• 22 decembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Dá sa mu to veriť? Putin povedal, prečo Rusko silnejšie neútočí na Ukrajine

Dá sa mu to veriť? Putin povedal, prečo Rusko silnejšie neútočí na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin vysvetlil, prečo sa Rusko rozhodlo neviesť intenzívne bojové akcie počas, ako to Rusi nazývajú „špeciálnej vojenskej operácie“ na území Ukrajiny.

V odpovedi na otázku novinárov o hrozbe predĺženia ozbrojeného konfliktu prezident uviedol, že intenzívne bojové akcie by vyvolali ďalšie straty.

„Pokiaľ ide o to, čo sa stane a ako. Už som to povedal mnohokrát: zintenzívnenie bojových akcií vedie k neopodstatneným stratám. Postupne sa z malého stáva veľké,“ zdôraznil Putin.

Hlava štátu zdôraznila, že uprednostňuje rýchle ukončenie špeciálnej operácie na Ukrajine.

Prezident Putin sa 22. decembra prihovoril novinárom po zasadnutí Štátnej rady Ruskej federácie. Nižšie uvádzame niektoré z jeho vyjadrení, ktoré predniesol pri odpovediach na otázky:

O situácii na Ukrajine:

„Všetko sa to začalo po štátnom prevrate. Napriek tomu nie je spútanie vojenského konfliktu naším cieľom. Naopak, naším cieľom je ukončiť vojnu a o to sa snažíme.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takmer 200 bankám hrozí rovnaký osud ako SVB

Všetky ozbrojené konflikty sa končia rokovaniami. Čím skôr si to Kyjev uvedomí, tým lepšie. Nikdy sme sa toho nevzdali. Bolo to ukrajinské vedenie, ktoré vylúčilo rokovania.

Rusko vydáva veľké vojenské výdavky, sú to veľké čísla, ale rozdiel oproti ukrajinskému vojensko-priemyselnému komplexu je obrovský. Kyjevu čoskoro dôjdu zásoby, zatiaľ čo my sme schopní zrýchliť výrobu zbraní a nepoškodí to iné odvetvia.

Ruská federácia predpokladala, že fundamentálne základy jednoty národov Ruska a Ukrajiny budú silnejšie ako nejednota, ale ukázalo sa, že to tak nie je.

Jednotu ruského národa chceme len my a nikto iný. To je to, čo budeme robiť, a to aj dosiahneme. Čím skôr sa konflikt na Ukrajine skončí, tým lepšie.“ odpovedal Putin.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ukrajinci vo Švajčiarsku, ktorí poberajú dávky, musia predať svoje autá, hovorí nový zákon

Putin o pomoci Západu Ukrajine:

„Dodávky systémov protivzdušnej obrany Patriot do Kyjeva len predĺžia konflikt na Ukrajine.

Rusko „rozbije“ komplexy Patriot jeden po druhom, ak budú dodané na Ukrajinu. Sú to zastarané systémy, sú horšie ako S-300 a existuje na ne „protilátka“.

Vojenské zdroje NATO nie sú na pokraji vyčerpania, ale dochádzajú im sovietske zásoby zbraní. Rusko zničilo takmer všetku vojenskú techniku sovietskej výroby, ktorú krajiny NATO dodali Ukrajine.

Prechod Ukrajiny na zbrane NATO je „veľká otázka“ a nejde to ľahko.

Fregata Admirál Gorškov čoskoro vstúpi do ruských služieb. Vojnová loď je vyzbrojená novými zbraňami, ktoré len posilnia vojenskú silu Ruskej federácie.“ dodal ruský prezident Putin.

Podobné články

USA vyslali taktické bombardéry k ruským hraniciam. Ruská stíhačka okamžite štartovala

USA vyslali taktické bombardéry k ruským…

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruská stíhačka Su-35 bola v pondelok vyslaná nad Baltské more po tom, ako dva americké strategické…
Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi dcéru červíkmi. Pozrite, čo urobil vo videu

Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba skritizoval moderátora Mateja Cifru alias Sajfu, ktorý nahral na sociálnej sieti video, ako kŕmi svoje malé dieťa…
Niečo sa deje! Akcie európskych bánk začali prudko klesať

Niečo sa deje! Akcie európskych bánk…

Akcie európskych bánk na začiatku dnešného obchodovania prudko oslabili. Bankový index STOXX 600 po začiatku obchodovania strácal približne tri percentá a…
Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným hmyzom

Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným…

Známy moderátor Matej Sajfa Cifra uverejnil na sociálnej sieti video s jeho dcérou, ako jej dáva ochutnávať sušený hmyz. Európska únia…
Tak toto je extrém! Heger nevie, čo má Naď a jeden nevie, čo vie druhý? Novinári sa chytali za hlavy

Tak toto je extrém! Heger nevie,…

Keď jeden nevie, čo hovorí druhý? Alebo ako by sme nazvali tlačovku, kde dočasný premiér Eduard Heger a dočasný minister obrany…
Kotleba sa pekne obul do Danka: Vy ste nakúpili stíhačky do Američanov! Napĺňaš ciele NATO!

Kotleba sa pekne obul do Danka:…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba sa vo svojom facebookovom statuse tvrdo oprel do šéfa strany SNS Andreja Danka. Kotlebovi sa nepáči, že…

Pridaj komentár