• 20 februára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Biden nečakane prišiel do Kyjeva a v tom sa rozozneli sirény! Rusi pred ním nemajú rešpekt?

Biden nečakane prišiel do Kyjeva a v tom sa rozozneli sirény! Rusi pred ním nemajú rešpekt?

Prezident USA Joe Biden navštívil v pondelok Kyjev. O jeho návšteve sa na sociálnych sieťach špekulovalo od rána. „Joseph Biden, vitajte v Kyjeve! Vaša návšteva je mimoriadne dôležitým prejavom podpory pre všetkých Ukrajincov,“ uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Americký prezident je na „prekvapivej návšteve“ Kyjeva, uviedla CNN s tým, že návšteva prichádza v čase, keď sa očakáva ruská ofenzíva. V pondelok ráno bol na celej Ukrajine vyhlásený letecký poplach.

Biden bol spozorovaný v blízkosti Katedrály svätého Michala, informovala Ukrajinská pravda. Za zvuku sirén leteckého poplachu vzdal hold padlým obrancom Ukrajiny.

Povedal, že navštívil Kyjev, aby potvrdil „neochvejnú“ podporu Spojených štátov pre Ukrajinu a oznámil novú vojenskú pomoc a nový súbor dodatočných sankcií.

„V čase, keď sa svet pripravuje na pripomenutie si ročného výročia brutálnej invázie Ruska na Ukrajinu, som dnes v Kyjeve, aby som sa stretol s prezidentom Zelenským a potvrdil náš neochvejný záväzok voči demokracii, suverenite a územnej celistvosti Ukrajiny,“ uviedol Biden vo vyhlásení, ktoré zverejnil Biely dom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ukrajinci veľmi nie sú spokojní s našimi stíhačkami. Toto o nich hovorí veliteľ

„Keď Putin pred takmer rokom začal svoju inváziu, myslel si, že Ukrajina je slabá a Západ je rozdelený. Myslel si, že nás prekoná. Úplne sa však mýlil,“ povedal Biden.

Prezident potvrdil ďalší balík pomoci vo výške pol miliardy dolárov. Jeho súčasťou bude ďalšie vojenské vybavenie vrátane delostreleckej munície, húfnic a rakiet. Koncom tohto týždňa Bidenova administratíva „oznámi ďalšie sankcie proti elitám a spoločnostiam, ktoré sa snažia vyhnúť alebo nahradiť ruskú vojnovú mašinériu“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Orbán tvrdo: Potrebujeme mier! Ale Európa sa každým dňom ponára do vojny

Ukrajinský prezident Zelenskyj uviedol, že so svojím americkým náprotivkom v Kyjeve diskutoval o „zbraniach dlhého doletu a zbraniach, ktoré sa ešte môžu dodať na Ukrajinu, aj keď predtým neboli dodané“, uviedla CNN.

Biden má v pondelok navštíviť Poľsko; o tom, že predtým navštívi aj Kyjev, sa od rána špekuluje.

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že sa očakáva návšteva jedného z „hlavných“ západných partnerov Ukrajiny v Kyjeve.

Viaceré ulice v centre mesta boli v pondelok náhle zablokované, najmä v blízkosti železničnej stanice a veľvyslanectva USA. Kyjevská diplomacia však neprezradila, kto ukrajinskú metropolu navštívi.

Podobné články

USA vyslali taktické bombardéry k ruským hraniciam. Ruská stíhačka okamžite štartovala

USA vyslali taktické bombardéry k ruským…

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruská stíhačka Su-35 bola v pondelok vyslaná nad Baltské more po tom, ako dva americké strategické…
Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi dcéru červíkmi. Pozrite, čo urobil vo videu

Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba skritizoval moderátora Mateja Cifru alias Sajfu, ktorý nahral na sociálnej sieti video, ako kŕmi svoje malé dieťa…
Niečo sa deje! Akcie európskych bánk začali prudko klesať

Niečo sa deje! Akcie európskych bánk…

Akcie európskych bánk na začiatku dnešného obchodovania prudko oslabili. Bankový index STOXX 600 po začiatku obchodovania strácal približne tri percentá a…
Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným hmyzom

Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným…

Známy moderátor Matej Sajfa Cifra uverejnil na sociálnej sieti video s jeho dcérou, ako jej dáva ochutnávať sušený hmyz. Európska únia…
Tak toto je extrém! Heger nevie, čo má Naď a jeden nevie, čo vie druhý? Novinári sa chytali za hlavy

Tak toto je extrém! Heger nevie,…

Keď jeden nevie, čo hovorí druhý? Alebo ako by sme nazvali tlačovku, kde dočasný premiér Eduard Heger a dočasný minister obrany…
Kotleba sa pekne obul do Danka: Vy ste nakúpili stíhačky do Američanov! Napĺňaš ciele NATO!

Kotleba sa pekne obul do Danka:…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba sa vo svojom facebookovom statuse tvrdo oprel do šéfa strany SNS Andreja Danka. Kotlebovi sa nepáči, že…

Pridaj komentár