• 29 januára, 2023
  • 1 komentár
  • 5minúty čítania

Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké médiá oslavujú „proukrajinského“ prezidenta

Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké médiá oslavujú „proukrajinského“ prezidenta
Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!

U našich českých susedov sa stal prezidentom Petr Pavel a porazil Andreja Babiša. Na včerajšie oslavy prišla Pavlovi aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Navrhne mu, že by na Ukrajinu vycestoval spoločne so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Podľa všetkého mala túto myšlienku Čaputová pozitívne uvítať.

Mandát súčasnému prezidentovi Zemanovi končí 8.marca, kedy ho nahradí novozvolený prezident a generál Petr Pavel.

„Gratulujem generálovi Petrovi Pavlovi, novozvolenému prezidentovi Českej republiky. Niet asi na svete bližších národov, ako sú Česi a Slováci. Táto ľudská blízkosť je dôvodom, prečo sa navzájom tešíme z veľkých chvíľ. Voľby prezidenta nesporne takouto veľkou chvíľou sú.

A ja mám úprimnú radosť z toho, že v našom regióne a v Európe bude ďalší prezident, ktorý si ctí demokratické hodnoty a ktorého sila, pramení v pokoji. Spolu s Vami, pán budúci prezident, zvíťazila aj nádej, že slušnosť a pravdivosť nie sú slabosťou, ale vedia byť silou. Prajem Českej republike, aby dnes nikto nemal pocit prehry. Ale pocit nového začiatku a príležitosti na spoluprácu.“ napísala Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakane umrela mladá modelka a jazdkyňa: 25-ročná žena bola zdravá a plná síl

Rakúske médiá píšu o Pavlovom jasnom víťazstve a jeho vojenskej kariére

Kandidatúra Petra Pavla bola v Českej republike vnímaná ako nádej pre tých, ktorí nechceli na Pražskom hrade bývalého premiéra Andreja Babiša. Rakúska televízia ORF o tom informovala v príspevku o zvolení Pavla za budúceho prezidenta Českej republiky. Podobne ako iné rakúske médiá si všíma Pavlovu vojenskú kariéru a zdôrazňuje, že bol prvým generálom z východnej Európy, ktorý sa stal predsedom vojenského výboru Severoatlantickej aliancie. ORF tiež uviedla, že Pavel nie je proti jadrovej energii.

Dúfajme, že nebude Zeman s ľudskou tvárou, hovorí komentátor

„Dúfajme, že s Pavlom nedostaneme niekoho, kto bude Miloš Zeman s ľudskou tvárou. Dúfajme, že Petr Pavel nastaví nové štandardy. Zastúpenie bude veľké, o čom svedčia aj reakcie európskych štátnikov,“ uviedol v relácii CNN Prima NEWS komentátor portálu Info.cz Martin Schmarcz.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na Ukrajine: Ďakujeme Slováci, že Rusko máte za teroristický štát!

Pavlovo víťazstvo posilní proukrajinský a prozápadný postoj Českej republiky

Politický nováčik Petr Pavel porazil populistického veľkopodnikateľa Andreja Babiša v prvých veľkých voľbách tohto roka v Európe. Takto hodnotí výsledok českých prezidentských volieb denník New York Times. Podľa novín výsledok znamená neúspech populizmu a posilňuje pozíciu Českej republiky ako „rozhodného podporovateľa Ukrajiny“. Ďalší prestížny americký denník Washington Post napísal, že Pavlovo víťazstvo posilní aj západnú orientáciu krajiny.

Zvolený prezident Pavel: Budem počúvať aj oponentov. Hovoril o ďalších plánoch

V jednom z prvých rozhovorov po svojom víťazstve novozvolený prezident Petr Pavel pre CNN Prima NEWS povedal, že je pripravený vypočuť si argumenty svojich oponentov a ľudí, ktorí ho nevolili, a predovšetkým nechce rozdeľovať spoločnosť. Okrem toho opísal, aký bude jeho najbližší program a aké pocity sa ho zmocnili, keď zvíťazil nad bývalým premiérom Andrejom Babišom (ANO).

Podobné články

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej rady OSN, toto odkazujú svetu

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Prevzatie rotujúceho predsedníctva Bezpečnostnej rady OSN Ruskom je symbolickou ranou pre…
Francúzsko je na nohách, bez záujmu svetových médií

Francúzsko je na nohách, bez záujmu…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Hnev na dôchodkové reformy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa nezmiernil ani…
Čínsky genetický experiment môže viesť k armáde supervojakov odolných voči radiácii

Čínsky genetický experiment môže viesť k…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Správy z Číny naďalej potvrdzujú, že tamojší vedci sa stále snažia…
Americký generál povedal, do ktorého roku sa nepodarí Rusov poraziť

Americký generál povedal, do ktorého roku…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podľa najvyššie postaveného amerického generála je nepravdepodobné, že Ukrajina získa späť…
Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským. Toto keď Putin uvidí

Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským.…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Dočasný premiér Eduard Heger bol na návšteve Ukrajiny, kde sa stretol…
„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko už nemá kapacity na pomoc Ukrajine

„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podpora Ukrajiny na Slovensku je „morálne a finančne vyčerpaná“, uviedla slovenská prezidentka Zuzana…

1 Komentáre

  • Tučná Zuza, gumák spoločne polibte prdel Zellebubenovi! Sorošbanda bude pokope!😤🤮

Pridaj komentár