• 6 septembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Chystajú sa občianske nepokoje? Polícia v Británii sa už pripravuje. Ľudia nebudú mať na potraviny

Chystajú sa občianske nepokoje? Polícia v Británii sa už pripravuje. Ľudia nebudú mať na potraviny

Polícia v Spojenom kráľovstve sa pripravuje na rozsiahle „narušenie verejného poriadku“ spôsobené krízou životných nákladov, ak nová premiérka Liz Trussová neschváli dostatočne veľkú vládnu pomoc. 

Po obrovskom náraste budúci mesiac sa účty za energie do apríla budúceho roka vyšplhajú na približne 6 522 libier ročne, čo je úroveň, ktorá hrozí uvrhnúť tretinu krajiny do chudoby.

Z uniknutého národného strategického dokumentu, ktorý získal denník Times, vyplýva, že policajní šéfovia sa obávajú, že „ekonomické otrasy a finančná nestabilita“ majú „potenciál viesť k nárastu určitých druhov kriminality“.

Očakáva sa, že dôjde k prudkému nárastu krádeží v obchodoch, vlámaniu a krádeži vozidiel, ako aj internetových podvodov a vydierania, pretože ľudia sa zúfalo snažia vyjsť s peniazmi, pričom kriminálni oportunisti sa tiež snažia ospravedlniť svoje činy.

Správa Národnej rady policajných náčelníkov už zaznamenala nárast niektorých trestných činov a varuje, že „zložitejším a nepredvídateľným rizikom je možnosť väčších občianskych nepokojov ako reakcia na dlhodobý a bolestivý ekonomický tlak“.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Rusko posilňuje jednotky a chystá sa na masívny útok na Ukrajine. Bude toto koniec?

Jeden z poslancov informovaných miestnou políciou uviedol, že ak nová premiérka Liz Trussová, nezavedie dostatočne veľké vládne rozdávanie, bude to „tlačiť viac ľudí ku kriminalite a povedie to k verejným nepokojom“.

Podpor náš nový portál a zdieľaj naše články na sociálnych sieťach. Sme vám za to veľmi vďační a ďakujeme každému jednému za ochotu! A nezabudnite! Slovensko na prvom mieste! Ďakujeme!

„Ak podpora nesplní očakávania, očakávali by sa podobné scény ako v roku 2011,“ povedal poslanec s odkazom na londýnske nepokoje, ktoré sa rozšírili aj do ďalších častí krajiny.

„Vedúci dôstojník jedného policajného zboru v severnom Anglicku povedal miestnemu poslancovi, že bez výrazného zásahu vlády sa obáva návratu horúčkovitých podmienok, ktoré viedli k londýnskym nepokojom v roku 2011,“ uvádza sa v článku.

Vzhľadom na to, že viac ako milión ľudí sľúbilo, že prestane platiť účty za energie, panujú aj obavy, že veľké množstvo ľudí bude odchádzať od čerpacích staníc bez platenia.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Toto Zelenský potreboval! Po týchto slovách nového českého prezidenta musel mať obrovskú radosť

Emily Spurrellová, komisárka polície a kriminality v Merseyside, dokonca navrhla, že ľudia, ktorí ukradnú mlieko, jedlo alebo plienky pre svoje deti, nebudú stíhaní, čo je prístup, ktorý sa príliš neosvedčil vo veľkých amerických mestách na východnom a západnom pobreží.

Vláda sa medzitým pripravuje aj na výpadky telefónnych liniek a počítačových systémov v dôsledku výpadku prúdu. Prebehlo cvičenie s krycím názvom „Vznešená breza“, ktoré sa sústredilo na udržanie prevádzky Whitehallu počas rozsiahleho výpadku elektrickej siete.

Ako sme už predtým zdôraznili, energetici v Spojenom kráľovstve varovali vládu, že krajine hrozia masové občianske nepokoje v dôsledku toho, že ľudia nebudú mať v zime na účty za kúrenie a elektrinu.

Jeden z vysoko postavených predstaviteľov odvetvia uviedol, že keď si ľudia „uvedomia, aké zlé to bude“, mohli by svoj hnev preniesť do ulíc v podobe násilných demonštrácií.

Podobné články

Dnes už ďalšie zemetrasenie v Turecku: Budovy sa tam rúcajú ľuďom pred očami (Video)

Dnes už ďalšie zemetrasenie v Turecku: Budovy sa tam…

Turecko hlási, že juhovýchod krajiny zasiahlo druhé silné zemetrasenie za menej ako 12 hodín. Štátne médiá v Sýrii tiež uviedli, že…
Piati Ukrajinci napadli muža v Bratislava päsťami a železnou tyčou mu rozbíjali auto

Piati Ukrajinci napadli muža v Bratislava päsťami a železnou…

Polícia obvinila piatich Ukrajincov, ktorý mali 31.januára 2023 v bratislavskej Karlovej Vsi na ulici Staré Grunty poškodiť osobný automobil, v ktorom…
19 ročný Alex odišiel bojovať na Ukrajinu. Vydržal len jeden deň

19 ročný Alex odišiel bojovať na Ukrajinu. Vydržal len…

Niektorí Slováci sa rozhodli, že chcú bojovať na Ukrajine, ktorá je napádané Ruskom. Má byť ich už vyše sto. Len päť…
Prvý Slovák už dostal „povolávací rozkaz“ na mobilizáciu. Naď okamžite reaguje

Prvý Slovák už dostal „povolávací rozkaz“ na mobilizáciu. Naď…

Neustále sa na Slovensku hovorí o mobilizácii a muži vo veku od 18 do 55 rokov sa obávajú, že kvôli vojne…
Ničivé zemetrasenie v Turecku rúcalo budovy. Obetí je už cez 600

Ničivé zemetrasenie v Turecku rúcalo budovy. Obetí je už…

Turecko a Sýriu zasiahlo v pondelok večer najsilnejšie zemetrasenie v histórii meraní v regióne. Dosiahol takmer 8 stupňov Richterovej stupnice. Počet…
Ukrajinec pravdepodobne holými rukami zavraždil ženu pri Bratislave

Ukrajinec pravdepodobne holými rukami zavraždil ženu pri Bratislave

Bratislava – Tragédia sa stala v Veľkom Bieli. Tam sa v nočných hodinách z piatka na sobotu udiala vražda 44-ročnej ženy.…
Neuveríte, čo Zelenský urobil, keď mu povedali, že ho Putin nechce zabiť

Neuveríte, čo Zelenský urobil, keď mu povedali, že ho…

Ruský prezident Vladimir Putin 5. marca minulého roka sľúbil bývalému izraelskému premiérovi Naftalimu Bennettovi, že nedá zabiť ukrajinskú hlavu štátu Volodymyra…
Francúzsky novinár navštívil ruských vojakov: Sú neobyčajne odhodlaní a posadnutí históriou

Francúzsky novinár navštívil ruských vojakov: Sú neobyčajne odhodlaní a…

Moderátor André Berkoff mal nedávno vo vysielaní  francúzskeho rádia SUDRadio zaujímavého hosťa. Novinára Régisa Le Sommiera. Pána novinára. Nie zideologizovanú a…
Kaliňák vyhlásil, že by šiel bojovať za NATO proti Rusku a je jednoznačne pro-americký

Kaliňák vyhlásil, že by šiel bojovať za NATO proti…

Robert Kaliňák dnes asi šokoval niektorých jeho fanúšikov, keď hovoril o tom, že v prípade aktivovania článku 5 NATO, keby bola…

Pridaj komentár