• 3 novembra, 2022
  • 1 komentár
  • 4minúty čítania

Čaputová práve vyhlásila referendum o predčasných voľbách. Blíži sa koniec tejto vlády?!

Čaputová práve vyhlásila referendum o predčasných voľbách. Blíži sa koniec tejto vlády?!

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes oznámila, kedy sa bude konať referendum o predčasných voľbách, ktoré avizovala opozičná strana Smer.

Prezidentka Zuzana Čaputová vyhlásila referendum na 21.januára 2023. Toto referendum však bude mať len jednu otázku. Opozícia žiadala dve. Ústavný súd však jednu z nich neuznal.

„Budem to môcť urobiť vzhľadom na to, že nález Ústavného súdu zo dňa 26. októbra 2022 bude dnes o polnoci zverejnený v zbierke zákonov,“ vysvetlila prezidentka.

Referendum o predčasných voľbách sa bude môcť konať len s jednou otázkou. Prezidentka Zuzana Čaputová sa totiž aj s vypísaním druhého referenda obrátila na Ústavný súd.

Ten vyhlásil, že otázka  „Súhlasíte s tým, že vláda Slovenskej Republiky má bezodkladne podať demisiu?“ je protiústavná.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Úžasný domáci koktail, ktorý udrží vaše podlahy trvalo čisté

Ústavný súd potvrdil, že takýto predmet referenda je protiústavný.

Prezidentka Zuzana Čaputová však referendum vyhlási a to bez tejto otázky, ktorú Ústavný súd „zamietol“.

Druhá otázka s ktorou by teda malo byť vyhlásené referendum znie „Súhlasíte s tým, že predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady (NR) SR je možné uskutočniť referendom alebo uznesením NR SR?“

„To máte tak, keď ste chceli byť šéf ústavného súdu či generálny prokurátor, ale svojmu právnickému remeslu sa v mene politiky spreneveríte hlúpymi referendovými otázkami“ napísala strana SaS na sociálnej sieti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Obrovský medveď pod Tatrami vyliezol na strechu za ľuďmi. Celé je to však úplne inak

„Ďalšia facka Ficovi, nemal by najprv dokonale naštudovať Ústavu SR a potom vypisovať referendové otázky….“ píše v diskusii Július.

„Pani Čaputova povedala a musí to tak byť!! Však sa nemôže mýliť. Obyčajných ľudí má na háku. Ospravedlňujem sa okrem pána Matoviča. Ďakujem“ myslí si Daniel.

„Tak na tú otázku, snáď ani nemusí byť referendum preboha. To tým 150 zabrzdencom by malo dôjsť automaticky, že taká vec, ako odvolať vládu má byť v ústave automaticky a nie uvažovať, či má, alebo nie. Žiadne právo, nemá a nemá do budúcna mať žiadna skupina 150, aby tam boli 4 roky.“ píše Marián.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

1 Komentáre

  • Netreba zabúdať, že Kiska výrazne obmenil zostavu ÚS, takže žiadna facka Ficovi, ale tvrdý politický boj. Ak má referendum silu zákona, má právo aj odvolať vládu. Opatrnosť ÚS v tomto ale nie je do budúcna zlá, aj keď operatívne protislovenské sily z januárového referenda odstránili nebezpečenstvo svojho okamžitého pádu, strategicky prehrali, lebo referendum sa tak stáva silným politickým nástrojom národných síl. musí byť úspešné!!! všetci na referendum! ide o prvý schodík na ceste k záchrane SR.

Pridaj komentár