to nemá nič spoločné. Toto je útok na slobodu v Austrálii. Ide o diskrimináciu. Je to rasizmus. Je nezákonné zakazovať ľuďom vlajky.

„Ruské impérium malo zakázanú svoju vlajku. No, hádajte čo, Tenisová Austrália? Veľa šťastia, keď impérium vráti úder.“

Vo štvrtok polícia štátu Victoria potvrdila, že z Melbourne Parku boli vykázaní štyria muži. „Polícia hovorila so štyrmi mužmi po tom, ako v stredu 25. januára okolo 22.20 h na schodoch pri tenisovom kurte vyrobili ruskú vlajku. Všetci štyria muži boli vysťahovaní,“ uviedla polícia štátu Victoria vo vyhlásení.

Podobné články

Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy vo svete. Je však na chválu?

Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy…

Ešte dva týždne predtým, ako Rusko zaútočilo agresívne na Ukrajinu, sa stalo v parlamente niečo, z čoho podporovatelia nášho východného suseda…
Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do Európy, z Afriky ich prišiel rekord za 4 dni

Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do…

Taliansko sa snaží kontrolovať svoje hranice po tom, ako na jeho južné pobrežie v uplynulých dňoch dorazil rekordný počet nelegálnych prisťahovalcov.…
Vláda ide chrániť zdravie Talianov a zakáže laboratórne pestované potraviny

Vláda ide chrániť zdravie Talianov a…

V návrhu zákona, ktorý v utorok schválila talianska vláda, bude talianskemu priemyslu zakázané vyrábať laboratórne pestované potraviny a krmivo pre zvieratá.…
Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah, ktorý je pravdivý a neohrozuje našu demokraciu

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah,…

Dočasný premiér Eduard Heger a lídri krajín ako Česko, Ukrajina, Estónsko či Litva vyzvali veľké digitálne platformy, akou je napríklad aj…
Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme im raketu do Bratislavy, tam, kde sedí premiér Heger

Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme…

Ruská televízia vyslala nedávno šokujúce správy, ktoré vyvolali vlnu nevôle a obáv. Podľa zdrojov z ruského ministerstva zahraničia označila Ruská federácia…
Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja systémov umelej inteligencie. Niečo sa deje?

Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja…

Toto posolstvo bolo vyjadrené v otvorenom liste, ktorý podpísali stovky najväčších technologických osobností vrátane Elona Muska. Elon Musk spolu so skupinou…

Pridaj komentár