• 26 apríla, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 2minúty čítania

Baňa v Novákoch vybuchla. Na miesto letí niekoľko záchranných vrtuľníkov

Baňa v Novákoch vybuchla. Na miesto letí niekoľko záchranných vrtuľníkov

Výbuch plynu v bani Nováky, ktorý sa udial v stredu podvečer, mal za následok viacero zranených, z toho päť ťažko. Trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová potvrdila, že na miesto udalosti smerujú všetky záchranné zložky.

Zdravotní záchranári informovali, že v bani došlo k výbuchu plynu a na mieste sa nachádza väčší počet zranených. Aktuálne ošetrujú päť ťažko a jedného ľahšie zraneného a pripravujú ich na prevoz do nemocníc alebo na špecializované pracoviská. Záchranárska akcia pod zemou bola v réžii Banskej záchrannej služby, ktorá prevzala zranených z povrchu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Šikovní ľudia umývajú batérie v kúpeľni papierom na pečenie. Takéto čisté ste ich ešte nemali!

Na miesto nehody smerujú štyri posádky leteckých záchranárov z Nitry, Banskej Bystrice, Trenčína a Žiliny. Polícia neskôr na sociálnej sieti informovala, že pravdepodobne došlo k vyhoreniu metánu v podzemí a na mieste hlásili viacero zranených osôb.

Minister vnútra Roman Mikulec potvrdil informáciu o vyhorení metánu v podzemí a dodal, že všetky záchranné zložky sú na mieste. V plnom nasadení sú aj zložky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne a v pohotovosti sú aj hasiči.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už dlho konzumujete výrobky s obsahom červov: Tu je 5 najobľúbenejších príkladov

Okolnosti a príčiny výbuchu sú zatiaľ nejasné a vyšetrovanie bude prebiehať v súčinnosti s príslušnými úradmi.

Podobné články

Sused hrdina, ktorý nespanikáril a zachránil život ďalším rodinám pri výbuchu plynu pri Trnave

Sused hrdina, ktorý nespanikáril a zachránil…

Tragický plynový výbuch v obci Biely Kostol pri Trnave zanechal v sobotu smrť jednej osoby a ďalšieho obyvateľa s vážnymi zraneniami.…
V obci Biely Kostol vybuchla bytovka! Hlásia úmrtie a zranených ľudí (Video)

V obci Biely Kostol vybuchla bytovka!…

Výbuch plynu v obci Biely Kostol v okrese Trnava si v sobotu (13. 5.) večer vyžiadal jednu obetu a dve osoby…
Obrovský výbuch v talianskom Miláne. Zaparkovaná dodávka zrazu vybuchla

Obrovský výbuch v talianskom Miláne. Zaparkovaná…

Centrum talianskeho mesta Miláno zasiahol vo štvrtok silný výbuch, informovala spravodajská televízia SkyTG24. V dôsledku incidentu bolo niekoľko vozidiel v plameňoch,…

Pridaj komentár