• 19 decembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Český poslanec: To nie je vojna proti Putinovi, ale proti vlastným občanom! Stali sme sa kolóniou!

Český poslanec: To nie je vojna proti Putinovi, ale proti vlastným občanom! Stali sme sa kolóniou!
Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!

Český proruský poslanec Jaroslav Foldyna v parlamente kritizoval vládu za to, že sankciami proti Rusku sa ničoho nedosiahlo, iba zbedačili vlastný národ.

„Vy nemáte nič. Nemáte vôbec nič. Vy ste vôbec nič nevyhrali. Vy ste sa nikam neposunuli okrem toho, že ste zbedačili polovica národa.“ oprel sa do českej vlády poslanec, ktorý má blízko k Rusku.

„Veď my sme sa stali absolútnou kolóniou. Predávame elektrinu vďaka EÚ na burzu a kupujeme si ju naspäť šesť krát drahšie. To je vaša vojna! Ale nie proti Putinovi, ale proti vlastným občanom.“ hovorí poslanec, ktorého neskôr kritizujú, že sympatizuje s Putinom, ktorí vraždí civilistov na Ukrajine.

Putin chce dať územie okolo Moskvy a Krymu veteránom z Ukrajiny

Vyznamenaní ruskí veteráni bojov na Ukrajine dostanú podľa dekrétu prezidenta Vladimira Putina pozemky v blízkosti Moskvy alebo na anektovanom ukrajinskom polostrove Krym. Hlava štátu to miestnym úradom nariadila v príslušnom dekréte, informoval denník Kommerant.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zelenský: Nemáme muníciu, situácia nie je dobrá, pomôžte nám vyhrať!

Dekrét nariaďuje ruskej vláde zabezpečiť, aby úrady v Moskovskej oblasti, na Kryme a v Sevastopole bezplatne poskytli pozemky vojakom, ktorí sa vyznamenali počas špeciálnej vojenskej operácie, ako Moskva oficiálne nazýva svoju inváziu na Ukrajinu. Odmenené budú aj rodiny tých, ktorí počas operácie zahynuli. Vyčlenené pozemky budú pochádzať zo štátneho alebo obecného vlastníctva.

Britský premiér varuje pred unáhlenými rozhovormi o prímerí na Ukrajine

Britský premiér Rišo Sunak v pondelok varoval pred unáhlenými rokovaniami o prímerí na Ukrajine. Moskva by mohla využiť prímerie na preskupenie a posilnenie svojich jednotiek, povedal na stretnutí lídrov najmä severských a pobaltských krajín v lotyšskej Rige. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

„Musíme si uvedomiť, že akákoľvek jednostranná výzva Ruska na prímerie je v súčasnom kontexte úplne nezmyselná. Myslím, že by to bolo zlé rozhodnutie. Rusko by ho využilo na preskupenie a posilnenie svojich jednotiek,“ povedal Sunak na stretnutí s lídrami vojenského zoskupenia Spoločné expedičné sily (JEF), do ktorého okrem Británie patria aj Dánsko, Estónsko, Fínsko, Island, Lotyšsko, Litva, Holandsko, Nórsko a Švédsko.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakane umrela mladá modelka a jazdkyňa: 25-ročná žena bola zdravá a plná síl

Kremeľ popiera, že by sa Putin pokúsil zapojiť Bielorusko do konfliktu na Ukrajine

Kremeľ prostredníctvom svojho hovorcu Dmitrija Peskova poprel, že cieľom návštevy ruského vládcu Putina v Bielorusku bolo presvedčiť miestneho prezidenta Alexandra Lukašenka, aby sa zapojil do konfliktu na Ukrajine na strane Ruska. Peskov označil takéto správy za „nepodložené“ a „nezmyselné“.

Putin navštívi Minsk v pondelok popoludní po prvýkrát od roku 2019. Ruské ministerstvo obrany v pondelok tiež oznámilo cvičenia ruských jednotiek umiestnených v Bielorusku. Bieloruské ministerstvo obrany zároveň oznámilo ukončenie kontroly bojovej pripravenosti armády, ktorú oznámilo minulý týždeň.

Podobné články

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej rady OSN, toto odkazujú svetu

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Prevzatie rotujúceho predsedníctva Bezpečnostnej rady OSN Ruskom je symbolickou ranou pre…
Francúzsko je na nohách, bez záujmu svetových médií

Francúzsko je na nohách, bez záujmu…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Hnev na dôchodkové reformy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa nezmiernil ani…
Čínsky genetický experiment môže viesť k armáde supervojakov odolných voči radiácii

Čínsky genetický experiment môže viesť k…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Správy z Číny naďalej potvrdzujú, že tamojší vedci sa stále snažia…
Americký generál povedal, do ktorého roku sa nepodarí Rusov poraziť

Americký generál povedal, do ktorého roku…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podľa najvyššie postaveného amerického generála je nepravdepodobné, že Ukrajina získa späť…
Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským. Toto keď Putin uvidí

Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským.…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Dočasný premiér Eduard Heger bol na návšteve Ukrajiny, kde sa stretol…
„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko už nemá kapacity na pomoc Ukrajine

„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podpora Ukrajiny na Slovensku je „morálne a finančne vyčerpaná“, uviedla slovenská prezidentka Zuzana…

Pridaj komentár