• 16 februára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 7minúty čítania

Brutálna bitka na pochode proti vojne: „Dajme všetky zbrane Ukrajine!“ provokoval ľudí v Martine

Brutálna bitka na pochode proti vojne: „Dajme všetky zbrane Ukrajine!“ provokoval ľudí v Martine

Na ďalšom z Pochodov za mier, ktoré sa konajú po celom Slovensku sa strhla potyčka, keď jeden z mužov prišiel provokovať účastníkov.

Tí pochodujú za neutralitu Slovenska, proti vojne s Ruskom a za vystúpenie z NATO. Tiež sú proti dodávaniu zbraní Ukrajine.

Jeden z mužov však prišiel s transparentom, na ktorom mal napísané, že by sme mali dať všetky zbrane Ukrajine..

To nahnevalo niektorých účastníkov a strhla sa potyčka či strkanice.

Najprv nevinné stretnutia občanov, ktorí pochodujú za mier, neutralitu a proti vojne s Ruskom a zrazu tisícové demonštrácie? Pochody za mier, ktoré sa konajú po mestách na Slovensku naberajú na obrátkach.

Doteraz Pochody za mier prebehli už vo viac ako desiatich. slovenských mestách. Najnovšie do ulíc napochodovali obyvatelia Martina, Žiliny i Malaciek. A práve v Martine a Žiline vyšlo do ulíc zatiaľ najviac občanov, ktorých bolo zhruba 4-tisíc.

„Vlastizradná vláda, ktorá už nikoho nereprezentuje, prezidentka, ktorá zbiera po svete ceny a nestará sa o vlastných občanov či zaťahovanie Slovákov do vojny vlastnou vládou,” aj takéto výčitky zazneli na mierových zhromaždeniach z úst bežných občanov. „My chceme mier!”. 

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dírer z TA3 tak naložil Slovákom, ktorí podporujú Rusko, že sa im zatočí hlava! Ten má teda odvahu!

„Politikom chceme odkázať, že chceme žiť v mieri a nechceme byť zaťahovaní do vojny!” odkázal vláde jeden z moderátorov Pochodu za mier a neutralitu Slovenska v Malackách a zároveň dodal, že: „Toto politikom odkazujú aj naše deti a vnuci.” Na odkaz politikom sa podujal aj malý chlapec, ktorý do mikrofónu zvolal: „My chceme mier!”.

„My nechceme, aby bežní ľudia zomierali za to, že si to nejaký politik želá!” dodal ďalší.

Včera konal jeden z mnoho pochodov za mier v Žiline

Na pochodoch vystupujú rôzni aktivisti, ale vidieť sme mohli aj poslancov od Mariana Kotlebu, ktorí kriticky vystupujú proti politike Spojených štátov amerických či NATO.

Kotlebovci žiadajú neutralitu Slovenska a okamžité vystúpenie z NATO. Alianciu dokonca nazývajú „teroristickou organizáciou“.

Všetky ďalšie pochody sa budú konať vždy o 17.00 hod a uskutočnia sa na hlavných námestiach týchto miest:

15.2 Trenčín, Dolný Kubín, 16.2. Piešťany, Senica, Liptovský Mikuláš, 17.2 Prievidza, Dunajská streda, Galanta, 20.2. Topoľčany, Trnava, Bánovce nad Bebravou, 21.2.Nove Zámky, Rimavská sobota, 22.2. Nitra, Ružomberok, Nové Mesto nad Váhom, 23.2. Komárno, Štúrovo, 3.3. Bratislava.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  S americkými vlajkami kričali po Kotlebovcoch a potom im chválili guľáš. Neskôr prišlo k stretu

Prejav poslanca ĽSNS Mareka Kotlebu:

Aj keď skoro všetky krajiny západného sveta odsúdili ruskú agresiu na Ukrajine a tvrdia, že je to práve Ruská federácia, ktorá ohrozuje mier vo svete, niečo iné si myslí poslanec ĽSNS Rastislav Schlosár.

Ten vo svojom prejave šokoval, keď vyhlásil, že mier vo svete ohrozujú Spojené štáty americké a NATO a nie práve Ruská federácia.

Schlosár vyhlásil, že je otcom štyroch detí, chce mier a nechce, aby Slovensko počúvalo príkazy z USA či NATO.

Kotlebovec vidí riešenie v tom, aby Slovensko vystúpilo z organizácie NATO, ktorú opakovane nazval „zločineckou“ a Slovensko by mala byť podľa neho trvale neutrálna krajina, ktorá nebude zaťahovaná do žiadnej vojny.

Schlosár argumentuje tým, že nie Rusko, ale USA majú po celom svete základne „Toto je hrozba pre svetový mier a bezpečnosť.“

Poslanec ĽSNS vystúpil na jednom z viacerých pochodov za mier, ktoré sa konajú po celom Slovensku.

Podobné články

Je veľmi pravdepodobné, že zakážu aplikáciu TikTok

Je veľmi pravdepodobné, že zakážu aplikáciu…

Generálny riaditeľ spoločnosti TikTok Shou Chew dostal vo štvrtok zabrať, keď vystúpil pred výborom pre energetiku a obchod Snemovne reprezentantov v Kongrese v USA,…
Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú. Európania, držte si klobúky a peňaženky

Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú.…

Vrámci nedávnej bankovej krízy, ktorá sa preniesla na svetové trhy, sa ďalšia banka dostáva do problémov – tentoraz v Nemecku. Deutsche…
Putin tvrdo reaguje na Slovensko: Darovaním stíhačiek ste si úplne pokazili vzťahy s Ruskom

Putin tvrdo reaguje na Slovensko: Darovaním…

V piatok 24. marca 2023 Rusko označilo presun štyroch stíhačiek typu MiG-29 zo Slovenska na Ukrajinu za nepriateľský krok a porušenie…
Na okupovanom Kryme vztýčili ukrajinskú vlajku. Odpor proti Putinovi rastie

Na okupovanom Kryme vztýčili ukrajinskú vlajku.…

Na komunikačnej veži na Kryme bola tento týždeň podľa jedného z úradníkov vztýčená ukrajinská vlajka. Podľa neho na čiernomorskom polostrove, ktorý…
Vtrhnú na letisko Sliač? Slováci toho majú dosť! Sobotu idú protestovať rovno k vojenskému letisku

Vtrhnú na letisko Sliač? Slováci toho…

Po celom Slovensku sa konajú Pochody za mier, kde ľudia žiadajú vystúpenie z NATO či neposielať zbrane na Ukrajinu. Ide už…
Amerika práve uskutočnila niekoľko náletov v Sýrii

Amerika práve uskutočnila niekoľko náletov v…

Spojené štáty uskutočnili letecké útoky na Iránom podporovanú skupinu v Sýrii po tom, ako pri útoku podozrivého dronu iránskej výroby na…

Pridaj komentár