• 7 mája, 2023
  • 2 komentáre
  • 3minúty čítania

Heger už nie je premiérom! Toto má byť nová úradnícka vláda, ktorú vymenuje Čaputová

Heger už nie je premiérom! Toto má byť nová úradnícka vláda, ktorú vymenuje Čaputová

Podľa slovenského denníka Štandard plánuje prezidentka Zuzana Čaputová vymenovať úplne novú vládu. Novým premiérom by sa mal stať viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor. Dočasne poverený premiér Eduard Heger sa v nedeľu 7. mája 2023 rozhodol požiadať prezidentku Čaputovú, aby o odobratie poverenia viesť vládu.

Začiatkom budúceho týždňa by mala prezidentka Zuzana Čaputová odvolať všetkých ministrov z vlády Eduarda Hegera. Novým premiérom by sa mal stať Ľudovít Ódor, viceguvernér Národnej banky Slovenska.

Ministerkou spravodlivosti by sa mala stať Jana Dubovcová, bývalá verejná ochrankyňa ľudských práv. Ministrom financií by sa mal stať Peter Švec, ktorý v súčasnosti pôsobí ako štátny tajomník na ministerstve financií. Lívia Vašáková, ktorá je v súčasnosti zodpovedná za plán obnovy, by mala viesť ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Tieto informácie potvrdili dva zdroje, ktoré si neželali byť menované.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Posypte soľ na čajovú sviečku a ostanete zaskočený, čo všetko to dokáže

Pre ministrov Horeckého (školstvo), Karasa (spravodlivosť) a Hirmana (hospodárstvo) to pravdepodobne znamená koniec ich politickej kariéry, minimálne do ďalších volieb. Väčšina ministrov sa však vráti do parlamentných lavíc a ich náhradníci ukončia svoju politickú kariéru. Znamená to napríklad koniec politickej kariéry Györgya Gyimesiho, ktorý je náhradníkom Jaroslava Naďa, alebo Mareka Šefčíka, ktorý je náhradníkom Jána Budaja.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kamaráti sa mi smiali, že dávam kávu do chladničky. Teraz to robia všetci

Budúci premiér Ľudovít Ódor je známy ekonóm a autor viacerých kníh. V minulosti bol členom Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, poradcom premiérky a ministra financií počas vlády Ivety Radičovej, v rokoch 2003 až 2005 bol hlavným ekonómom ministerstva financií a riaditeľom Inštitútu finančnej politiky. Pochádza z Komárna.

Jana Dubovcová pôsobila ako verejná ochrankyňa ľudských práv v rokoch 2012 až 2017. Predtým bola poslankyňou Národnej rady SR za stranu SDKÚ. V roku 2020 kandidovala do parlamentu v rámci koalície PS/Spolu. Bola prvou verejnou ochrankyňou ľudských práv, ktorá na nej vyvesila dúhovú vlajku.

Podobné články

Úradnícku vládu čaká prvé rozhodnutie: Pošlú vojakov na hranice?

Úradnícku vládu čaká prvé rozhodnutie: Pošlú…

Profesionálni vojaci budú pomáhať policajtom počas dočasného zavedenia kontrol na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky. Dennodenne bude vyčlenených až 150 vojakov, ktorí…
Nový premiér úplne uzemnil Fica za jeho útoky. Čaputovej to hneď vyčarilo úsmev

Nový premiér úplne uzemnil Fica za…

Budúci premiér Ľudovít Ódor sa dnes prvýkrát postavil pred médiá a spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou prezentoval svoje priority. Ódor vyslovil…
Pellegrini verí Čaputovej, že dosadí do vlády odborníkov. Nový premiér sa mu pozdáva

Pellegrini verí Čaputovej, že dosadí do…

Predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD a bývalý slovenský premiér, Peter Pellegrini, vo svojom prejave počas osláv ukončenia druhej svetovej vojny v Banskej…

2 Komentáre

  • Igiot Zmatkovič Oyebanenko svojho času predpovedal, že jeho vláda vojde do učebníc – skutočne vojde, ale ako tá najjebnutejšia vláda sprostých trdlov a amerických riťolezcov

  • Slováci, bděte, to není jen tak! To může být od globálních elit jeden z plánovaných kroků před nastolením jedné mocichtivé a všehoschopné globální vlády, která chce tímto způsobem ukázat na neschopnost národních vlád a která bude tvrdit, že jedině jednotná globalni vláda je schopna vyvést tento svět z chaosu a bídy, které způsobily národní vlády (ovšem jaksi pozapomene se zmínit, že tyto národní loutkové vlády vyvolaly bídu a chaos na pokyn globálních elit, že jim prakticky posloužily jako bílý kůň, kterého po splnění úkolu hodí přes palubu!

Pridaj komentár