• 25 januára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Bill Gates varuje: Pripravte na ďalšiu pandémiu, ktorá môže byť brutálnejšia

Bill Gates varuje: Pripravte na ďalšiu pandémiu, ktorá môže byť brutálnejšia

Technologický miliardár Bill Gates varoval Austráliu, aby sa pripravila na ďalšiu pandémiu, ktorá by mohla byť spôsobená človekom a oveľa brutálnejšia.

Pán Gates v pondelok v think tanku Lowy Institute v Sydney povedal, že politickí lídri musia odložiť svoje spory a spolupracovať na príprave na ďalší vírus.

Vyzval na väčšiu globálnu spoluprácu, pričom pandémiu Covid-19 použil ako príklad toho, ako by krajiny mohli zlepšiť svoju reakciu, keby spolupracovali.

„Porovnajte ekonomické náklady na prípravu na ďalšiu epidémiu s nákladmi na túto epidémiu, ktoré predstavujú viac ako 10 biliónov dolárov,“ povedal.

„Pri pandémii sme boli hlúpi, keď sme nemali nástroje, postupy a globálne kapacity na to, aby sme boli v pohotovosti, ako to robíme pri požiaroch alebo zemetraseniach.

Pán Gates ocenil politiku Austrálie, ktorá pomohla udržať nízku mieru infekcie pred zavedením vakcín.

Podpor náš nový portál a zdieľaj naše články na sociálnych sieťach. Sme vám za to veľmi vďační a ďakujeme každému jednému za ochotu! A nezabudnite! Slovensko na prvom mieste! Ďakujeme!

„Niektoré z vecí, ktoré vyniknú, sú, že Austrália a ďalších sedem krajín zaviedlo diagnostiku obyvateľstva v ranom štádiu a malo politiku karantény,“ povedal.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké médiá oslavujú "proukrajinského" prezidenta

„To znamenalo, že v prvom roku, keď neboli žiadne vakcíny, sa udržiavala nízka úroveň infekcie.

Zakladateľ spoločnosti Microsoft, ktorý sa stal filantropom, povedal, že na zvládnutie budúcich pandémií je potrebný stabilný medzinárodný poriadok založený na vzájomnej politickej vôli.

„Jediná vec, ktorá stále visí na vlásku, je, či budeme mať globálne kapacity a na regionálnej a národnej úrovni, čo by znamenalo, že keď sa objaví hrozba (infekčnej choroby), budeme konať tak, aby sa nerozšírila na celý svet,“ povedal pán Gates.

„Musíme každých päť rokov robiť komplexné cvičenia na úrovni krajín aj regiónov v oblasti pripravenosti na pandémiu a potrebujete globálnu skupinu, ktorá bude všetkých hodnotiť.

Pán Gates sľúbil, že polovicu svojho majetku venuje na dobré účely a pokúsi sa dosiahnuť rovnosť v zdravotníctve, energetike a vzdelávaní.

„Trhový kapitalizmus veľmi zlyháva v tom, že sa nevenuje niektorým potrebám tých najchudobnejších. Ich hlas na trhu je veľmi malý,“ povedal.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Nemecký poslanec: Posielame tanky proti Rusku. Raz už skončili tie ruské tu v Berlíne!

‚Za 1 000 USD môžete doslova zachrániť životy a nie je toho veľa, čo by malo byť tak naplnené ako toto.‘

Kritizoval Spojené štáty pod vedením Donalda Trumpa, ktoré hrozia vystúpením zo Svetovej zdravotníckej organizácie a zastavením financovania.

Pán Gates sa vyslovil za posilnenie zdrojov pre tento medzinárodný zdravotnícky orgán.

Povedal tiež, že politika USA, a tým aj Austrálie, voči Číne potrebuje zmierlivejší a kooperatívnejší politický prístup pri riešení závažných problémov, ako je zmena klímy.

„Vzostup Číny považujem za obrovské víťazstvo pre svet… súčasná mentalita USA voči Číne, ktorá je recipročná, je tak trochu mentalitou prehry“.

„To by sa mohlo veľmi negatívne naplniť“.

Pán Gates sa v sobotu stretol s premiérom Anthonym Albaneom v Kirribilli House v Sydney, aby diskutovali o klimatických zmenách, zdravotníctve a energetických výzvach.

Podobné články

Obciam prišli obrovské pokuty za to, že šetrili elektrinu či plyn

Obciam prišli obrovské pokuty za to, že šetrili elektrinu…

Vysoké ceny energií viedli samosprávy na Slovensku k tomu, že sa snažili šetriť. Vypínali verejné osvetlenie a sťahovali plynové kohútiky, no…
Matka na východe Slovenska nechala šoférovať batoľa (Video)

Matka na východe Slovenska nechala šoférovať batoľa (Video)

Nedávny prípad z východného Slovenska ukazuje, že nezodpovedné správanie sa stále pretrváva na našich cestách. Matka z tejto oblasti nechala šoférovať…
Turci varujú svojich občanov pred cestami do Európy a USA

Turci varujú svojich občanov pred cestami do Európy a…

Turecko v sobotu vydalo varovanie pre svojich občanov cestujúcich do zahraničia na Západe, v ktorom opisuje „možné islamofóbne, xenofóbne a rasistické…
„Nie sme s nikým vo vojne“ – Maďarsko odmieta tvrdenie Nemecka, že Európa je vo vojne s Ruskom

„Nie sme s nikým vo vojne“ – Maďarsko odmieta…

Maďarský ľud sa jasne rozhodol nezasahovať do konfliktu na Ukrajine, a preto krajina nie je s nikým vo vojne, zdôraznil vo…
Nie som si istý, či Nemci chcú, aby Ukrajina vyhrala túto vojnu, hovorí poľský minister obrany

Nie som si istý, či Nemci chcú, aby Ukrajina…

Poľský vicepremiér a minister obrany Mariusz Błaszczak povedal, že si nie je istý, či Nemecko chce, aby Ukrajina v konflikte zvíťazila.…
Neočkovaný Djokovič to dokázal! To som ešte nevidel, nechápe expert

Neočkovaný Djokovič to dokázal! To som ešte nevidel, nechápe…

Domácim titulom Novaka Djokoviča je grandslamový titul číslo 22. Srbský tenista zdolal svojho gréckeho súpera Stefanosa Tsitsipasa v troch setoch a…
Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké médiá oslavujú „proukrajinského“ prezidenta

Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké…

U našich českých susedov sa stal prezidentom Petr Pavel a porazil Andreja Babiša. Na včerajšie oslavy prišla Pavlovi aj slovenská prezidentka…
NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf Vojenského výboru NATO

NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf…

Predseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer v rozhovore pre portugalskú televíziu RTP uviedol, že blok pod vedením USA je pripravený na…
„Takéto šialenstvo som ešte nezažil!“ – chorvátsky prezident kritizuje výrok nemeckej ministerky zahraničných vecí

„Takéto šialenstvo som ešte nezažil!“ – chorvátsky prezident kritizuje…

Zoran Milanović zaželal Nemecku tentoraz viac šťastia ako v druhej svetovej vojne, ale trval na tom, že Chorvátsko nebude hrať v…

Pridaj komentár